Copilasi de Iulie-August 2004 (11)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Simo suna tare bine programul de we!
As fi vrut sa stiu daca este multumita..dar daca zici ca nici nu s-a mutat:(...
Pe 16 ni se aduce pt 4 ore containerul in fata casei si ave 4 ore sa incarcam totul si sa le securizam..apoi ii urmam in port, predam masina ei o urca, sigiliu si gata pleaca...in citeva zile apoi spre Ro!
Luca cred ca-si doreste..copii in general..dar asta este...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

hello

Olivia, deci am dreptate sa cred ca nu e rau in invatamant...hmm, viitoarea mea cumnata zicea ca ea castiga f putin, in jur la 8 milioane luar predand 20 de ore de franceza. Desigur da si meditatii deci ajunge pe la 10 mil lunar ca nu are reputatie inca. Si ea are un an vechime. Nu mai stiu unde e adevarul despre salariile profesorilor....
Cat despre mutat....cred ca pe mine m-ar lua fibrilatiile, dar na...daca trebuie, trebuie, sanatosi sa fim!

LMA inca o data g_ioanei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

La multi ani Ioana!
Multi, fericiti, sanatosi si voiosi alaturi de cei dragi!

Un weekend excelent sa avem.

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mitzura spune:

Neata fetele

La multi ani Ioana, multa sanatate si bucurii alaturi de familie!

Apropos de salariile din invatamant, o duc rau profesorii debutanti atat cei din preuniversitar cat si din universitar (la noi daca esti preparator sau asistent esti cam muritor de foame, de pe la lector in sus incepi sa ai cursuri, se adauga un doctorat, vechime si e ok). Eu va spun sincer ca ma descurc din orele pe care le am in afara normei (la plata cu ora), salariul de baza nu e spectaculos, asa ca in lunile in care nu e vacanta ma scot cu plata cu ora. In lunile cu sesiune/vacanta e mai nasol, ca raman doar cu salariul de baza.

Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata neata
Ioana la multi ani cu intarziere si mii de scuze ca atunci cand am scris... am uitat sa iti urez toate cele bune!
eu iar sunt ametita, mandra a avut program de burtica intre 3.30 si 6.... la 7.30 iar cica ii era foame.... de atunci doarme neintoarsa. noroc ca e soare si frumos afara, peste o ora o scot cu nasul la aer curat.
Oliv tin pumnii sa NU ploua pe 16!!Patrick se pregateste de venirea lui Luca. ii aratam pozele de cand au fost ei la party impreuna si cica "Luca a crescut mare ca mine acum, nu?" reu "bineinteles mama, sunteti de aceeasi varsta". el de colo "uff, ce bine ca nu e mic" si-o fi inchipuit ca a ramas ca in poze....
Mitzu ce mai fac copiii?
Simona v-ati simtit bine in week end?
Robi succes la facut injectii... si ai grija cu levitatul deasupra scaunului
sa aveti o saptamana exceptionala!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Neata fetele!
Eu de azi de la prinz si pina miine dupa-amiaza sunt intr-o conferinta interna - azi cred ca o sa ma plictisesc de moarte ca sunt numai prezentari cu ...da asta e!

Weekendul asta a fost super, mai ales simbata cind a fost asa de cald, soare si frumos - am avut treaba la casa asa ca am fost cu totii si am stat ceva prin curte - am plantat iedera pe care am prins-o eu asta-vara si bulbii de lalele pe care mi i-a adus sotul de la Amsterdam - acum va trebui sa ii ud in fiecare saptamina - asa ma enerveaza, dar in acelasi timp ma si mobilizeaza - ca mai avem destul de mult de lucru acolo - si imi dau seama ce fericita o sa fiu cind ne vom muta si toata ziua o sa stau sa trebaluiesc in gradina . De saptamina viitoare o sa incerc sa fac ceva curat pe teren - muncitorii au lasat mizeria pe unde le-a venit, plus ca mai am un munte de tot felul de mizerii pe care nu au apucat sa-l ia anul trecut si acum, nestind nimeni acolo, fiecare arunca sticle si tot felul de alte mizerii de parca ar fi maidan... dar sper sa se rezolve si asta spre primavara-vara cind vom face gardul de la strada! Dar gata cu casa!
Sa va mai spun si de cavaleri - Tudor a invatat deja sa merga de-a-busilea cum trebuie asa ca acum misuna prin toata casa si il gasesc in cele mai neasteptate locuri, cercetind cu sirg! Imi place de el ca sta cumintel - il asez de exemplu la masuta aia modo de la chicco si sta acolo cintind la pian sau tragind de una si de alta si cite o ora, fara sa protesteze...in schimb acum, de cind s-a incalzit, am luat-o de la capat cu iritatiile lui piele... transpira la greu si imediat se umple de bubulitze...plus ca s-a mai captusit si cu o candidoza (de la augmentinul luat acum citeva saptamini) - am fost cu el la dr. si ne-a dat ceva unguent - sper sa-i treaca repede!
Stefan m-a impresionat cit de cuminte a fost - mi-am gasit o manichiurista care vine acasa si nu va spun cit de cuminte a stat pe scaun uitindu-se la tanti manichiurista!

Cam asta a fost weekendul nostru, fug putin la treaba si ne mai auzim tocmai miercuri....!

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Buna dimineata si de la noi !
Raportam un we frumos, insorit, asa ca am fost prin parc si n-am ratat nici testrul de papusi. Eu insa ma simt ingrozitor, ma dor oasele fetzei ... sper sa n-am sinuzita, am eradicat-o acu vreo 6 ani
Ioana, asteptam pozele
Merg sa muncesc, Doamne ce greu e



Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

neata si de la noi printre razele soarelui ...ce bine , e!!!
si noi am avut un wknd super ...cat a fost Luca la atelierul de la muzeu ..noi ne-am plimbat pin parc ..coco a servit pranzul in parc ...am agitat de tot ce se intampla in jurul lui ...
duminica , baietii au fost la Madagascar 2 ...iar eu cu coco ne-am plimbat prin cartier ...

Olivia , ma ia cu gol in stomac cand povestesti ...imi dau seama ce simti tu ..dar o sa vezi ca va fi bine ..un nou inceput cu planuri , sperante .. . treceti voi si peste asta...Sorin e ok? se poate sa fi facut toate astea si pe fond nervos ?..din cauza agitatiei voastre ?
si eu sunt curioasa cum va interactiona Lucacii nostri...

Roxana , a incput show-ul ..las ' ca trece rpd ...

Ioana , cum ai petrecut?
Daria , sa nu fie o nevralgie ..de la vreo masea/dinte ...sau poate de la curent !!!!sanatate multa ? ce face Giulia ?ce zice ea de noul pretendent ?

Gabi , spor la gradinarit ..asa este ..faza cu udatul nici mie mnu-mi place tot timpul ...vara e fain ..cand se lasa seara si uzi gradina..si este un aer asa fain ...
pupam baietii frumosi si cuminti
ahaa, si eu l-am dat pe coco cu o crema de la Mustela ..Stelatopia ...cand ii ieseau asa bubite ...e cam scumputza dar merita ...
cum s-a manifestat candidoza ?in ce zona ?

o zi buna va dorim si o saptamana pe masura


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Buna dimineata!

La noi ploua, da' ploua cu simt de raspundere, m-am trezit la 5.45 de zgomotul pe care il facea ploaia batand in chestia aia de aerisire de la centrala (si eu dusa cu nervii aveam impresia ca este cineva in bucatarie ).

Am avut si noi un week-end frumos, sambata am bucatarit la greu (ciorba a la grec, peste prajit, snitele de pui, snitele de rata, fasole pastai, ciorba de peste), am spalat o tona de rufe, am facut luna in casa, dar am gasit si o ora la pranz sa ies cu Matei la aer, ne-am jucat ca doi copii, aruncam betze cat mai departe si faceam concurs cine ajunge primul la ele.La mine sambata e ziua kamikadze, Petro sta la magazin pana dupa amiaza si eu recuperez tot ce nu am avut timp sau chef sa fac in timpul saptamanii, de aceea mi s-a parut atat de unusual sa am timp si sa ies cu copilul afara.

Dupa amiaza am fost la niste prieteni la casa, Doamne ce viata e sa lasi copilul sa zburde fara griji in propria ta curte (noi ne-am stabilit un target - realist, zic eu, sa ne facem casa in aproximativ 5 ani, asa daca nu divortam pana atunci - zise dracusorul din mine...).

DARIA, naspa durere, eu am simtit-o pe pielea mea la amigdalita pultacee, ma durea cerul gurii, oasele fetei, nasul, tot... Vezi poate e doar o nevralgie? Sanatate multa!

ROXI, lasa mama, ca primele 3 luni trec repede si durerile de burtica la fel! Dupa aia incep dintii...

OLIVIA, punem o pila sa nu ploua pe 16? Spor la impachetat lucruri si amintiri!

GABi, somn usor la conferinte si sanatate la pui!

IOANA, cum te-ai distrat? Poze, ceva?

V-am pupat, vine munca peste mine!!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Blue - iritatia s-a facut in zona genitala si m-am speriat putin ca nu era ca o iritatie obisnuita (i-a iesit mai intii pe virful putzulicii, pe scrot si apoi pe dreapta, pina la incheietura piciorului) si nici nu a trecut cu nicio crema, asa ca m-am dus la dermatolog. Mi-a explicat ca ariciul are o piele foarte sensibila (parca eu nu stiam...) si ca probabil atincu cind a luat augmentinul a fost putin iritat acolo si iritati s-a suprainfectat pe fond de antibiotic si a facut candidoza...acum sper sa-i treaca - mi-a dat sa-l ung cu canesten...
Roberta - mama, dar ce harnica ai fost in weekend!!!!!
Daria - un sa treaca repede durerea!

Fug la conferinta...

Gabriela mami de Stefan David (8 Iulie 2004) si Tudor Andrei (21 Mai 2008)
Poze
Povestea nasterii lui Tudorel

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput