Mamici in Germania (7)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Miri mi-a fost teama sa te intreb ce ai decis cu sarcina, am asteptat momentul in care sa ne destainui chiar tu si uite ca a venit, imi pare tare rau prin ce ai trecut si de felul ca trebuie sa te descurci singura cu toate,dar oare asta ce inseamna ; ca putem,ne da Dumnezeu la fiecare cat putem sa facem si sa ducem si suntem mandre de asta doar nu! chiar daca cateodata o luam razna,copii nostrii ne ajuta sa trecem peste toate greutatile vietii,ptr ei facem totul in viata doar.

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna tuturor.
Deci, lamuriti-ma si pe mine, ca nu am inteles, pana la urma: care e suma maxima la gradi? Ca deja cred ca ma razgandesc sa o mai dau, desi habar nu am ce-o sa facem...
Mischuta, sper sa revii.

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trischa spune:

Eu te-as lamuri cu drag de as putea dar sunt in ceata totala.idee e asa-asta aici unde suntem noi-acum se fac inscrieri la gradi,noi ne inscriem la care dorim sa mergem.asa prin apropierea casei sa zicem la vreo 12.din cele 12 poate ne accepta 2.din cele 2 alegem si noi una.cu pretul e alta poveste.fiecare gradi are alt pret.am intanlit ieri 3 gradi cu 3 preturi.la care am fost noi erau toate de stat.am gasit si alte organizari de gradi.am gasit si un sistem privat cu 800 e luna si altul cu 300.deci????.concluzia..te duci personal si vezi,intrebi....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudi@ spune:

Mischutza, bine ai venit, hai nu fi suparata, de obicei suntem primitoare numai acum in ultimele zile au dansat hormonii p-aci.

Fetele, eu una mai am putin, vreo 2-3 zile, zice moasa, am 1 cm deschis sau mai bine zis aveam ieri si contractii dureroase dar neregulate, iar azi am pierdut dopul. Partea nasoala e, ca pe cat ma bucur pe atat de emotionata sunt, serios imi vine sa plang in hohote. Tremur din toate incheieturile si nu dau de moasa ca sa ma linisteasca, cred ca merg si beau o sticla de vin spumos (sampanie nu-mi permit)si merg sa nasc beata.

Ionica, m-ai dat pe spate, chiar am citit si pe alte forumuri cum incerci sa arati ca ai, dar chiar asa pe fata sa o faci? Nu esti singura care are, mai sunt si altii dar nu-si etaleaza averile pe forum si nici IQ-ul.

36+

de www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=47a82b5dea7c19b5ab80ea&source=category&category_id=all" target="_blank">Tony , www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=429b4df014c3faeb7eb9ff&source=category&category_id=23" target="_blank">Nunta


Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudi@ spune:

Miri, imi pare nespus de rau, inteleg prin ce treci, daca ai nevoie sa vb cu cineva sunt aici. Pup si capul sus.




36+

de www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=47a82b5dea7c19b5ab80ea&source=category&category_id=all" target="_blank">Tony , www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=429b4df014c3faeb7eb9ff&source=category&category_id=23" target="_blank">Nunta


Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Mutumesc Clau...dar nu mor eu doar din atat. Ma bucur ca am copiii sanatosi, ca noi suntem in putere si ca putem munci, ca suntem doi care trag la aceeasi caruta si ca are cine sa ma sprijine atunci cand cad si ma ajuta sa ma ridic...restul sunt nimicuri care vor fi uitate.

Alexandra, eu as intreba la Jugendamt ce si cum. Eu stiu cum e aici in Hamburg dar banuiesc ca nu e la fel in toate landurile. Cei de la Jugendamt sunt cei mai in masura sa te informeze ce si cat trebuie sa platesti.

Claudi@ , trage aer in piept....si du-te si desfa spumosu' ala. O sa treaca repede. Iti tinem pumnii...eu as bea si o gura de spumos da' iau antibiotic .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trischa spune:

claudi@,nastere usoara si refacere rapida.un bebe sanatos si papacios,te

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Si io si io la eu zic sa sarbatorim faptul ca suntem femei adevarate,facem treaba casnica,avem servicii si crestem copiii singure ce ziceti,pai meritam fetelor sa ne chefuim nu gluma daca altor persoane fara job le trebe si menajera si bona .

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Claudia74,eu ma consider de 10 ori femeie si adevarata ,
daca te referi la mine cea cu menajera si bona ,nu-i bai accept.
Dar uite,eu am decis sa nu miros a ceapa calita si sa nu umblu prin casa cu un tricou patat si cu ciorapi din lana.
Eu cred ca o femeie poate sa faca mai mult decat menaj si mancareacum nu te supra e parerea mea.

Claudi@ ,inca odata ma repet, nu am vorbit despre veniturile noastre personale,am vorbit despre veniturile unui top manager, nu inteleg de cititi doar printre randuri.
Pe alte forumuri? ah bon? si eu nu stiam?
Ma indoiesc
Oricum, sarcina usoara si un bebe cat mai sanatos.

Miriluta,
E bine ca ai gasit putere in interiorul tau,tot ce ne doboara ne face mai puternici.




Sophia 2ani 06.09.06
+32
http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trischa spune:

Ionica,o femeie poate face intradevar multe,si ciorapi de lana poate face.acum ,daca tu crezi ca se folosesc doar la umblat prin casa...asta-i parerea ta.cat despre tricoul patat si parfumul de ceapa.....imi pare mie sau tu chiar crezi ca cine nu are bona si menajera e inferior???cat despre hai pe un forum sa-mi expun averea,menajera...nu stiu ce sa zic??poate asta inseamna sa fi de 10 ori femeie.

Mergi la inceput