Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (51)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreutac
A mea mananca la 3 ore 110-130 ml/masa, iar la masa de seara 170-200ml.Am experimentat si varianta cu papa la 4 ore, insa nu a mancat mai mult decat de obicei.



Subscriu, si hunii mei tot atata papa.

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Feli, nu te mai necaji mami! Ia-o usor cu sotul, sigur se vor rezolva toate, incet-incet! Si nu-ti face griji nici cu Falcone, cu siguranta face f clar diferenta intre tine si bona!

Moni, esti ok??

Dididi, si ai mei plang afara, la plimbare, ieri se uita lumea la noi ca la filme SF....fiecare cu cate un bb in brate si ditamai carucioiul gol pe langa noi....

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Citat:
citat din mesajul lui luminita2008

Citat:
citat din mesajul lui andreutac
A mea mananca la 3 ore 110-130 ml/masa, iar la masa de seara 170-200ml.Am experimentat si varianta cu papa la 4 ore, insa nu a mancat mai mult decat de obicei.



Subscriu, si hunii mei tot atata papa.



Se vede ca piticii nostri sunt nascuti in aceeasi zi...papa la fel, sunt agitati si plangaciosi, insa tot cei mai dulci copii din lume sunt.
Eva mea doarme acum in carut, cu usa de la balcon deschisa, echipata de strada si cand ma uit la ea bineinteles ca imi vine s-o trezesc si s-o pup pana o albesc

Andreea, cea mai fericita mamica de Eva - Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreutac
[Iepurila, am vazut printesa frumoasa si pletoasa si am vazut ca ai postat mai sus ca pitica papa la 4 ore. Cam ce cantitate? A mea mananca la 3 ore 110-130 ml/masa, iar la masa de seara 170-200ml.Am experimentat si varianta cu papa la 4 ore, insa nu a mancat mai mult decat de obicei.

Andreea, cea mai fericita mamica de Eva - Maria



dulce.
Bebelina ,mea papa 190 ml la o masa (180 apa cu 6 doze de Aptamil 1). Se mai intampla sa fie f obosita si sa adoarmea in timp ce mananca si atunci mai lasa in biberon.

Ati mai auzit sa se dea nr 2 de formula inainte de 6 luni?
Atunci cand era mitza mea mofturoasa la mancare mi-a zis pediatra: cum vrei sa-ti ia in greutate cu Humana 1. Trece-o pe 2." Nu am facut asta (i-am schimbat doar formula)_Aptamil 1


Eu, iepurica Cea mai fericita mami de Elena
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Lumi si Andrei e la fel ziua mai e cum e dar seara nu te poti intelege cu el.Mi-e groaza pe azi ca am o meditatie deseara sa vezi circ
Doar or creste si ei si s-or face mai cuminti.
Noua cred ca ne ies dintisorii de sus ca ne cam doare si ne trezim noaptea destul de des.Cei de jos ii avem deja de 2 luni deci cred ca e timpul pt urmatorii

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Uite asa papam noi



sa stiti ca nu las copilul nemancat, dar asa papam, se pare ca nu m-am grabit cu diversificarea.


fericita de Andreea-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Cat e de dulce Deea!!!! Si e fetita maaare...papa singura!!!!
Irina cat de inclinat tii spatarul leaganului?

Eu, iepurica Cea mai fericita mami de Elena
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreutac spune:

Irina, super filmuletul cu Andreuta papacioasa. Vad ca functioneaza bouncerul pe post de scaun de masa. La aceeasi chestie ma gandeam si eu pentru inceput ca sa nu mai aglomeram spatiul si asa mic cu inca un obiect pe care l-ar folosi prea putin acum.

Andreea, cea mai fericita mamica de Eva - Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Irina, da' de ce tii mami copilul nemancat??? Glumesc, e o scumpa Deea, cum trage ea de lingurita . Offf Doamne, oare cand ajungem si noi acolo?

Mamica fericita de Carla Alexandra (13.08.2008)
Piti mic se face mare
Povestea puiului meu drag
www.totsites.com/tot/carla" target="_blank"> Eu sunt Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Andreutac, da, cred ca are legatura una cu alta. Si mie imi vine sa ii pap acum, caci dorm si sunt asa frumosi si linistiti...............va dulce!

Of Dya, sper sa fie ok diseara, sa faca si el o exceptie.... caci te inteleg perfect! Dar ce devreme au aparut la voi dintisorii....!! Bravos...

Irina, sunteti f tari, adicatelea Deea.... Si eu tot bouncerul ma gandeam sa-l folosesc ptr papa solida, caci deja in scoici nu prea mai vor sa stea...

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput