M-am hotarat.........adoptie(58)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

Anca_Wish-suntem la sectorul 2.
Nu stiu daca vor fii mai putine acte pentru ca am intrebat si ne-a spus ca o sa fie cam la fel.De exemplu si caracterizarile de la job se vor repeta( de ce? nu stiu) ca am intrebat daca pot fii de la aceleasi persoane si mi-a spus ca da.La analize am inteles ca vor fii chiar mai multe decat acum in prima faza etc...in fine,le facem nu asta e problema.
AM problema cu medicul de familie ca nu stie ce inseamna certificat medical Tip A5.Sa vedem unde ne ducem!
Irene-Felicitari din toata inima!!
Sper ca intr-o zi sa intru si eu sa va dau o veste buna ca a lui Irene si nu numai!


Sa ai putere sa spui da, sa ai putere sa spui nu si in orice clipa grea sa ai putere sa fii TU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Irene felicitari!!!!!


Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrada77 spune:

IRENE 75eu am luat certificatul A5 de la spitalul judetean de la secretariat.Dar eu sant din Constanta.In cearca la un spital de stat,trebuie sa gasesti.
Mai am martie si jumatate din aprilie,si imi exipra atestatul.Doi ani au trecut.Si trei copii cu probleme.
Inca mai sper...nu stiu in ce,dar inca mai sper.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Va pupam cu drag pe toate si tinem stransi pumnii pt cele care-si cauta puiutul!

Meri: Mami, am o idee....
Mami: ce idee?
Meri: una ...galbena!

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_t1971 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simo_75

Anca_Wish-suntem la sectorul 2.
Nu stiu daca vor fii mai putine acte pentru ca am intrebat si ne-a spus ca o sa fie cam la fel.De exemplu si caracterizarile de la job se vor repeta( de ce? nu stiu) ca am intrebat daca pot fii de la aceleasi persoane si mi-a spus ca da.La analize am inteles ca vor fii chiar mai multe decat acum in prima faza etc...in fine,le facem nu asta e problema.
AM problema cu medicul de familie ca nu stie ce inseamna certificat medical Tip A5.Sa vedem unde ne ducem!
Irene-Felicitari din toata inima!!
Sper ca intr-o zi sa intru si eu sa va dau o veste buna ca a lui Irene si nu numai!


Sa ai putere sa spui da, sa ai putere sa spui nu si in orice clipa grea sa ai putere sa fii TU


Buna Simona,
Eu am facut certificatul A5 la ROMMED 2000 (in zona Dristor - Bdul Decebal)
Telefon/fax: 320.60.87; 327.04.41; 031.409.53.41
Mobil: 0726.366.370; 0788.307.370
Ne gasiti de Luni pana Vineri intre orele 8.00 si 20.00, si Sambata intre orele 8.00 si 14.00 la adresa :

Strada Dristorului Nr 4, Bloc B13, Scara 1, Apartament 1, Parter, Sector 3, Bucuresti

Am inteles ca mai fac si cei ce la ROMAR (in zona Dristor-Mihai Bravu)
Nici medicul meu de familie nu elibera acest certificat asa ca am fost la ROMMED 2000 ; cred ca daca mergi le ai vei rezolva aceasta problema.

Multa bafta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_t1971 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simo_75
maria_t1971-poti sa imi spui te rog cat au durat analizele si cat te-au costat? estimativ ca sa stiu cu cant ma "inarmez" la mine.
multumesc mult!



Pentru un certificat A5 am platit 70 RON
Eu a trebuit sa merg de 2 ori la clinica pentru ca nu a coincis programul psihiatrului cu cel al directorului .
Pentru testul HIV am platit 25 RON

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simo_75 spune:

merci mult maria.
Nu ne-a cerut inca testul HIV .
Azi speram sa rezolvam cu notarul.Am fost deja la doi notari si mi-au spus ca nu stiu cum se face o declaratie ca nu suntem decazuti din drepturi parintesti...imi venea sa .
Ma trimiteau la centru sa imi dea model!!! Cum e posibil??Sa nu stii sa redactezi cateva propozitii si mai aveam si model la mine
in fine,acum ne ducem la un notariat mai mare si speram ca acolo sa fie mai profesionisti.
Am rezolvat cu analizele insa abia saptamana viitoare le vom lua.
Ideea e ca mergem cu pasi mici dar siguri !
Totul e sa fim increzatori.Ma gandesc la clipa cand imi voi strange un puiut in brate si asta imi da fortza din ce in ce mai mult!
va pup

Sa ai putere sa spui da, sa ai putere sa spui nu si in orice clipa grea sa ai putere sa fii TU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cons spune:

IreneCam, felicitari!


Andrada77, nu dispera poate nu ti-a venit sorocul.
Mult succes pentru toate celelalte fete incepatoare>
Tzuni, super faza.
Manuelittttttttaaaaaaaaaaaaaaaaa!
Asi .
Anca, ma bucur sa aud cat de mult a evoluat puica ta si la fel de mult ma bucur ca i-a trecut perioada plansului la gradi',
Eu am crezut ca a plans datorita faptului ca ii era teama sa nu te piarda. Timpul a facut-o sa vada ca de fiecare data tu te-ai intors la ea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asi spune:

Citat:
citat din mesajul lui Tzuni

Va pupam cu drag pe toate si tinem stransi pumnii pt cele care-si cauta puiutul!

Meri: Mami, am o idee....
Mami: ce idee?
Meri: una ...galbena!

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE


E frumoasa ideea galbena



Ei sunt norocul meu : Razvan si Maria
Cand Dumnezeu inchide o usa , intotdeauna deschide o fereastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_t1971 spune:

Citat:
citat din mesajul lui simo_75

merci mult maria.
Nu ne-a cerut inca testul HIV .
Azi speram sa rezolvam cu notarul.Am fost deja la doi notari si mi-au spus ca nu stiu cum se face o declaratie ca nu suntem decazuti din drepturi parintesti...imi venea sa .
Ma trimiteau la centru sa imi dea model!!! Cum e posibil??Sa nu stii sa redactezi cateva propozitii si mai aveam si model la mine
in fine,acum ne ducem la un notariat mai mare si speram ca acolo sa fie mai profesionisti.
Am rezolvat cu analizele insa abia saptamana viitoare le vom lua.
Ideea e ca mergem cu pasi mici dar siguri !
Totul e sa fim increzatori.Ma gandesc la clipa cand imi voi strange un puiut in brate si asta imi da fortza din ce in ce mai mult!
va pup

Sa ai putere sa spui da, sa ai putere sa spui nu si in orice clipa grea sa ai putere sa fii TU


Incearca pe Mosilor la acest notariat ( pe mine m-au rezolvat urgent cu tot ceea ce tine de ei )
SUPREMA-LEX_
Str. Ardeleni nr. 1, bl. 39A, sc. 1, ap. 3, parter, sector 2
bnp@suprema-lex.ro
T/F: 0212105807; 0212105818


Mergi la inceput