Bulgaria - impresii: drum, hoteluri, statiuni,(12)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corinaplesa spune:

Ralitsa Superior este un complex deosebit, cazare, masa, gradini, piscine la discretie, are animatie buna, locuri de parcare suficiente, foarte linistit, merita toti banii. Singurul incovenient este distanta mare fata de plaja, cam 500 m, dar exista asigurat transportul gratuit cu microbuzul din 20 in 20 de min. sau se poate lua trenuletul pana aproape de plaja.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ALEX29 spune:

Salutare
ce bine ca v am gasit fetelor ,am citit impresiile voastre si f mult conteaza sa am habar de ce i prin Albena
luni platesc si eu avansul pt Albena -Kaliakra ,n am fost niciodata acolo dar cred ca o sa mi placa
ma cam ingrozeste drumul destul de lung ,sper sa fie ok puiutu nostru
si o sa va mai citesc

INGERASHUL MEU TIADRIS-3oct2007 ('');

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen_70 spune:

De la Varna la Duni Royal Resort sunt aproximativ 160 Km. Daca vrei sa iesi prin Calarasi, din vama pana la Duni sunt 300 km.
Va rog mult sa-mi spuneti daca a mers cineva cu agentia aatravel. Au preturi bune si intentionez sa plec cu ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana c. spune:

Carmen, uite aici discutia despre agentiile de turism, parca am citit si de agentia Aatravel, dar nu mai tin minte daca de bine sau de rau.

Roxana,de Calin(9.11.2006),Ana-Maria(4.02.02)siOana(21.07.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crangutalil spune:

si eu vreau sa iau bilet de la aatravel la duni, poate imi spune si mie cineva cum e agentia, cum e la duni, cineva care a fost acolo...Si poate cineva care merge, poate ne si intalnim....Carmen, ai fost la Duni?Cum e?Anul asta mergi tot acolo?Chiar m-ar interesa detalii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valiburu spune:

Citat:
citat din mesajul lui corinaplesa

Ralitsa Superior este un complex deosebit, cazare, masa, gradini, piscine la discretie, are animatie buna, locuri de parcare suficiente, foarte linistit, merita toti banii. Singurul incovenient este distanta mare fata de plaja, cam 500 m, dar exista asigurat transportul gratuit cu microbuzul din 20 in 20 de min. sau se poate lua trenuletul pana aproape de plaja.


multumesc, pt 1 mai este super

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roli25 spune:

Recomand cu caldura acest hotel http://www.asti.bg/uk/about.html in Sinemorets, sudul Bulgariei.
Hotelul are 3 stele, dar servicii de 5 stele, iar statiunea este intr-o zona cu relief si peisaje absolut deosebite, natura virgina, sunt 4 plaje fiecare diferita de cealalta (unele amenajate, altele salbatice). Practic intreaga zona este rezervatie naturala.
Cat despre apa marii...este cristal...nici vorba de marea tulbure de pe litoralul romanesc.
Precizez insa ca statiunea este mica si linistita (fara disco si viata de noapte).
Noi ne-am petrecut concediul cu copiii anul trecut acolo si ne-am intors absolut incantati.

Roli mami de Andrei (16 ianuarie 2008) si Marc (9 iunie 2006)

www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603790736786/" target="_blank">ANDREI
www.flickr.com/photos/14037522@N04/sets/72157603794082565/" target="_blank">MARC
www.flickr.com/photos/14037522@N04/2472556291/in/set-72157604930822343/" target="_blank">VACANTELE NOASTRE IN 4
BAIETII MEI IUBITI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen_70 spune:

Este prima data cand merg la Duni. Am cautat un loc pentru odihna, unde noi si puiul sa ne relaxam, sa ne odihnim, sa fim aproape de mare, sa avem o piscina interioara (in caz de...) si sa fie aproape de casa. Am discutat cu cineva care a fost anul trecut si a fost foarte multumita. Am citit si impresiile celor care au fost cazati acolo, din toata lumea (multi englezi, americani, germani, etc.). Impresia generala a fost buna sau foarte buna. Eu pot sa iau concediu numai la jumatatea lui iunie si rezerv din 2iulie.
Crenguta, sper sa ne vedem acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crangutalil spune:

Carmen, si eu tot de pe 2 iulie vreau la Duni, tot din Bucuresti sunt si eu, asa ca hai sa ne intalnim,acolo, hai sa ne sfatuim de unde luam biletele,cum e mai bine.Si noi tot prima oara la Duni, anul trecut am fost la nisipuri.Plecam cu masina, am doi copii, fata de 4 ani(face in aprilie) si baiatul 10 ani, i-a facut in decembrie.Si noi vrem sa ne odihnim dupa un an de munca, vrem bilete la marina Royal palace.Pana acum ne-am hotarat la aatravel sau family travel, au cam aceleasi preturi, am vrea sa profitam de earlybooking, desi am inteles ca rezervarea e batuta in cuie si daca doamne fereste intervine ceva nu poti schimba nume, nu poti anula nimic.Si cu 2 copii e destul de riscant asa, nu stiu ce sa facem..As astepta si targul de turism, ca nu mai e mult si poate au oferte ceva mai bune, si chiar daca nu au, tot am fi in perioada de reduceri.Tu ce parere ai?Chiar mi-ar place sa ne cunoastem si sa ne intalnim, ar fi super....Toate bune...Cranguta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bebe Beca spune:

Si o asigurare storno nu v-ar strica...

Ioana 31+ si Rebeca

http://community.webshots.com/user/bebeca2004
http://community.webshots.com/user/Berecutza
http://community.webshots.com/user/bebebeca



Mergi la inceput