Copilasi de Iulie-August 2004 (11)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

GABI, si Matei a facut candidoza exact la fel (si tot de la Augmentin) si mi-a recomandat de la dermato sa il spal local cu apa fiarta si racita cat trebuie si in care sa pun o picatura de violet de gentiana sau o lingurita de bicarbonat de sodiu la litrul de apa, sa il tamponez usor cu un scutec din bumbac fiert si ala si apoi sa il dau cu un unguent.

Am fost harnica in week-end pentru ca ii duc si tatalui meu cete ceva de mancare, de exemplu borsul de peste i l-am facut lui pentru ca imi spunea acum vreo doua saptmanai ca ar vrea sa isi faca el...

Imi dati voie sa va mai incarc cu chestii triste?
Sambata, a iesit Matei dupa mine in balcon si a gasit o sticla de compot facut de mama mea exact inainte de a se duce... l-a mancat pana la ultima picatura si apoi ma intreba:"Oare la magazin nu gasim compot la fel de bun ca si cel facut de bunica? Oare o sa mai beau vreodata?" Ieri coloram cu el si Petro avea o mutra lunga si Matei ii spune:"Tati, dar tu de ce suferi? Eu si mami suferim dupa bunica Mimi...". Adica, asta e motiv, cam asa a sunat...




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Roberta, ce suflet mare are Matei, cat e de sensibil si receptiv

Noi suntem in ailalta extrema; am mers la gradi, Giulia era incantata la maxim si ferm convinsa ca toti pe ea o asteapta ... faza tare este ca baietelul ce l-a batut Giulia s-a mutat la alta gradi si toti cred ca e vina noastra ... desi educatoare se jura ca nu Asa ca am devenit teroriste



Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

hello

zi rece, mohorata...doar e luni, why not?

Daria, sper sa-ti fi trecut deja durerile...nu cred ca a plecat copilul din cauza Giuliei, doar nu l-a desfigurat fizic sau traumatizat psihic in asa hal...poate au considerat parintii ca au gasit o gradi mai buna, e educatoare mai potrivita

Roberta, cred ca baietelul tau e tare sensibil psihic, empatic, trebuie sa fiti tare atenti ce afisati si ce discutati in fata lui. De asemenea si daca va prefaceti ca sa nu-l expuneti, cred ca simte. Multa blandete si rabdare, desi cred ca si voi aveti destule pe cap, nu mai aveti atata timp si disponibilitate pe cat v-ati dori ca sa faceti totul perfect....cine reuseste oare sa faca totul ca la carte?

Olivia, e mare lucru ca va cunoasteti de atatia ani cu Roxana, va fi un mare sprijin pt Luca si pt tine proximitatea si compania lor...

Dea a invatat sa roada GUMA!
Dani filosofeaza de zor, am fost in weekend la niste apropiati care urmeaza sa se casatoreasca anu viitor, am fost si la targul de nunti ...am vazut rochii de mireasa, torturi, pliante cu restaurante unde se organizeaza nunti, pliante cu insule exotice pt luna de miere...m-au apucat nostalgiile rau de tot. Dani desi a mancat gratar si pireu plus desert fix inainte de a purcede in vizita, cand a ajuns acolo a inceput sa se vaite de foame, si nu vroia prajituri sau pateuri cu carne ce se gasea servit pe masa ci MANCARE...ce jena mi-a fost :) cerea insistent mancare. I s-a servit un castron de ciorba deasa de legume cu paine si a mancat din mana gazdei cu mare incantare. Intre timp Dea si-a zis ca e plictisitor sa asculte discutiile adultilor si-a adormit pe-un colt de fotoliu. Mai, dar mi-a ramas la suflet o rochie de mireasa, Doamne, ce frumoasa era! eu am un mare regret cu nunta mea, cu lipsa lunii de miere si toate cate au urmat v-am mai povestit....si e un esec dintr-un capitol de viata care ramane acolo ca o rana cu crusta subtire:( imi vine sa plang, poate-s prea romantica, dar pt o fata care viseaza de mica la rochia de mireasa...e un moment regretabil daca nu e pe sufletul ei

ma duc sa gatesc
o saptamana placuta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,meii ne trimise Vivia ploaia la ieshi,ploua taaree ca maine cred ca mergem cu barca prin oras..btw tinem pumnii sa aveti vreme frumoasa pe 16!!!!!
Multumesc inca odata pentru urari,va pup si va imbratisez pe toate, ca tare-mi sunteti dragi!!!!
Roxi pupacim Eva fitzoasaSuper tare Patrik cu intrebarile despre Uka
Robi pupacim poetul sensibilsi vecinica asa harnica....la noi a venit mama mea in vizita asa ca ne-a resfatzat cu de toate cat a stat la noi iar cand a plecat a lasat frigiderul plin cu mancare gatita...si mandra a fost ieri tare trista dupa ce a plecat bunica,se joaca foarte frumos impreuna si toata ziua se pupacesc si se iubesc..aseara la telefon ii spunea sa nu fie suparata ca vine ea in vizita la buzau peste fix patru saptamani
Salutam si teroristele de la oradea..si chiar s-a mutat la alta gradi colegul Giuliei...asa la mijlocul anului?...a mea azi nu a mai miorlait ca nu i-a venit prietenul(ca el nu vine daca ploua sau daca-i frig afara)dar a fost foarte serioasa la gradi..aa,ai vostri stiu sa deseneze formele geometrice bine?...ca noi avem probleme cu triunghiul
Leeloo io o spalam cu ceai de galbenele si musetel si-i dispareau toate bubitele!
Lia cand am un pic de timp am sa detaliez despre salariile din invatamant dar pe scurt,daca nu esti prof universitar sau nu ai ore suplimentare,salariu este mic si-n plus ca sa fi la inaltime este musai pregatesti multe chestii si acasa..adik nu-i un job in care daca ai venit de la birou acasa ai terminat treaba
Bun,de sarbatorit am sarbatorit cei 18 aniin familie,am fost la restaurantul chinezesc pentru ca acolo a vrut mandra,azi am sarbatorit la servici,am primit cadouri frumoase si multe frezii,florile mele preferate
iaca si niste poze
http://s237.photobucket.com/albums/ff27/gorodica/februarie%202009/
hai sa avem o zi faina si o saptamana excelenta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ioana, super frumoase sunteti Vreau tort
Leeloo, sanatate lui Tudorel, Giulia a facut candida cand avea spre doi ani, i-a trecut cu un preparat din farmacie
Lia, ce haioasa trebuie sa fie Dea cu rontaiala
BlueAngel, ca ai intrebat, Giulia e multumita, ca orice printesa pupata`n dos



Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roberta04 spune:

Vad o foame cu strigaturi si am vazut bucatele alese pe masa de sarbatorita a Ioanei... Foarte frumoase pozele, dar si protagonistii! Iar tortul ala de casa cred ca era bestial...

LIA cred ca fiecare are o rana cu crusta subtire, eu regret ca nu am facut copii mai devreme ca sa am timp sa fac macar doi, dar incerc sa ma bucur de ce am...

DARIA, las-o mama sa se simta printesa, decat modesta intr-un colt mai bine asa! Mai vorbim peste 20 de ani, sa vezi ce mandra o sa fii de reusitele ei!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

hmmm, dar cand ai mai multe rani cu crusta subtire e si mai rau..cu 1-2 mai merge, chiar daca merge greu, insa cand ai de la 4 in sus.....obosesti pansandu-le, pt ca, evident viata zgandare cate una cel putin:(
Da, si eu regret ca nu am facut copii mai devreme ca sa pot sa fiu o mama tanara, sa am sanse sa ajung si o bunica de folos. Regret ca atata amar de ani am cantat in struna altora lasandu-ma pe mine de izbeliste. Regrete am cu cosul, dar nu ma gandesc sa-l golesc tot aici, ma duc sa lacrimez la bucatarie

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns philip spune:

neata-neata
ei, acu ca mi-a venit jumatatea, parca-s si eu mai bine dispusa. sotul a venit vineri seara si-am tinut-o numai in plimbari/activitati. sambata am fost la shopping ca sa mai luam ceva cadouri pt cei de acasa, mi-am luat si eu 4 perechi de papuci (2 sport, cizme si saboti) si alte chestii pt bebelus si pt philip niste adidas. am ajuns seara acasa, lasat copilu cu bunica sa-si ia la revedere si noi am fost la film, pink panther 2, amuzant...
ieri am tras curatenie prin casa, asa, plangand, ca cu noaptea-n cap mi-a plecat soacra si eu-s mai sensibiloasa :) apoi cu tati la tuns, apoi la bowling (ce febra musculara am!!!) si apoi acasa unde am vizionat cu totii madagascar 2 si am mancat popcorn.
ninge, cred ca avem 10 cm de zapada si continua, dupa-amiaza iesim la facut om de zapada in curte.
pupici
ioana, la multi ani inca o data, arata bine chinezariile alea.


philip
23weeksbabyboy
mommyandreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

'na dupaamiaza !
Mai gagice, ce e cu lacrimarile astea ?? Recunosc ca si io daca incep sa povestesc dale mele, mai plingem vro saptamina incheiata, dar zic sa vedem si partea buna a vietii, no ? Avem cei mai frumosi copii, nu mai zic cei mai cuminti si dastepti, asa ca hai sa ne veselim, iote la cuscra Ioana ce bine arata si ce fain a petrecut de ziua dinsei !! Tortul arata faiiin de tot, nu-s eu fana dulciuri, da o felie din el tot as fi inhatat !!
Nu prea am eu timp sa stau mai mult pacilea, poate miine sa am ceva ceva in plus la dispozitie, asa m-am saturat de muncile astea, as pleca si io in Australia (cine amintea de tara asta ? Simona parca ...), ca vaz ca iara a dat frigu in capitala ! Macar azi a fo soare si am plecat dis de dimi imbracata de primavara, pina acasa am inghetat acum dupaamiaza !
Va pup cu drag pe toate si va trimit o imbratisare mare si calda , asa cum ne sade noua bine ! O seaa buna sa aveti !
Pies - am mai pus citeva pozici la linkul de filmulete, sa il vedeti pe musiu mostenitoru familionului !
Aaa, si zilele acestea a fost socrela pe la noi ... un exceptional motiv de bucurie pentru mine, heheh !!

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

Capul sus...cu toate..teroriste..neteroriste!
Uite eu schimb continentul..meseria...totul si tot nu ma las..sa natosi sa fim!
Robi te inteleg...ii simte lipsa..sitn de groaza copii astia! Luca spunea ca o sa aiba o fetita si daca vreau s-o cheme Stela! (ca pe mama mea)..si din senin se trezeste ca lui ii lipseste mama mea..sa-l imbratiseze ...sa-i dea cadouri..si credeti-ma nu aduc eu vorba! Faza cu fatza lunga a lui Pedro a fost bestiala!!
Daria nu cred sa se fi mutat din cauza voastra!
Roxa ce tare a fost Pat!!!Mai pune poze cu prim planuri ..sa trec si eu la reciclat copilul!
Lia unul dintre motivele intoarcerii este faptul ca avem in Ro fam mare(amindoi), plus f multi prieteni (si toti au copii mici ..)deci de distractie nu vom duce lipsa!Asa se intimpla cu copii astia..ce are altul este mai bun!
Gabi am vazut soldatelul...super dulce!!
Simo de ce nu s-a mutat sora ta inca???? Cum a fost la filmul 3D?
Luca m-a timpit sa mergem la Caroline..

Mergi la inceput