LMA Clopotei de ian-febr 2008 in sarbatoare(185)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Off, mai Grati, eu tanjesc dupa carucior, din septembrie de cand a apucat-o in picioare tinut de manute nu a mai vrut sa auda de carucior... Si sa stii ca ma sperie tare cand il vad cum se avanta, pe bune. Numai ca nu am cum sa il opresc ca e jale



Angelique, mami de Pupi (28.12.2007)

Inimioara mea
Povestea nasterii lui Pupi
zicolorata

www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html?msg_ok=1" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

Kristina, l-am vazut pe flacau cu capshorul descoperit...dak-l vedeai azi pe Dudu...cu caciulica, gecutza, pulover, ghetute cu putina blanica...oricum a dormit 3 ore cat a stat afara...

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Citat:
citat din mesajul lui grati.ela

Kristina, l-am vazut pe flacau cu capshorul descoperit...dak-l vedeai azi pe Dudu...cu caciulica, gecutza, pulover, ghetute cu putina blanica...oricum a dormit 3 ore cat a stat afara...

mami de Ozi (22.05.99) si Tudorash (29.01.08)

http://www.flickr.com/photos/23738993@N08/


Si al meu avea o sepcuta, in primul dintre filmulete insa l-am prins cum si-o smulge de pe cap cu ciuda Si l-am lasat asa fiindca erau 18 grade si asa l-am obisnuit de mititel, mai calit. Plus ca s-a incalzit si tot agitandu-se pe-acolo.

E drept ca unele mamici se uita cateodata ciudat la noi, dar le las sa se uite, e foarte rezistent si sanatos, o singura data l-am avut bolnavior mai tare si atunci de o viroza pe care oricum ar fi luat-o chiar si infofolit fiind. A, si numai cosul de gunoi si vasul de la WC nu il las sa le linga, in rest are acces la orice Exagerez putin, fireste, dar nu cu mult



Angelique, mami de Pupi (28.12.2007)

Inimioara mea
Povestea nasterii lui Pupi
zicolorata

www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html?msg_ok=1" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Citat:
citat din mesajul lui stoisor

ceau zuze buburuze,clopotei nazdravanei si burtici zambariciiiiii.....hai ca a iesit

noi suntem ok,Sara e in mare forma de cateva zile,simte ca i se apropie ziua de nastere si e fetita model,eu sunt obosita praf,am avut ex azi la dreptul afacerilor,am luat 9,l-am taiat frumos de pe lista ,mai am doua sper sa le trec cu bine si GATA... ca nu mai am energie deloc in mine
in rest pregatiri pt ziua printesei mici si multe planuri ,multe amintiri si multe emotii....si abia astept ziua de Duminica,zici ca ma pregatsec sa nasc si nu alta,am noduri in stomac si mi se umplu ochii de lacrimi cand imi privesc fetita si constat ca nu mai este bebelus e fetita de un an azi-maine
va sarut cu mult drag .....pusic

Sara Ioana 15.02.2008
**************************
POZELE NOASTRE
INGERUL MAMI CRESTE MARE
22.10.2008
7.11.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=74ab4ff8f981e0e0705358" target="_blank">clip SARA IOANA
**************************

Felicitari ptr nota de la examen.Noi abia asteptam sa termini sesiunea si sa intri mai des.SAREI

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)si 31+ DARIUShttp://bd.lilypie.com/3hFFp2.png
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Citat:
citat din mesajul lui nemary

Miha, felicitari pentru sarcina, acum am citit si de tine. si felicitari si pt curajul de a-l face si pe al 3-lea bb.

Dana, si eu cand i-am ales Dariei numele tot la asta m-am gandit, ca este un dar. Ma bucur mult ca v-ati hotarat si multa sanatate lui Albert.

Laura I,



Mari de Daria Maria(29.01.2008) Povestea Darului plangacios

sunt tot mai mare


odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

POZE DARIA

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

MARI inca nu sunt ferm convinsa ca acesta va ramane numele puiutului desi e un nume superb.Ce ma enerveaza ca nu sunt mai hotarata!Eu sunt rac deci un pas inainte si doi inapoi.Tati ma lasa pe mine sa aleg ptr ca stie ca propunerile lui nu imi plac.Voi ati incercat sa puneti puiutilor un nume diferit de numele copiilor cunoscutilor?

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)si 31+ DARIUShttp://bd.lilypie.com/3hFFp2.png
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

ANGELIQUE am vazut pozele din parc.Sunt superbe iar PUPI e un frumos si un curajos!Ce vreme frumoasa ati avut!Abia astept si eu primavara sa pot iesi in parc cu cei trei pitici.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)si 31+ DARIUShttp://bd.lilypie.com/3hFFp2.png
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

Se vede ca sunt in luna a 8-a ca nu mai am somn.Burtica devine din ce in ce mai mare iar eu ma misc din ce in ce mai greu.Abia reusesc sa merg pana la baie si inapoi(singura deplasare autorizata).Ca sa imi treaca timpul imi pun cate un DVD sau citesc dar parca nu mai am chef de nimic.Sper sa reusesc sa rezist inca macar 3 saptamani sa nu fie nevoie de incubator ca am vazut poze cu o fetita de la odisee care sta in incubator.E o dulceata de fetita dar vazand-o legata la aparate mi-au dat lacrimile. ajuta-ne in saptamanile care au ramas!

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)si 31+ DARIUShttp://bd.lilypie.com/3hFFp2.png
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danonique spune:

In ultima vreme am probleme cu Vanessa ca a devenit cam neascultatoare.Nu face decat ce vrea ea si daca o cert imi raspunde.Am tot citit ca intre 2 si 4 ani e o perioada critica dar nu as vrea sa devina un copil imposibil si antipatic.Cred ca si schimbarile din familie si gradinita au un rol important in comportamentul ei si stiu ca trebuie sa am multa rabdare cu ea.Nu vreau sa ii dau la fundulet dar uneori abia ma stapanesc.Mai are cineva asemenea probleme cu cei marisori?

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)si 31+ DARIUShttp://bd.lilypie.com/3hFFp2.png
poze albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Dana, , maninca foarte rau cind e bolnav si cind ii ies dintii...bea laptele dimineata...restul e cu scandal...de obicei accepta o coaja de piine pe care o molfaie si apa multa.
Legat de nume, eu am ales ce mi-a placut mie...nu a avut importanta care sint numele copiilor cunoscutilor...ca doar nu sint frati...Darius e foarte frumos. dar daca tie iti place altul mai mult...nu vad de ce nu l-ai alege, chiar daca aveti "purtatori" in grupul de prieteni.

Citat:
citat din mesajul lui danonique

Buna seara!CYNTHIA si felicitari ptr maseluta!Albert nu are inca nici una!VERA.Am auzit ca acasa e o vreme superba si ca vine primavara.Ce frumos!Aici a nins azi cu niste fulgi mari si pufosi pe care i-am admirat din pat.ANCA multa sanatate lui STEFAN!El cand e bolnavior cum mananca ptr ca la noi e jale.Nu a mancat azi decat doua iaurtele si 4 lingurite cu mancarica.In rest lapte si ceai.

Dana mami de Vanessa(08.03.2006)si Albert (20.12.2007)si 31+ DARIUShttp://bd.lilypie.com/3hFFp2.png
poze albert


Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca.b spune:

Stoisor, felicitari! si multa bafta in continuare!

Anca si Stefan (13.01.2008)
POZE NOI
www.flickr.com/photos/23412074@N05/?saved=1" target="_blank">Bebe Stefan 0-9 luni
Povestea Nasterii

Mergi la inceput