M-am hotarat.........adoptie(58)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dpluhovici spune:

buna

ce zi minunata am avut, astazi au fost fetele de la dgpcas (prima intalnire), nu va pot spune ce emotii am avut, ce crispata am fost la inceput, dar totul a decurs fffffoarte bine, fetele au sunt foarte dragute, si chiar am simtit ca o sa ne ajute sa ne descoperim fericirea, a fost super bine, o discutie libera, abia astept urmatoare intalnire
va pup
bafta tuturor, aveti incredere in voi ca totul o sa se rezolve

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dpluhovici spune:


simo iti recomand biroul notarial din Dristor nr 100, telefon 021/6487474 noi acolo am fost si s-a rezolvat in aceeasi zi (pe langa statia de metrou dristor 2) bafta
VREAU SI EU SA FIU TRECUTA PE LISTA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibociort spune:

Citat:
citat din mesajul lui IreneCAM

Intru si eu sa va dau o veste buna...azi am avut infatisarea pt incuviintarea adoptiei...inca nu-mi vine sa cred. Uraaaaaa!!!!!! Revin cu detalii, acu' ma duc sa iau de la bunicadeMiruna (10.05.2007)
Felicitari, IreneCAM. Acelasi lucru il asteptam si noi, infatisarea la tribunal pentru incuviintare - dosarul a plecat la tribunal, asteptam citatia. Cu mari emotii. Sa revii te rog cu detalii.
Tinem pumnii celor care isi asteapta ingerasul, multa rabdare si incredere in voi. Va pupam
Tanti mama lui Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IreneCAM spune:

Buna! Revin cu detalii, cum am promis! Miercuri a fost infatisarea, am avut mai mari emotii pana am primit citatia, pentru ca ma temeam sa nu intervina ceva din partea parintilor biologici. Cand am vazut citatia am rasuflat usurata, m-am gandit ca au fost audiati si ca e totul in regula. Am fost audiati in camera de consiliu. Ne-au intrebat de ce vrem sa o adoptam pe Mirunica, daca s-a adaptat bine la noi si daca nu cumva ne-am razgandit! Prima intrebare ne-a cam blocat...cum adica de ce vrem s-o adoptam pe ea??? Ca e sufletul nostru!!! N-am zis asta, de fapt nu-mi mai amintesc exact ce-am raspuns!
Asta a fost tot, acum asteptam hotararea judecatoreasca.
Am plecat euforica de la tribunal, zambeam la toata lumea...inca mai zambesc si acum, dupa 3 zile.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Irene ai si de ce sa zambesti la toat lumea.Acum esti mama nu numai in fapt ci si in acte.
La noi este o greseala in sentinta de incredintare si in consecinta nu o putem definitiva.Asteptam emiterea altei sentinte in speranta ca va fii corecta si sa incepem si noi monitorizarea de incredintare si apoi sa finalizam.Ce ma enerveaza chestiile aste birocratice.



Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

Buna fetelor,
am rezolvat si cu notariatul,uff!dupa doua notariate care habar nu au cu ce se mananca anumite situatii in sfarsit am gasit unul unde am rezolvat problema.
Ideea este ca declaratia au facut-o pe aceiasi pagina,adica sa fiu mai explicita ne-au pus pe amandoi pe o singura declaratie.
Oare vom avea probleme??Sper sa nu.
Au scris ca nu suntem decazuti din drepturi parintesti dar nu si ca nu avem copii.Ne-au zis ca nu e relevanta chestia asta ca odata ce scrie ca nu suntem decazuti din drepturi nu mai trebuie specificat nu avem copii.
In fine sper sa nu fie probleme.Daca e ceva mai mergem odata si le redactez exact cum trebuie.
Cu pasi mici ne indreptam spre finalizarea dosarului.
Am emotii cu fiecare hartie rezolvata.


Sa ai putere sa spui da, sa ai putere sa spui nu si in orice clipa grea sa ai putere sa fii TU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alexa Ioana spune:

simo, asa a fost si declaratia noastra, tot "ca familie", nu doua declaratii individuale. iar faptul ca nu scrie ca nu aveti copii e total irelevant. si daca ati avea deja copii si ati vrea sa mai adoptati, important e doar ca nu sunteti decazuti din drepturi !

succes !

asi... nasol moment... corectia erorii materiale trebuie facuta tot de tribunalul emitent, nu ?



mami de brotac rocker


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

La noi declaratia a fost pe familie dar a specificat individual.Nu e relevant daca scrie ca ai copii, noi am facut declaratia chiar dupa ce am incheiat monitorizarea post adoptie pentru Razvan.

Da ,Alexa de catre tribunalul emitent.

Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Salviae spune:

Simo,si pe noi ne-au trecut pe o singura hartie si nu am avut probleme. Doar atat au trecut: nu am fost decazuti din drepturi parintesti (dar nici nu au trecut acolo faptul ca santem parintii unei fete).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

Uff! m-am mai linistit!Noi vrem sa urmam exact hartia cu acte care ne-a dat-o de la centru si de aceea suntem speriati la fiecare chestie omisa, ca sa spun asa.
multumesc mult fetelor,sunteti minunate!

Sa ai putere sa spui da, sa ai putere sa spui nu si in orice clipa grea sa ai putere sa fii TU

Mergi la inceput