Bobocei de septembrie-octombrie (50)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:



Reusesc si eu sa intru sa va salut ca de miercuri sunt doar eu si juniorii si e jaleee...fiecare cu cerintele lui..noah mai e o zi si vine si tati finally,acuma pitici s-au dus la plimbare cu buni si eu in loc sa ma odihnesc batui pe forum sa vad ce-ati mai facut.

Alexia e pe eurespal de 3 zile ca a inceput sa tuseasca si sa se haraie asa ca trebuia facut ceva...acuma e mai bine dar continuam cu siropelul...mancarica inca nu ne-am aventurat doar suculet de mar si morcov pe care il mancam cu linguritza ca altfel nu vrea....se intoarce de pe spate pe burta si invers e o dulceata cum vb cu Andy

Andy_g.Multa sanatate si fericire alturi de cei dragi.

Oana

babytza ma bucur ca va trec mucisorii si multu ptr reteta de branzica...Vreau sa te intreb daca o faci din lapte normal sau lapte praf ca nu prea am inteles,si fara pastile din acellea de Ca??

Cosmy ma bucur ca sunteti mai bine...tare faza cu siropelul...eu ii dau Alexiei vit C picaturi si intr-o zi i-am pus Nazomer in loc de vit C..bine ca am vazut la timp

Claudinna ai exprimat ff frumos aceste sentimente deosebite

Ma duc sa mai citesc ce ati mai scris.

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy.p spune:

Si am facut si eu un mic monatj cu puii daca vreti sa-i vedeti

http://www.slide.com/r/XHPM9jAw2j87gnl-npC-vSus1y5yxzkT?previous_view=TICKER&previous_action=TICKER_ITEM_CLICK&ciid=309

laura, andy (07.04.2002) &alexia(14.09.2008)
Alexia
Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

Cuscra multumesc pentru sugestie. Se pare ca nu exagerez nu e fata prea imbracata, sau dezbracata cum cred unii
Eu ma cam oftic cand mi se spune ca e prea dezbracata, eu am incredere in instictul meu, chiar daca uneori se intampla sa am dubii. Dar e primul copil si cred ca de-asta cunostntele mele sunt mai surprise de felul cum o imbrac, dar eu sunt experimentata deja
Sa stii ca primesc si laude, ca nu infofolesc copilul dar mai rar.

Andy trebuie sa avem maaare grija ce picaturi le dam

Angelina sunt bine, multumim am fost la plimbare, ne-am intors, acum papam si o tulim iar.

Julymorning nici Maya 2 nu se intoarce pe burta, doar pe-o parte, dar nu e regula, nici intrecere intre bebei, iar doctorita ta e genul care mai rau te agita in loc sa te sustina. E foarte bine ca nu o iei in seama
pt bobocica si mamica

Pozici
Mami super happy de Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:


LA multi ani Andy_garlo !!!

si la multi ani Mina de Andreea and , Bianca de Raluca !!!

Multumesc mult pentru urari fetelor Azi am facut si noi 4 lunite Cu aceasta ocazie am cumparat castronel cu ventuza pentru papica, recipiente cu capacele pentru pastrarea mancaricii in frigider, bavetica cu manecute.asa ca suntem gata pentru diversificare..insa mai asteptam ..nu ne grabim.

Giulianna, ma tin de ieri sa-ti spun...imi place la nebunie de Edi..gata ..in curand nu mai ai loc la calculator

Claudinna frumos ai scris tu acolo..asa simtim cred ca toate despre puii nostrii

Am bagat o placinta cu branza la cuptor asa ca revin..




CRISTINA , mamica lui Raducu (7.10.2008)


in asteptarea lui Radu

Radu Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyanira spune:

Andy_garlo La multi ani!!!!multa sanatate fericire si multe impliniri!!!
la multi ani !!!tuturor bebeilor nascuti intr-o zi de 7!!!
Claudinna deocamdata merg super cerealele recomadate de tine!!!Pacat ca nu o sa mai gasim ca asa greu le-am gasit si pe astea si era ultima cutie!!!Ai incercat sfecla rosie????Tu in piure de legume ce ii mai pui?
Baby boytot timpul faci o gramada de bunatati cand ai timp???Ca eu nu reusesc nici sa mananc probabil eu sunt mai dezorganizata...

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

La multi ani, Andreea! Multa sanatate si tot ce iti doresti!

Babymom, sorry, abia am venit de afara... Ai PM.

Vazut azi in parc una bucata mamica la doi cupii haiosi foc (Luminita ) plus tati un pic stresat si ne-am plimbat cu gemenuta lui Raducu...
Am fost si noi in formatie completa, i.e tati cu Dorel in carca...

Ne-am oprit pe o banca si am servit biberon (Radu) si mancarica de bebei (jumate Teo, jumate eu) spre deliciul trecatorilor...
Acum ne apucam sa montam patul de la Ikea... s-ar putea sa nu mai am net o tura ca mutam toate alea prin casa

Nikolici, unde esti cu pozele?

300, felicitari pentru blog, am citit ce-a scris Anda, ne abonam

la toata lumea si speram ca sunteti toti pe-afara pe la plimbare!


Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii ; my blog
Topic: mama... de mai multe ori! ; Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

aaa si cu imbracatul... pai cum sa imbrac la 18 grade copilul ca la -10 cat ar trebui sa fie in februarie? Ce au inebunit babele? Ele au cojoc si caciula de blana?

Azi am iesit in tricou si jacheta de microfibra!!! si soatza in polar.
Teo avea body cu maneca lunga, polar si vesta de fas (grosuta, ca o geaca), iar Radu, body cu maneca lunga, salopetica de toamna (cam ca jacheta mea de microfibra de groasa) si un polar dublat cu tricot. Amandoi cu caciulile de catifea reiata captusite cu bumbac (deci subtiri), si fara dresuri, sosete la amandoi.
Amandoi au transpirat de cald, dar avand in vedere ca batea un pic vantul... treaca de la mine.
Am vazut si copii in trening, deci mult mai subtire imbracati ca ai mei.

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii ; my blog
Topic: mama... de mai multe ori! ; Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paula-Laura spune:

La Multi Ani Andy Garlo

Mamidestefan si noi am fost azi prin parc, insa la 1 am fost la un botez si am ajuns pe la 2-3. Cel mai bine iesim luni, ca atunci sunt doar eu cu piciul


Mami de Mihnea (09.10.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=7a2406b2610465e5331ebf&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Laura, bine c-ai mai intrat chiar ma gandeam ce faceti voi pe-acolo.

Cosmy asa imi imbrac si eu porgenitura, numai ca ieri in loc de haina i-am dat fashul cu totul, ca alataieri batea un vant cam rece si am crezut ca e la fel. Drept urmare ne-am marsupializat cu haina desfacuta pana la mijloc, ce sa facem...

Ange

Ada eu am ajuns pe la 3 prin parc cu soata si cu anda, de data asta in carut. N-am ochit-o decat pe Nicole care era cu niste prieteni asa ca am continuat solitari plimbarea in jurul lacului. Azi n-am mai mancat afara din motive de somn profund. Deci aveam dreptate ca ieri a stat treaza ca se uita la Radu .

Multumesc pentru urari, sper sa am si inspiratie si chef sa scriu in blog. Pe vremuri imi placea, ma gandesc sa nu ruginesc prea rau cat stau in CIC.

Luni merem sa luam banii de trusou; o sa ii sun la prima ora sa vad daca imi dau si mie prima de nastere, ca trebuia sa sun pe 7 ianuarie si n-am mai sunat. Cu ocazia asta imi iau si eu niscai formulare pt adeverinte etc... pe 13 ies din prenatal si imi pica foarte greu faptul ca ne dau banii tarziu!

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

b de la bebe, blog...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamona spune:

Andy-Galro - la multi ani

De asemenea LMA tuturor bebilor de azi

Dya - noi stam mult in living cu tot cu bebelina. Ca sa nu ma lungesc, pun sonorul f incet si nu o tin cu fata in monitoare.

O plimb, ne mai oprim la joaca pe o canapea - practic TV face doar zgomot de fond....banuiesc ca nu e nici asa prea benefic.
Pediatra noastra ne-a recomandat sa nu o tinem in camera cu TV.

uite linkuri care iti explica cum uitatul la tv afecteaza dezvoltarea creierului copilului sub 2 ani.
http://www.raisesmartkid.com/articles/the-effects-of-tv-on-baby.html
http://www.askbaby.com/the-influence-of-tv-on-young-babues.htm
si uite studiu facut pe copii care se uitau la programe speciale pt copii
http://health.howstuffworks.com/baby-tv.htm/printable

Imbracat copil 14-15 grade - astazi am imbracat-o cu body cu maneca lunga, strampishori, salopetica de reiat, puloveras si caciulita subtire. Ca rezerva am luat o hainuta 3 sferturi pe care pana la urma am pus-o pe ea ca o paturica.

Toti copii erau infofoliti in costume cosmonaut si pusi in saci de dormit. la inceput am zis ca suntem denaturati si ne imbracam copilul prea subtire.
Copii mai marisori de peste 1 an, erau doar in pulover, eventual cu o gecuta descheiata.

Mergi la inceput