Nou stil de viata (252)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Ruxi, acum sa nu-ti imaginezi ca faceam d'alea de le vezi la televizor la concursurile de aerobic!! Dar sala la care mergeam - aceiasi la care merg si acum, dar in alta locatie - organiza (si mai organizeaza inca), concursuri; zile de "Aerobic Marathon" - cu cate 4 ore de diferite tipuri de aerobic. Si rezistam...

Cred ca ma duc la culcare. Noapte buna.

Gabi

There is no taste like the taste of being thin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaera spune:

Meniul de azi:
MD: iaurt de baut cu fructe, cafea fara zahar, apa cu lamaie
P: ostropel de pui (aprox 200 grame)
G ora 16:00 un mar si 30 grame de nuga
G ora 18:00 un mar si un fibrobar
C: 4 chiftele, 4 felii de sunca curcan, vreo 20 masline, o portocala

Azi cred ca am depasit lejer 1200~1300 calorii. Iar mancarea este din comert, de la Carrfour. In general, cand n-am timp sa gatesc, cumpar de acolo. Stiu ca nu e la fel de buna ca cea gatita in casa, dar ce sa fac? Nici timp nu am, nici nu ma pricep. In plsu, mi s epare ca e la fel cu cea de la restaurant.

Puskin, tu m-ai intrebat daca mananc mancare gata gatita din comert. Poti sa-mi spui ce nu e bun la ea? Poate ca are mai multe calorii decat cea preparata in casa. La asta te-ai referit?

Am fost si azi la sala, dar slab randament. M-am simtit foarte molesita, nici nu am putut executa toate miscarile de la ora de Body Sculpt (un fel de gimnastica, asa cum faceam in liceu), iar pe banda n-am alergat decat 10 minute.

Delidana, felicitari ptr reusita la examen. Mai ai unul si gata, scapi de ele. Yeei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Mihaera, mancarea din comert este facuta cu ingrediente de foarte proasta calitate....eu nu as manca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Sa zicem intre aia a lui Tzuni si aia a ta, Puskin. A lu' Tzuni pare numai infometata de la diete, eu as pune-o la o alergare pt tonus, iar o tipa cind e prea muschiuloasa/ prea blonda/ prea siliconizata, un pic prea nu stiu cum, pierde naturelul.Tre sa-mi gasesc si io sosia pe net p'aici sa pun si eu o poza, dar mai bine mai astept sa slabesc vreo 3 kg si ma pun direct pe mine ca tot is tare modesta.Nu mi-e somn, am baut azi cafea normala, nu am fost la sport, seara nici la plimbare ca e un pic de furtuna, ploua, ninge toate odata si inca mai am energie si nush ce sa fac cu ea. Soatza e bolnava asa ca merg sa-mi caut si io blonda geamana pe net. Tzuni cind slabim facem asa o poza lool.PS: am citit un sub la copii/ parinti despre alimentatie, vi-l recomand. Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Citat:
citat din mesajul lui dordia2000
Buna seara....

Noroc cu Tzuni ca....uitam sa votez subiectul...dar sa nu mor proasta...ce se intampla daca votezi?? Adica cel care a deschis sub primeste ceva???




Primeste una dupa ceafa ca sa poata sa aiba mai mult elan la deschiderea urmatorului.....

Scuze Dordia ! Nu primim nimic doar aprecierea voastra.

Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Violeta imi pare rau ca n-a fost de data aceasta. Fi optimista data viitoare o sa fie mai bine.

Ruxi tipa pe care ai postat-o tu va ramane doar un vis pentru mine. Arata bine dar muschii mei stau sub un strat prea mare de grasime.

Tzuni tipa postata de tine sigur v-a ramane un ideal pentru mine, deoarece e atat de inalta cat de mult mi-as fi dorit eu sa fiu.

Vik m-am tot gandit la inrebarea ta din capitolul trecut si cred c-am ajuns la un raspuns: Mie imi plac cosmeticalele! Sunt nebuna dupa ele. Rujurile predomina dar si fardurile de pleoape, rimelurile, etc. Daca ar fi dupa mine mi-as cumpara in fiecare zi chiar daca am deja atat de multe ca as putea deschide un magazin dupa spusele lui F.

Mai, mai iar m-am luat cu altele si-am uitat sa trimit mesajul.
Noapte buna pe maine.



Cuba 2008



Zuzilici de Isabella Maria (21.04.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

Vio, nu pierde speranta, da?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Buna dimineata!

V-am pregatit eu cafele, sucuri si ceaiuri, cereale si fructe!
Sa aveti o zi buna si frumoasa Io deja-s pe baricade

Va pup.

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Dragelor,

Nu am cantar aici, asa ca la raport puteti sa ma treceti cu greutatea de luni dimi, 70,2 kg, +400g fata de saptamana trecuta si un porc.

Azi-noapte iar am stat juma' de noapte sa lucrez si iar am mancat prostii. In timpul zilei am mancat ce v-am scris ieri, rezonabil zic eu, la cina am rezistat eroic langa prietenii mei si n-am mancat nimic - o greseala, pana la urma, pentru ca pe la 11pm (1am dupa ora mea de acasa) mi s-a facut o foame de lup. In mod normal m-as fi culcat, dar a trebuit sa stau sa lucrez si, nu stiu daca din motive psihologice sau fiziologice sau ambele, cand trebuie sa depun efort intelectual intens simt nevoia sa mananc, si simt mai acut decat de obicei nevoia de dulce. Asa ca am balotat cereale, lapte, doua banane, plus o serie de gogosele italienesti . Astazi m-am incadrat cred mai bine per total la numarul de calorii, dar tot aiurea am mancat, in prima parte a zilei doua castroane maricele de cereale cu lapte, cafea cu lapte si cateva gogosele si inca niste chestii dulci, plus un honeydew milk tea chinezesc cu perlutze de tapioca (perlutzele de tapioca nu-s prea bune ca-s practic o mana de carbohidrati fara valoare nutritiva; am cerut insa sa-mi faca bautura fara zahar, ca de regula se pune si destul de mult zahar in ea). In a doua parte a zilei n-am mai mancat decat un mar; in seara asta nu mai trebuie sa stau sa lucrez, asa ca daca ma apuca foamea, ma culc. Stresul mare a trecut si de maine am incredere ca voi manca mai bine, chiar daca acum incep restaurantele, pranz si cina si maine si poimaine, dar am incredere ca voi face niste alegeri macar cat de cat rezonabile. In seara asta a plouat, dar maine daca nu ploua vreau sa merg sa alerg, e un traseu foarte frumos aici aproape de unde stau, pe un deal impadurit, zici ca esti la munte, si din varf e o vedere superba a golfului San Francisco, cu Golden Gate Bridge si tot tacamul, o placere sa urci si/sau sa alergi pana/pe acolo.

Scuze ca zilele astea nu prea apuc sa citesc pe indelete tot ce scrieti si sa va raspund, dar va pe toate cu tot dragul.

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Neatza

Va las cafele, ceai si ce mai doriti

Lai dar nu poti sa-ti cumperi niste fructe sau nuci, migdale sa ai, eventual pt cand ti-e foame?
Hai ca trece saptamana.. Nu uita sa bei si lichide

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput