Mamici in Germania (7)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

" sa fii"
Tu trischa, ai inteles ce ti-a convenit,e uman, nu te condamn.
Nici nu cred ca este nevoie sa-mi pierd timpul ca sa-ti explic cum stau lucrurile.



Citat:
citat din mesajul lui trischa

Ionica,o femeie poate face intradevar multe,si ciorapi de lana poate face.acum ,daca tu crezi ca se folosesc doar la umblat prin casa...asta-i parerea ta.cat despre tricoul patat si parfumul de ceapa.....imi pare mie sau tu chiar crezi ca cine nu are bona si menajera e inferior???cat despre hai pe un forum sa-mi expun averea,menajera...nu stiu ce sa zic??poate asta inseamna sa fi de 10 ori femeie.


Sophia 2ani 06.09.06
+32
http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

...hai mai fetelor!!
Claudia nastere usoara si bebe sanatos¨!

...hai sa va linistesc eu. Noi avem un venit sub 100 000CHF/an brut. Pana acum, de acum nu stiu cum va fi ca barbatu tocmai a avut bucuria sa ramana somer, si platesc krippa Dariei 400FR/luna pentru 50%.(este minimul pentru ca sa ti se calculeze in functie de venit, pentru mai putin se calculeaza pe ora sau pe zi/80FR Cat au fost amandoua fete am platit cate o stufe mai putin pentru fiecare adica 35 fr mai putin. Si noi stm bine la niv 3-4 de la inceput. ...........asa ca trageti concluzia. Se poate si mai bine.



Mira mami de DAVID(15.08.2002), DARIA(20.11.2004), si SELINE(07.02.2006)

Poze noi.....cu noi



Drei dinge sind uns aud dem Paradies geblieben: die Sterne der Nacht, die Blumen des Tages und die Augen der Kinder

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angiuta spune:

Draga Ionica daca tot suntem la lectii de ortografie tin sa te informez ca formele de viitor se scriu fara cratima : "va trebui" si nu "v-a trebui" cum am observat ca ai scris in mod repetat, ceea ce ma convinge ca nu este vorba de o greseala cauzata de graba.

Si de acum incolo am decis sa-ti ignor postarile. Mi-am tot zis ca o femeie gravida are fluturasii ei, dar de acum da in nesimtire.

Angiuta, mamica lui Vladut (8 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angiuta spune:

Claudia pun
Nastere usoara si un bede sanatos!

Angiuta, mamica lui Vladut (8 iunie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns trischa spune:

Hai mai Angiuta,poate nu a scris ea..poate a pus menajera????sau secretarul??
P.S. asta a fost cu rautate,dar e uman nu pot fi condamnata.nu????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia74 spune:

Cafea,ceai,alcool :





Mira n-am priceput nimk,dar nici nu traba ca nu ma mut in Schweiz ,mai io vi-am zis ca la noi e pret fix nu stiu ce tot vb voi cu calculele astea,ma da complicata e Germania asta bat-o norocu .
Dora se simte rau de la tiroida,haideti sa o incurajam si lui Claudia galerie in continuare ca deja e dilata otzara acusi vine barza langa Stuttgart tinem pumnii mamico!!!

www.onetruemedia.com/my_shared?z=24c9383cccafa2434e80e9&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Album Claudia
Timisoara Impreuna
'Roaga-te lui Dumnezeu,ca si cum totul ar depinde numai de Dumnezeu.Munceste in viata,ca si cum totul ar depinde de tine'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiriki spune:

Buna dimineatza,

Clau, multumesc pt. cafea
Dora, multa sanatate.
Claudia, nastere usoara.

Va doresc o zi buna.



Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelaaa spune:


Mai fetelor,hai ca acum nu va mai inteleg....suntem aici o mana de femei...cu greu am reusit sa ne strangem...si acum incepem sa ne certam????Si pt ce?...ca tot n-am priceput..
E drept ca acum vad ca are toata lumea un pic de timp sa "intepe" si se umplu paginile mai repede....
Eu zic sa lasam povestea balta ...

Oricum am intrat mai mult sa pun majorete pt Claudi@



Hai Claudi@!!!



O sa vezi ca o sa treaca totul repede si ce-o sa te mai bucuri cand o sa-l ai in brate.....
Sa-mi dai de stire cand sunteti 4...un sms ajunge...
Te pupacesc de o mie de ori...


Mihaela de DAVID-29 martie 2007

DAVID...cat sunt de maricel...

Poze cu David

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2917ac23b344a0c9f2c340&skin_id=0&source=category&category_id=12&large" target="_blank">Sarcina si continuarea...David (filmulet)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Miriluta spune:

Moin si din Nord, de unde se agatza harta'n cui. Stie cineva ceva de Claudi@?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionica spune:

Multumesc Angiuta ,nu stiam,imi place critica cc constructiva.

Citat:
citat din mesajul lui angiuta

Draga Ionica daca tot suntem la lectii de ortografie tin sa te informez ca formele de viitor se scriu fara cratima : "va trebui" si nu "v-a trebui" cum am observat ca ai scris in mod repetat, ceea ce ma convinge ca nu este vorba de o greseala cauzata de graba.

Si de acum incolo am decis sa-ti ignor postarile. Mi-am tot zis ca o femeie gravida are fluturasii ei, dar de acum da in nesimtire.

Angiuta, mamica lui Vladut (8 iunie 2007)



Sophia 2ani 06.09.06
+32
http://community.webshots.com/photo/2379816330104564034uhnTsy

Mergi la inceput