Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (51)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LUCUTTA spune:

Andreutacmersi mult ca m-ai luminat.Nu stiu de ce dr asta mi-a zis denumirea asa pompoasa cand era simplu sa zica infanrix penta.Colegele mele au sunat pe la depozite si numeni nu au asa ceva decat penta.Deci asta este.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Aoleu cuscra, d-acum gata cu balansoarul, ici de la Robi pentru Alexia

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Citat:
citat din mesajul lui 300
Lumi, la un moment dat a trecut un cuplu in haine de piele, cu un carut rosu. Madama (avea haina mov si fusta in carouri).



Mai mamica, si eu m-am uitat la voi si nu te-am recunoscut?????????????? Offfffffffffff..... eu sincer nu-mi aduc aminte, dar plangea un bebe si poate ca de asta te-am pierdut....

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Anul trecut, pe 9 februarie, la ora 8 dimineata, am aflat de Mik

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Luminita banuiesc ca de mine intrebai SUnt p'aici, va urmaresc, Ma distrez si te compatimesc in acelasi timp cu hunii tai frumosi

Eu sunt cu stresurile de rigoare ale sarcinii si ma gandesc la ce ma asteapta dupa 17 septembrie... dar sincer abia astept. Cat poa sa planga, cate nopti pot sa nu dorm, sau sa nu vrea sa manance... sanatos sa fie ca restu se rezolva, nu?

Va mama pe toate fara exceptie.



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 8+
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns preety spune:

Hi fetele,

Cum pun si eu un filmulet aici sa-l vedeti si voi?

Voiam sa va intreb... de vreo saptamana Sorina regurgiteaza ceva mai mult...aproape dupa fiecare masa... dar se si agita ceva mai mult... ptr ca tot vrea sa se ridice... Sa-mi fac griji si sa intreb pediatra?

Azi furam afara ... dar am dat peste un vant ... cu toate astea tot am haladuit vreo 2 ore...

Luminita gemeneii!!! Si te mai asteptam in parc cand mai prindem vreme buna!
Nikolici sa-mi trimiti si mie pozele pe mail!
Ada imi pare inca o data rau ptr azi... dar iesiseram de la 12 si dupa cum stii trebuia sa hranesc bebita Sorina... plus ca ne-a gonit si vantul...
July la demonstratie ma mai bag si eu mai ales daca cumpar wrap/sling din ala cu fermoare despre care va povestisem in capitolul trecut... bumbacelul este elastic la fel ca la al tau si se pare ca tine pana la 15 kg. Acu sa-l vaz mai bine la targ!
300 ... nu e un blog mediocru



Mamica fericita de Sorina Gabriela
Ticker Sorina Gabriela


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

Luminita banuiesc ca de mine intrebai SUnt p'aici, va urmaresc, Ma distrez si te compatimesc in acelasi timp cu hunii tai frumosi

Eu sunt cu stresurile de rigoare ale sarcinii si ma gandesc la ce ma asteapta dupa 17 septembrie... dar sincer abia astept. Cat poa sa planga, cate nopti pot sa nu dorm, sau sa nu vrea sa manance... sanatos sa fie ca restu se rezolva, nu?

Va mama pe toate fara exceptie.



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte

Monica 8+
Mamica de INGERAS in ceruri
Si minunea bebe 2 din burtica
Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
O noua viata



pup si ma rog pt voi

Eu, iepurica Cea mai fericita mami de Elena
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didididi spune:

Preety si Mihai face la fel. Daca in primele 5 luni a vomat o singura data, acum ca de ne am facut mari am inceput sa vomitam mai des, adica la 2 -3 zile dupa masa de la ora 16.00. Banuiam ca de la faptul ca e f activ in perioada respectiva, desi astazi l am suspectat ca face intentionat sa il iau in brate (asta pt ca tocmai citisem pe undeva ca asa mai fac unii bb mai smecheri ca sa ii bagi in seama ).
Lidia cred ca o sa ne intalnim in parc cand o sa imi conving odrasla sa nu mai planga. Am vrut sa ajung in parc sa ma vad cu o prietena, dar n am mai putut. Plangea de imi venea sa mor. A tacut vreun sfert de ora, stationind si tinindu l de mana, dar tb sa ma intorc cumva in casa, iar eu si bb in brate si carucior impins nu sunt in stare mai mult de 2 m. Iar l am bombonit pe tati in gand ca nu a vrut sa luam carucior cu manere rabatabile, ca poate daca ma vedea era mai linistit.

Didi si bb Mihail (22.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didididi spune:

Luminita felicitarile mele! De mult vroiam sa iti spun asta. Esti nemaipomenita, eu de abia ma descurc cu 1 in conditiile in care m a ajutat mama 90% la suta din timp. Tu zici ca mai plangi, dar crede ma ca eu ma dadeam deja cu capul de toti peretii in locul tau.


Didi si bb Mihail (22.08.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Hello!
Ne-am intors si noi acum din Tineretului (pe la 5 si-un pic, ca dupa ce am dezbracat copilul tot citesc sa prind din urma).
A fost soare si cald, vant destul de puternic dar noi am fost cu carutul si avem aparatoare de vant. Radu a dormit tot timpul mai putin 10 min cat a ras biberonul.

Apropo de mancare, noua ne ies la 180ml apa + 6 masuri Nan1 = 210ml zemalau. Cu alt lapte iese mai putin?! Cu Humana imi amintesc de la Teo ca imi iesea la fel, si aveam aceleasi biberoane ca refolosim totul

Ma tot bate gandul sa iau un carucior de gemeni de la Chicco, ca sa pot iesi si cu Teo si sa stau mai mult... Daca sunt cu Teo de mana si trebuie sa manance Radu, nu am cum sa ma misc fara sa evadeze alergatorul... si mi se pare periculos, ca nu asculta daca ii zic sa stea sau sa vina... face ce vrea el, caposul.
Eu ma descurc bine pentru ca am masina parcata in fata scarii. Am caruciorul in portbagaj, vin cu Teo de mana, Radu in geanta/scoica/marsupiu, bag copii in masina, desfac caruciorul, so on, so on...

Daca nu ar fi asa, nu stiu exact cum m-as descurca, probabil nu mi-ar pasa prea mult de carucior si l-as cobori si l-as lasa in fata blocului pana as veni cu copiii.
Am patit asa la Ikea odata. Eram gravida cu Radu, cumparasem o gramada de traznai si eram singura. M-am trezit acolo la iesire ca nu pot impinge caruciorul pana la masina ca la orice magazin normal ci trebuie sa aduc masina... Nu stiu de ce uitasem asta neuron gravid... si ce am facut? Am lasat naibii afara caruciorul cu toate articolele cumparate si mi-am zis... asa de nenorociti sa fie oamenii pe lumea asta sa ia din cos ce nu au cumparat ei? Daca asa sunt, asa sa traiasca... M-am dus frumos, am adus masina, am descarcat, am plecat... nu s-a atins nimeni de cumparaturile mele si nu am avut nicio problema ce noroc pe mine...

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii ; my blog
Topic: mama... de mai multe ori! ; Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput