Iasule, mandra cetate (83)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Am fost cu Alex la munte w-e trecut
Dupa 36 de ore ne-am intors de urgenta pt ca era suspect de apendicita. Bine nu a fost apendicita, dar copilul avea dureri in partea de jso a abdomenului, zona dreapta care coborau spre piciorus...
Inainte de a pleca la munte am oprit la bunici care i-au dat o cana de lapte proaspat fiert de tara, pe care copilul a baut-o cu pofta. Si, de a doua z,i spre seara au inceput durerile.
Am fost duminica la spital si nu stiau ce are, dar luni dimineata, in jur de ora 3 am a inceput sa aiba scaune proaste cam 8 buc in mai putin de 8 ore... L-am dus la spital – Slava Domnului ca nu am asteptat si l-am dus urgent – caci pe la ora 11 a inceput sa acuze si dureri de burtica si de cap si de picioare, o stare proasta generala... L-au bagat in perfuzii urgent si i-au luat analize... Sa spun ca in salon, in stanga si dreapta se dadeau gauri pt jaluzele si copilul meu dormea si nu auzea nimic, nimic... desi nu despartea salonul nostru decat un perete cu geam de sticla simpla de celelalte saloane...
Sa ii dea Dumnezeu sanatate doamnei Profesor Moraru... ca l-a pus pe picioare. Normal ca la analiza a iesit si bacteria care l-a pus jos pe asta mic si s-a bagat antibiotic la greu in pui, dar marti copilul era pe picioarelre lui, apatic si usor slabit insa era Alex...
Am terminat antibioticul aseara si stateam si ma uitam la el si ma minunam... A fost asa greu sa il vad moale, somnoros si sa nu raspunda la stimuli, la nimic... si ce bine e de cand a inceput sa rastoarne iar casa cu fundul in sus...

O zi buna sa aveti si mare grija de unde cumparati laptele si carnea de vita...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Cristina si Oana, Gabriela are dreptate trebuie anuntat la gradinita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nora__ spune:

Citat:
citat din mesajul lui onyca1978

Buna , fetele. Nu are nimeni nevoie de vitamina D injectabil? Am in posesie vreo 6 fiole de Ostelin si le donez cu placere.
Si mai am o intrebare: si-a facut cineva mobila la comanda si a fost multumita de raportul pret-calitate? Vreau sa le fac baietilor un pat suprapus si nu cunosc pe nimeni care mi l-ar putea confectiona. As fi interesata de o recomandare. Mersi.



Oana, mami curajoasa de Tudor si David


Neatza. Nu ma dati disparuta,dar sunt ca pe scripeti.Mai revin cu detalii,dar acum am intrat urgent datorita anuntului cu vit. D injectabila.Si eu as avea nevoie pt o buna prietena cu un copil de 7 luni.I s-a recomandat si nu se gaseste.
Oana...am trimis mail,ca vad ca nu ai PM activat.Am lasat si un nr de tel.Daca mai ai in stoc si poti sa ne ajuti,astept un semn de la tine.Multumesc mult!!

Io mai revin dupa ce ma linistesc un pic.Va pup pe toate si....nu uitati...se apropie martie....facem o cuconada?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onyca1978 spune:

Buna dimineata. Imi spune cineva cum pot activa PM-ul? Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Darria spune:

buna ziua cu un ceai verde, caldut pt. o zi ploioasa
multa sanatate bolnaviorilor
si noi suntem pe avarie, scapam de una, ne pricopsim cu alta

Mephala: multumim pt. capitol + actualizarea listutei sarbatoritii sunt mai usor de vazut

Oana: in stg. paginii, sus, gasesti "toate forumurile" -> mesaje private -> optiuni -> activeaza.

La multi ani! Anasol

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

http://www.youtube.com/watch?v=ESe-AysF9mw

mie mi-a placut... si sper ca Alex sa nu ma vada chiar asa... desi...
mi-a mai inseninat ziua...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

La multi ani G-Ioana si Anasol! Sa fiti iubite si fericite si multa sanantate tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns herra spune:

daca va intrebati cumva, nu l-am dus azi.
m-am trezit eu la 6.10; pe la 7.00 s-a trezit si el; si tocmai se instalase la Tom Si Jerry - episodul de la 7.25, cand s-a luat lumina.
inclusiv la gradinita.
si a mai venit pe la 10 si-un pic.

si uite-asa o sa incepem de martea...



Eu
stau pe tarm si-sufletul mi-e dus de-acasa.
S-a pierdut pe-o cararuire-n nesfârsit si nu-si gaseste
drumul înapoi. (Lucian Blaga, „La Mare”, 1919)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns l_carmen2003 spune:

Asa e Cristina, azi ca f rar aveam nevoie de machiaj fiindca am facut o reactie urata de la o crema... si m-am machiat pe intuneric ca sa nu spun pe de rost! Si a venit cateva minute apoi iar s-a intrerupt! Bai tata ma seaca de tot e-onul asta!
Noroc ca era innorat si intuneric afara si am reusit sa ajung in Copou unde am 'desavarsit' operatiunea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onyca1978 spune:

Darria, iti multumesc pentru ajutor.

Mergi la inceput