Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (51)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

Irina, e dulce fic Andreea ta si o sa-i arat si lu' fiu-meu cum mananca ea!
Anca, nu mai ai ce sa invidiezi la noi, ca treaba cu mancatul era la inceputuri. de ceva timp incoace ma lupt cu el...adica nu mai deschide gura...nu mai vrea el si pace!
de dimineata a papat niste branzica cu piersica...deschidea usor gurita, dar nu i-am dat eu prea multa
acum, la 14, m-am chinuit sa fac piure de legume...n-a vrut si pace!
a sorbit niste lapte+niste supa+niste ceai...si somn de voie, era lesinat de somn
m-am enervat un pic, dar cand ii vad mutra aia si cum strange din buze...asha ca am lasat copchilul in pace si om vedea ce om mai face de aci incolo

poze noi cu bebelushul
Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Lumi n-o sa ajungi la 9, o sa vezi tu bucurii duble de la gemanuti, ce mandra o sa fii tu cu 2 flacai la brat

Irina ce frumos papa printesa

Si noi tot in bouncer papam, e plin de mar, cereale, suc.... Acum am vazut la Irina ce piure buuun, imi venea sa-l pap, al meu e....nasol, il inteleg pe pui de ce nu vrea. Eu adun ce ramane in storcator in urma sucului si mai pun un pic de suc, dar nu mult, ca sa mai aiba si el ce bea
Voi cum procedati? Dati la o masa si suc si piure?

Noaptea trecuta maraia baiatul si eu taceam chitic, poate poate adoarme la loc, dar facea din ce in ce mai tare asa ca m-am ridicat si ce sa vad, omu' era pe burta, cu capul suuuus sprijinit in maini si maraia, cand l-am intors bineinteles ca dormea, cred ca pana la 18 ani nu va dormi pe burta

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudinna spune:

CD, e f posibil ca peste vreo sapt - doua sa-i placa sa doarma pe burta
noi asha am patit si acum doarme mai mult pe burta

poze noi cu bebelushul
Razvan
mamica de Florin Razvan (14.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

fetelor

SA vedeti ce patesc azi..ma duc in bucatarie sa- i daul lu Andy ce mi-a cerut si aud din camera plansetele disperate ale Alexiei..merg repede si ea cu capul in jos in balansoar,numa centurile o mai tineau..o iau in brate o linistesc si o pun iar sa vad ce s-a intamplat,nu tre sa astept mult si o vad se ridica in fund,sta dreapta ca lumnarea si apoi se lasa in fata momemnt in care nu se stie redresa....asa ca se pare ca noi vom renunta la balansoar ,il folosesc numa ptr papa si atat.

Roxana nor-ta doarme numa si numa pe burta...rar pe o parte

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

mandra mea e foooarte obosita. Afara ploua cu galeata si ea doarme non stop. La 16 ar trebui sa manance. Sper sa se trezeasca

Eu, iepurica Cea mai fericita mami de Elena
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LUCUTTA spune:

Azi am sunat-o pe dr lui Sergiu sa o intreb ce vaccin trebuie sa cumpar pt 4 luni si mi-a zis unul de nici nu stiu unde sa-l gasesc.
Se numeste Infanrix+ITV+HIB daca a-ti mai auzit de el va rog sa-mi spune-ti si mie ca eu una nu stiam decat de infanrixul penta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Citat:
citat din mesajul lui luminita2008

Ramo... noi eram aia de pe pod!! O asteptam pe Ada si pe Andreea(preety), n-am mai vazut pe nimeni cu gemeni in Tineretului atunci, so..... Dar tu unde erai, mamico??? Pe tine chiar te-as fi recunoscut daca te-as fi vazut, mi-a ramas in minte fata blonda printre maci rosii cu bebe in burtica....

Ah, vazut si blogul lui bebe.... pls, nu mai spune ca e mediocru, ca nu e!! Io inteleg ca e in constructie, dar nu e mediocru....

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi






Lumi, la un moment dat a trecut un cuplu in haine de piele, cu un carut rosu. Madama (avea haina mov si fusta in carouri). Eu m-am uitat la voi, tu aveai geaca bleu si tati parea ce-i drept cam stresat). Cum nu vad prea bine am zis sa nu fac totusi vreo gafa, acum imi pare rau. [pup.

Multumesc pentru aprecierile la adresa intentiei mele de blog; mediocru sau nu trebuia sa se numeasca in vreun fel. [:) ]

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

CD, asa zic si eu, si sper c-o sa aprecieze cineva... ceva... candva... of.

am uitat sa va spun: mi-a luat soata Super Bebe cu DVD, Education....... pe ian l-am pierdut...

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Citat:
citat din mesajul lui LUCUTTA

Azi am sunat-o pe dr lui Sergiu sa o intreb ce vaccin trebuie sa cumpar pt 4 luni si mi-a zis unul de nici nu stiu unde sa-l gasesc.
Se numeste Infanrix+ITV+HIB daca a-ti mai auzit de el va rog sa-mi spune-ti si mie ca eu una nu stiam decat de infanrixul penta.


Asta este Infanrix penta, denumirea lui e mai pompoasa pe ambalaj, asta-i tot. Incearca la sensiblu sau helpnet, au site.

Andreea, cea mai fericita mamica de Eva - Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Irina de frumos mananca Deea , vad ca vrea lingurita data viitoare ii poti da o lingurita si ei in manuta

Lumi felictari pt achizitie pe tine si hunii

Laura offf ce sperietura ai tras Alexia

Dya sper sa ai o seara buna din partea bobocului tau

CD eu ii fac asa piureul: pun fructele in blender, dupa ce s-au facut piure amestec cu branzica de casa, papa fata mea de , suc ii dau dupa ce a mancat si ii fac din: mandarina sau mar cu para si morcov sau mandarina cu para (bineinteles ca inca nu am storcator de fructe si tot la blender dau si storc pulpla de suc cat pot)

fericita de Crina Alexandra
Crinul Meu
Eco
Crina

Mergi la inceput