Bobocei de septembrie-octombrie (50)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CosmyB. spune:

Bineanteles ca ieri, am primit "reclamatii" de la vecinele mele
pt felul cum era imbracata Maya afara. Avea caciula subtire, gluga pe cap, body,salopeta si costumas gros pe deasupra. Cu ce am gresit??? Una dintre ele a zis: "Vai, nu are caciula de iarna si nici fular???" La cere eu: "..pai afara nu e chiar iarna si nici iarna nu-i pun fular"
Si bineanteles cand am ajuns acasa, Maya era transpirata putin la caput... si eu si mai tuta m-am cam invinovatit ca mucisorii sunt ca n-am imbracat fata mai gros chiar daca a transpirat
Voi cum ii imbracati, avand in vedere ca e chiar cald afara???

Pozici
Mami super happy de Maya

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Cosmy si noua ne trec mucisorii Astia mici s-au vorbit
A iesit buna branzica, ne-a ramas si pentru maine. Asa am sa o fac , in casa , nu o cumpar. Macar stiu eu cum am facut-o si cat este de proaspata Cel putin acum, cand e mic

Claudina ce frumos ai zis

Eu ies acum, ma duc la manichiura si apoi cu soricelul pe afara . Va pup si va doresc o zi buna

EDIT : Cuscra eu ieri l-am imbracat asa : body maneca scurta, costumasul de casa, blugi peste, hainuta de lana dubla,si o vesta din fas fara maneci. Pe cap a avut un fes din bumbac subtire fara
urechi. Chiar era cu ele pe afara ca i-a ramas putin mica. Si la noi se uita lumea chioras ca nu avea geaca si fular Dar a fost super cald, daca eu aveam doar pulover si haina, lui de ce sa ii pun mai multe ??????
L-am lasat cu costumasul pe el ca stiam ca o sa mai ies si imi era mila sa il tot schimb sa iipun dres si bluza...asa ca am pus peste

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

La multi ani, Andy !!!

Multumim de , tare buna.

Azi am un pitic miaunit, incerc de pe la 10 sa ii curat legumele de supa, am apucat sa curat numai cartoful si jumatate de mortcov. Cred ca mai insist ca acusi i se face foame si eu sunt cu supa nefacuta.


LE: am reusit sa pun de supaaaaa



fericita de Andreea-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Vad ca sunteti deja avansate cu diversificarea, ma lamuriti si pe mine un pic?
Cat se pot pasta legumele la frigider? Eu m-am gandit sa pasez si sa le pun intr-un bibe de la nuk, inchis etans, as putea sa le tin de pe azi pe maine?

Pana acum eram viteaza, ziceam ca ii fac zilnic papa, dar in ritmul asta cred ca nu mai termin pana la anu'.

fericita de Andreea-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

Holaaaaaaa!
Mercic de sustinere, fetele. E adevarat, nu-s foarte stresata ca nu se intoarce, ca face tot felul de figuri, podul pe spate, de pe o parte trece singura pe burta si isi scoate foarte bine manuta de sub ea... am impresia ca momentan efectiv nu o intereseaza sa se intoarca.
Azi ajung si eu prin parc, nush daca cu sau fara soata. Sa vedem ce face. Al meu nu e cu calculatorul, face machete.. deci si mai messy, sa vedeti cum pune el roti la un avion de 3 cm.. si rotile pe masura..
Irina, piureul/supa de legume poate fi pastrat/a la congelator. Poti face mai mult si seara pui din congelator in frigider portia de a doua zi. Si eu am turbat facand supa proaspata in fiecare zi, e cheauneala clara.
babytza nush ce ma faceam fara tine... mie nu mi-a dat prin cap sa pun in blender branza facuta in casa, ca nici a mea nu e prea incantata de ea in forma aia.
Ma duc sa hranesc cupilu'

_
Our future determines our past

bobocica Maia
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Neatza la pranz si de la noi, saru'mana de cafea

Ieri am fost cam toata ziua afara, ba cumparaturi, ba plimbare cu Oana si David (la sf ne-am intalnit si cu nasa in parc), seara eram frante amandoua

Ada ce de cumparaturi ai facut!

Bianca de Laureta , Anthony de Khristin , Eliza de Leah , Mina Alexandra de Andreea_and,Bianca-Florentina de Raluca83,
Radu Gabriel de Baby_boy La multe lunite

Ramo imi place tare mult cum ai spus "cracii aia deliciosi", felicitari prietenei tale, sa se bucure de copilas si sa-i traiasca, am auzit si eu de ceea ce zici despre medici la Cantacuzino

Moni draga mea ma pentru tine si puiul tau

Giulianna multi lui Edi, tare frumos scrie el

Lumi ma bucur ca sunteti mai bine

Andy_galro LA MULTI ANI

Claudinna cat de mult costa sling-ul, ce frumos ai descris tu sentimentele tale

Fetelor voi aveti calitati de orator....eu nu pot scrie asa...

Dana pe Riana, sper ca nu ati facut febra.

CosmyB voi cum sunteti?

Babytza ma apuc si eu sa fac branzica, ici multi pt imboldul de a face in casa

Irina bv pt supa...noi am facut pireul printre picaturi

Despre TV: bblina noastra doarme cu noi in camera deci automat are tv in cam, dar nu ofera prea mare interes, uneori se uita.


fericita de Crina Alexandra
Crinul Meu
Eco
Crina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

si pt ca tot m-am intins...

Referitor la soatza, al meu ii plac jocurile online, atunci cand e acasa ma zapaceste cuu calc , am adormit aseara si el tot la calc era (se auzea zgomote ciudate de la poker)

Eu ii fac zilnic supa/piure proaspta, e nebuneala dar macar 3 luni sa fac asa

ieri am imbracat copilul asa: un body tip maieu, dres gros, pulover lung, raiat 3/4, botosi tip gheata, hainuta subtire si o caciulita subtire...numai sa zica careva ceva ca nu are fular sau caciula groasa.

July fiecare copil creste in ritmul sau la fel si cu dezvoltarea, nu te lua dupa dr

fericita de Crina Alexandra
Crinul Meu
Eco
Crina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

July, Angelyna
Eu cred ca toate o sa avem diverse dificultati de intampinat. Si cred ca ar fi tare bine daca am spune aici cum le-am rezolvat. Asa ne va fi mai usor cand ne vom aduce aminte ce a facut una dintre noi in situatia respectiva.

Acum am si eu o rugaminte. Sa imi spuneti si mie prin ce parcuri bantuiti azi. Ca pe la 3:30 o sa ies si eu cu soricelul si parca nu as merge singura Sa lasati si un nr de tel pe PM sau pe cont daca nu este deja acolo Eu as merge in Tineretului sau prin Herastrau. Se baga cineva ? Pupici

Vis-a-vis de imbracat. Eu cred ca fiecare mamica stie cum e mai bine pentru puiul ei, nu va mai suparati cand se uita lumea in vreun fel sau altul

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andy_galro spune:

Va multumesc mult fetelor pentru urari!! Sunteti niste dragute toate: babymom, iepurila, 300, mamidestefan, giuliana, cosmyB, irina, angelyna, claudinna, babytza, luminita!!!! Va pup pe toate si va doresc si voua sanatate si bebei cuminti
Acum plec sa ma chefuiesc ...mai intru maine cred..
Pupici!!!

Andreea de Andrei Petru(18.08.2008)

Povestea bobocelului nostru

Poze:
http://picasaweb.google.com/AndreeasiPompiliu
_
You can learn many things from children. How much patience you have, for instance. Franklin P. Jones

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Am terminat mancarea si am si hranit printesa!
E prima oara cand papa piureutz, a avut 2 zile in care i-am dat numai zeama de la supica asa ca am zis sa nu exagerez, sa ii dau 1-2-3 lingurite.
Dar nu am avut deloc succes cu domnisoara, ea voia sa tina singura lingurita si sa si-o puna in cap, cu tot cu piure, bineinteles.
Acum a adormit o fi satula, o fi obosita, nu stiu.

Activitatea pe ziua de azi? Eu sunt in pijamale, am apucat pe fuga sa beau cafeaua si sa ma spal pe dinti. pentru cca 100ml de piure, am murdarit 2 oale (am oala din aia cu sita pentru gatit cu abur pe aragaz), blenderul, 2 vase (unul cu piure ai altul in care am subtiat piure-ul cu laptic). Copilul doarme si are rezerve de piure in cap, pe babetica, pe body si mai sunt urme si pe pantalonasi.
Daca nu incepeam aventura asta acum piticuta era deja hranita, era curat in casa si noi afara la plimbare.

Hm, cred ca mai aman diversificarea asta pana cand o sa aiba domnisoara 18 ani.

Chiar vreau sa aiba papica proaspata mereu, dar mi-e teama ca o sa pierd toata ziua la cratita si o sa pierd toate momentele. Nu vreau nici sa trec pe borcanase, nu stiu cat sunt de bio si imi place sa stiu ce am pus in ea.

Probabil ca o sa ne intram in ritm si cu mancarea asta, si sper sa nu mai trebuiasca sa ii fac dus copilului dupa fiecare masa.



fericita de Andreea-Maria

Mergi la inceput