Iasule, mandra cetate (83)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns GabrielaG spune:

A iesit soarele in orasul nostru...si pe strada voastra?
Dau o cafelutza aburinda si aromata desigur,

Gabriela si baietii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Salutare!

Va ofer o si va doresc o zi buna.

Carmen, dar ce ati tras si voi. Multa sanatate lui Alex.

vacanta la mare
Poze din august-septembrie
Poze din Copou
Lacramioara (08.12.1975) mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ghinetz spune:

"Portia de viata de la sapte la unsprezece ani e uriasa, plina de amorteala si de uitare. Se spune ca ne pierdem cu īncetul darul de a vorbi cu animalele, ca pasarile nu mai vin sa stea de vorba cu noi la fereastra. Pe masura ce īncep sa vada, ochii īsi pun o pavaza īmpotriva minunilor. Odinioara mari cīt pinii, florile se īntorc īn ghivece mici de lut. Pīna si groaza se subtiaza." (L. Cohen - Joaca preferata)




Oana, mama de baieti cucuieti: Stefan (11.03.2003) si Victor (12.07.2007)


Sonia are nevoie urgenta de noi



"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Salutare si o fierbinte pentru o zi .... friguroasa.

vacanta la mare
Poze din august-septembrie
Poze din Copou
Lacramioara (08.12.1975) mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ghinetz

"Portia de viata de la sapte la unsprezece ani e uriasa, plina de amorteala si de uitare. Se spune ca ne pierdem cu īncetul darul de a vorbi cu animalele, ca pasarile nu mai vin sa stea de vorba cu noi la fereastra. Pe masura ce īncep sa vada, ochii īsi pun o pavaza īmpotriva minunilor. Odinioara mari cīt pinii, florile se īntorc īn ghivece mici de lut. Pīna si groaza se subtiaza." (L. Cohen - Joaca preferata)


"unui copil trebuie sa-i dai radacini si aripi"




Ce e cu tine? de unde atata 'realism'?!!

Buna dimineata. Azi am un chef NU de viata... - asa folosea si Alex negatia cand era mic, si imi place!!
Dar probabil pt ca am baut o cafea prea tare dimineata si acum m-am pleostit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi69 spune:

Salutare!

Sant prin zona..
Carmen,cum se mai simte Alex?


La multi ani sarbatoritilor!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Salutare!

Am intrat sa va salut si sa va ofer o [caefa] fierbinte.

La multi ani, Ioana si Andra! Sa fiti sanatoase si fericite alaturi de parinti.

vacanta la mare
Poze din august-septembrie
Poze din Copou
Lacramioara (08.12.1975) mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

multumim de cafea iulia - am baut-o deja
se strica vremea afara...


Ramonika si pisicile www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550848/" target="_blank">Vladutz www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550510/" target="_blank">Maritza www.flickr.com/photos/11125714@N02/sets/72157601300550608/" target="_blank">Fulgushor www.flickr.com/photos/11125714@N02/2227425419/" target="_blank">Miki

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Voi sarbatorit sf Valentin?
Faceti ceva deosebit?

Eu pe 16 febr implinesc 10 ani de cand sunt impreuna cu sotul meu, de cand formam un cuplu si as vrea sa facem ceva deosebit aici local, ca nu sunt bani de plecari romantice ...trebuie sa ne adaptam crizei.

Elena, mamica lui Razvan-Gabriel- 01.08.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns connie1974 spune:

Hello,

Ce vreme de stat in casa e si nu mai spun de facut ce !
Dar fiindca nu putem, ne adaptam si noi situatiilor.
M-am saturat si de mucii lu asta mic. De peste trei saptamani nas infundat, nas desfundat, tuseste ba productiv, ba sec, bine ca nu i-am dat antibiotic, dar alte siropuri da, aerosoli. I-am facut programare diseara la dr., sa-l mai asculte si sa-l vada si in gat, si apoi vreau sa ii fac programare la dl. dr. Receanu, asta daca putem sa intram, ca am citit ca e foarte aglomerat.
In rest, astept vremea frumoasa sa mai pot iesi pe afara, ca ma plictisesc tot acasa-servici si tot asa.
Daca sunteti interesate de produse cu Cars, este oferta noua la Plus si au niste lucruri tare dragute. Am zis ca acu e moment de business cu lucruri pentru copii, oricata criza e, si oricat de scumpe sunt lucrurile, daca ii vezi fata cum rade si cat de bucuros e cand iei ceva ce ii place, dai si iei. Sunt puzzle-uri de podea, cosuri de hartie, marisoare, pot fi folosite si ca loc de adunat jucariii, suporturi de cd-uri, tablouri cu personaje din film. Sunt dragute.
Hai ca va pup si sanatate maxima.

Constanta si Calin
Calin - cel mai frumos poem al vietii noastre

Mergi la inceput