Bulgaria - impresii: drum, hoteluri, statiuni,(12)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danilamonica spune:

Fetelor eu am primit azi o oferta pt Kaliakra standard in Albena cu incepere de sambata pt 7 nopti, copilul pana in 12 ani este gratuit si am reducere de 10%.
Deci se poate.
---
Tarif in euro/pers/zi cu ULTRA All Inclusive - 69 euro/pers/loc in camera dubla standard
Total 2 adulti + 1 copil 8 ani = 69 x 7 x 2 = 966 euro
Reducere 10% pana la 15.04 - 97 euro
Total cu reducere 10%: 869 euro
Taxa de statiune = 6 euro/sejur/adult, 3 euro/sejur/copil 2-12 ani
-----
Monicutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gologanii spune:

Kaliakra standard, nu superior, unde se pare ca nu mai sunt locuri decat la sfarsitul lui august.

Cred ca nu se poate compara Albena (statiune gen Mamaia) cu Duni (complex hotelier in pustietate), depinde cata liniste doriti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crengu75 spune:

Monica, mi-ar face mare placere sa ne vedem , poate copiii nostri se vor juca impreuna.

Crengu de iepurica Rianna (2.08.2008) si gandacel Cristian( 5 anisori)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crengu75 spune:

Chiar nu se mai gasesc locuri la Kaliakra? Inseamna ca am facut bine ca am cumparat. Ma felicit.

Gologanii, adica e mai fain la Albena? sau la Duni? Ca unii spun ca Albena e statiune de pensionari, in fine, eu nu am fost dar voi vedea acum. Presimt ca va fi super.

Referitor la taxa de statiune , noi am dat 1 euro/zi/pers , chiar si la copii. Deci 7 euro* 4 = 28 euro.

Crengu de iepurica Rianna (2.08.2008) si gandacel Cristian( 5 anisori)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caramel spune:

Si eu ma felicit ca am platit deja avansul pentru Kaliakra.
Sper din tot sufletul sa nu faca overbooking.
Cred ca va fi plin de romani anul asta la Kaliakra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danilamonica spune:

Cred ca ar fi bine sa faceti o lista cu fetele care merg la mare vara asta sa stim si noi unde ne intalnim sa facem un grup vesel!!!

Parerea mea
Monicutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crengu75 spune:

de acord cu lista.

Crengu de iepurica Rianna (2.08.2008) si gandacel Cristian( 5 anisori)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caramel spune:

Am vazut in seara asta pe holidaycheck.com niste poze foarte frumoase de la Marina Royal Palace din Duni.
Sunt absolut impresionata, mai ales ca preturile sunt aproape comparabile cu Kaliakra(cred ca 100-150 de euro ar fi diferenta in favoarea lui Marina, dar face toti banii).
Fetele care vor merge acolo vor fi foarte fericite, sunt sigura!Singura problema ar fi distanta.
Oare cati km sunt de la Varna la Duni?
La anul, ca mai creste si copilul, ma abonez pentru acest hotel!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmen_70 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andrufl

I-am spus . Spre surprinderea mea, a reactionat extraordinar de bine. Mi-a spus: Bine. Bravo! Cand mergem?
Nu-mi venea sa cred.
Chiar nu mai merge nimeni de Paste? Puteti sa-mi sugerati cel mai scurt traseu din Bucuresti?

O mamica implinita.

Incearca varianta Calarasi - Silistra - Varna.
Din cate am citit pe alte forumuri drumul este bun si mult mai liber decat pe Ruse. Verifica pe map24

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valiburu spune:

la Hotel Ralitsa - Albena a stat cineva care citeste forumul? Cateva impresii! Ma intereseaza pt 1 mai! multumesc

Mergi la inceput