Timisoara, Impreuna!(138) Emma, te iubim!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

seara buna, acum am ajuns home sweet home

ela, bravo de mii de ori! ai procedat exceptional! cu adevarat cu personalitate, jos palaria!
eu pot sa-ti recomand pediatru pe Anca Malai - exceptionala.
dana, eu am suflu sistolic si am facut sport de performanta. foarte multi sportivi, de altfel, au suflul sistolic. nu are absolut nimic, e ceva comun multor oameni si nu e grav deloc, probabil ti s-a spus deja asta! bine ca-i doar atat haioasa faza la dr
adi, bine ai revenit pe lup, pe langa lup...
geta, sa-ti traiasca sotiorul sa fiti fericiti si impliniti
andanii, in wk fac painicile, nu am avut cand in timpul saptamanii :)

liana, m-ai lasat fara vorbe....luptatoarea?! fetita?! sa va ajute DD!! povesteste ceva...ma bucur ca ai venit pe la noi

ma duc sa ma rastorn in pat, is praf de obosita.
somn usor gagix si somn usor matze dragi Kissy si Aiducu



un copil creste in inima mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:

Dana, nu, nu am avut niciodata probleme legate de suflu, stim ca e acolo, medicu' lui stie, e functional ... asta e

Ma incearca o raceala asa ca ma duc sa-mi fac un ceai si sa ma imburd pe undeva, va tzuc si we fain

Silvana si Paul


Poze cu noi
blog DC, Timisoara impreuna

Daca nu poti trece prin munte, ocoleste-l. Daca nu poti sa-l ocolesti, treci peste el. Daca nu poti trece peste el, intreaba-te daca este chiar atat de important sa ajungi de cealalta parte. Daca este, incepe sa sapi un tunel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:


cu un dor imens pentru un suflet din cer pe care visez mereu ca-l imbratisez.



un copil creste in inima mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvana75 spune:



Silvana si Paul


Poze cu noi
blog DC, Timisoara impreuna

Daca nu poti trece prin munte, ocoleste-l. Daca nu poti sa-l ocolesti, treci peste el. Daca nu poti trece peste el, intreaba-te daca este chiar atat de important sa ajungi de cealalta parte. Daca este, incepe sa sapi un tunel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doris-Alina spune:

Neatza...

Silva, merci de cafa...

Fug la job, de la 9, 30...

Ieri a venit Laureasca, am tuns-o si am frezat-o...si pe matusa ei...

Vroiam sa va zic un we fain...

Aidule, sa aveti azi, o zi mai buna decat cea de ieri...va pup...

BLOG DC-Impreuna Timisoara


Idealurile sunt ca stelele: s-ar putea sa nu le atingem, dar ne pot calauzi in viata.



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43322&whichpage=1" target="_blank">Povestea printesei mele
POZE CU NOI

www.youtube.com/watch?v=yvdFw3VNJHM" target="_blank">Povestea dintelui pierdut:)), www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4910d596eade3d31e723cf" target="_blank">Christmas 2007 by INES, www.onetruemedia.com/shared?p=222b88dcea173192314fc3&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Montaj INES, www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=228e2d97ca6a85170ac141&source=browse" target="_blank">Sweet memories

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

si io, si io la cu piscoturi de data asta :)

deya, oricand frumoaso, sanatosi sa fiti si baga mare la examene ca la vara ai treaba pe plaja

sa aveti o zi frumoasa cu mult soare



un copil creste in inima mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geta_florina spune:

buna dimineatza si de la mine

Silvana si Maria merci de cafea, e buna bunutza
va multumesc la toate pt urarile de ziua sotiorului meu , am sarbatorit asa in familie aseara, mai ales dupa ce s-a culcat piticul
Liana ce ma bucur sa mai aud de tine ... si zici ca e o luptatoare ? pe cand trebuie sa soseasca printesa?
Dana ma bucur ca totul a fost ok cu spiridusul, nici nu ma asteptam sa fie altfel ... ce perle faine scoate ...
Ela bravo tie, ai facut exact asa cum trebuia. noi avem o pediatra f ok, dar nu e si medic de familie, dar lucreaza cu casa de asigurari de sanatate. l-am inscris pe Alex la medicul nostru de familie si cand il ducem la pediatra luam trimitere de la dr de familie. e putin mai complicat, dar eu sunt f multumita de ea. daca te intereseaza, pot sa-ti dau detalii.
Aida sper ca ati avut o noapte usoara, ma rog pt voi in continuare.

fetele, eu va pe toate si va doresc un weekend placut,


Geta, mami de Alex

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adi_adi spune:

buna, buna cafeaua de dimineata.......

Cand aud de unii medici nimic nu ma surprinde..........o prietena cheama medicul sa-i consulte copilul, acesta vine, consulta, da indicatii pretioase, scrie reteta, isi incaseaza partea, apoi da cu bata-n balta si intreaba "ce simptome spuneati ca are fata?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabirus spune:

Ela, si eu o recomand pe doamna dr. Malai, copiii mei o plac tare mult, iar eu sunt satisfacuta de rezultatele ei. Dar nu face inscrieri ca medic de familie si e si foarte aglomerat la ea. Copiii mei sunt inscrisi la dr. Giurgiu din Dacia, careia nu i-am dat in viata mea mai mult decat o ciocolata si nici nu mi-a cerut. Altfel nu sunt in masura sa judec cat e de bun profesionist sau nu. O plangere ar fi faptul ca acasa nu vine in caz de urgente.

Hoinari suntem in viata asta, iar drumul spre casa cu greu il regasim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gonghy spune:

Ceao fetilii!

Mai e tare fain afara da bate un vant....fusei la cumparaturi,dadui mancare la fata si acu cica sa o las ca vrea sa doarma "cingala" adica singura.
Diseara fata me e invitata la ziua unui flacau la Mc'Drive imi spune micutzu "sa vi cu Maya,daaa??" asa ca ne-am conformat,luaram cadou si cand se scoala bubulina am tulit-o.
Acum cat doarme Maya ma pun sa fac carnea pentru chiftele,sa pun supa pe foc taiteii ii bag maine si vreau sa fac macaroane cu branza dulce si smantana la cuptor.
Si pentru cine dorea reteta de papanasi aveti www.culinar.ro/forum/continut/Retete-in-imagini/7698/papanasi/" target="_blank">aici sau eu asa fac reteta de Papanasi fierti:


Ingrediente: 250 de grame de branza de vaci, 1 ou mare sau doua oua mici, 3 linguri de gris, sare, 1 lingura de faina asa mai rasa.

Se freaca intr-un castron branza de vaci cu ouale, grisul si sarea. Se amesteca bine, sa fie compozitia potrivit de tare. Se ia cu lingura din ea, se fac cu mina mu-ia-ta in faina galuste mici rotunde. Se pune la fiert o cratita cu apa si putina sare. Cind da in clocot, se pun papanasii si se tin pina se ridica toti deasupra. Se scurg si se presara deasupra pesmet prajit. Se servesc foarte fierbinti cu smintina si zahar,gem sau ce va place voua peste.


Citat:
citat din mesajul lui ela03

Buna seara.
As dori sa fac si eu reclama unei doamne doctor iesita din comun, ca inca ma mir si nu pot sa-mi revin.
Am fost azi cu Robi la pediatra pentru ca se simtea rau. Dupa consultatie i-am dat 20 ROn in cinstea ei. Pana aici nu m-a derabjat nimic. Scoate doamna antibioticul si o cutie de Aerius din masa si-mi zice sa le platesc. Pentru ca nu aveam bani marunti, mai scot eu 50RON din portofel si astept, ca prostul, sa primesc rest.
Duamna se uita mirata la mine si-mi spune "E bine asa. La revedere."
Merg cu copilul in masina si sun o mama de la gradi care-i farmacista, s-o intreb cat costa asemenea medicamente. Mama ma informeaza ca doamna doctor mi-a cerut pe respectivele medicamente pret mai mare, cand orice copil are dreptul la medicamente gratuite.
Ma intorc in cabinet: "As avea si eu o intrebare. De ce sunt obligata sa cumpar medicamente de la dvs si nu mi se da reteta pt medicamente gratuite? Va rog sa nu ma intelegeti gresit. Am prietene farmaciste si as fi primit medicamentele pe reteta."
"Pai, zice duamna, eu v-am facut un serviciu, ca vi le-am dat repede"
"Atunci, zic eu, mai faceti-mi un mic serviciu, tot repede: dati-mi fisa copilului, ca-l mut la alt medic."
S-a facut toata rosie si mi-a dat fisa fara sa spuna nimic. Adio.
Nu am nimic impotriva sa-i mai dau omului cate-o atentie, dar cand vad ca-mi baga mana-n buzunar cu nerusinare nu mai pot avea respect pentru acea persoana.
Mi s-a mai intamplat sa-i cer o trimitere si sa-mi spuna ca ma costa 10RON deranjul ei.
Doamna se numeste Nicola Luminita. N-as recomanda-o nimanui. Eu zic ca indiferent cat de grozav esti ca medic, respectul fata de om trebuie sa ramana.


Ela ai facut bine ca a plecat de la acea dr poate o sa gasesti tu in final dr potrivit pentru copilasul tau dar eu mis mai dusa si nu pot sa tac.Sper ca nu o sa mi-o iei in nume de rau...nu ti-a bagat dr mana in buzunar asa cum ai scris mai sus,tu ai dat de bunavoie...ea chiar daca ti-a pus pe masa acele medicamente ca sa i le platesti tu puteai fain frumos sa le refuzi si din moment ce e dr copilului de familie sa-i fi cerut reteta gratuita ca sa ti le scoti tu direct din farmacie chiar daca iti era rusine.Nu au voie sa faca asa ceva...acum na eu ti-am spus toate astea in calitate de cadru medical pentru ca stiu smecheriile lor.
Multa sanatate baietelului tau

Fetelor asa imi sunt de cunoscute rahaturile astea ale medicilor de-mi vine sa nici a mea nu e mai calumea...ma duc la ea din an in pasti mai mult pentru trimiteri,ca in rest are cine sa-mi vada fata la orice ora din zi sau din noapte.

Fug langa ea ca numa se foieste si nu vrea sa adoarma....mai vorbim.

Aaaaaa sa nu uit Doriseskuleee sa ma treci si pe mine pe lista ca doara vorbiram ieri si vin si io acuma pe bune ca ajung la toate fetilii.



Varsta Maya Maria (19.09.2006)
Povestea zanei Maya Maria
Poze cu noi
TIMISOARA,IMPREUNA!

"Fericirea este o minge de fotbal,cand este aproape o lovesti cu piciorul,cand este departe alergi dupa ea!!"

Mergi la inceput