**LMA spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (312)**

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Buna seara si de la mine. Eu acum am ajuns sa pun la calc pe ziua de azi. Am ajuns acasa am mancat rapid o farfurie de ciorba si am plecat la cosmetica. Am ajuns acasa dupa 2 ore ..erau socrii aici, am facut niste vinete de cina(salata de vinete cum spuneti voi), am chemat-o si pe maica-mea am mancat toti. Apoi am facut niste papanasi cu gem si smantana si acum am terminat cu tot si toate.
Anasol, la multi ani . Frumos tort ai avut, asta merge si la barbati foarte bine
Silvi, ieri m-am gandit la tine ca in sfarsit am avut si eu timp sa ma uit la filme pe DVD . Lasa ca va sti si Alain sa se dea cu trici,,,si Sandra a inceput mai greu..nu toti copii sunt la fel. Dani din prima cand s-a suit pe trici a stiut sa se dea chiar bine. Copii si copii. Deci te cocaresti cu paine...noi mancam putina paine si nu merita investitia.
Maraki, incepe si Angelos sa isi dea drumul la vorbe. Bravo lui. Cat despre ghicitoare...nu ma doare capu de cine nu doare de mine .
Giova si Dani s-a uitat ieri la Spiderman. Azi i-am luat niste chiloti cu spider si e tare incantat nevoie mare . Azi dimineata i-am dus pijamaua cu Cars la gradi si a trebuit sa le-o arate la toti copii . Poate maine le arata ce chilotii cu spiderman are el .
Bumbi, am fost la bile draga cum sa nu fiu...a trecut si ziua de ieri cumva. Bine ca ii place lui Sebi la gradi si se acomodeaza treptat treptat.
Cosmi, cum stai cu examele?

Eu sunt cam obosita, am dormit rau azi noapte. S-a trezit fiu-meu dragutu pe la 1 azi noapte si i-a trebuit sa doarma cu mine in pat...si ca o mama buna ce sunt l-am luat si toata noaptea s-a bagat in mine...am ajuns sa dorm pe marginea patului .
Cred ca ma bag la somn sa recuperez noaptea trecuta. Mai am un DVD cu Titanic poate mi-l pun in dormitor sa adorm mai bine
Noapte buna

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi 1, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Poze cu noi 2, www.dropshots.com/biancas2" target="_blank">Poze cu noi 3
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

seara buna.....am fost la un party la mc si acum bantui pe aici ca am de tradus ceva....
ANASOL la multi ani si multe bucuri
BUMBI frumosi copii
BIANCA....mai am de doborat 2 examene din 8
GIOVA multa sanatate
SILVI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

si eu prin zona, mai mult va citesc....
am pus la cuptor sa fac niste cartofi copti, sa vedem ce iasa.
Anasol bestial tort ti-ai tras. tu l-ai facut? sau e cumparat?
Bumbi sunt mai bine, nu pot boli la pat cu unul ca Marco prin preajma. tare m-am distrat cu el, sunt din ce in ce mai simpatici.
rupt a fost Sebi de a adormit la ora 19. tot despartiti sunt fratii? de cate ori se vad pe saptamana? nu le e dor unul de altul?
Bianca asa doarme si Marco cand e la noi in pat. Clau il tine la margine ca sa nu ma loveasca pe mine in burta. cand e la mijloc...ma intorc eu, dar nu pot dormi mult in aceeasi pozitie. asa ca incercam, dupa ce adoarme, sa-l mutam la el cat mai repede.
Papanasi si eu am facut azi, dintr-aia fierti, nu prajitti. Marco e innebunit dupa ei, asa ca m-am executat rapid cand mi-a zis ca-i trebuie.
Cosmi v-ati petrecut? hai ca mai ai putine examene, bafta in continuare.


_
Gio16+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Buna seara sau noapte buna la ora asta .
Giova buna idee mi-ai dat cu papanasii sa le fac la baieti ca si lor le plac, sa mai iau pesmet maine numai. Sper sa iti treaca raceal cat mai repede, bine ca nu faci febra. Azi am facut o paine negra cu cereale, nimic special aveam compozitia gata preparata asa am cumparat-o am pus numai apa, maine vreau sa fac ceva painitze o sa fac poze.
Bianca super v-ati distrat bravo ! si mie imi placea la bowling de tare multa vremenu am mai fost.
Cosmina , party si tu, bravo fetelor!
Bumbita am dovedt cu curatenia si gatitul au mai ramas hainele de calcat si iar le aman pe maine o sa calc doar o camasa pt Jean maine si gata. Super simpatic Sebi asa face si Alain se oboseste pana pica lat, eu cand il iau de la gradi dupa numai 2,5 ore doarme dus cel putin 2 ore.
Sunt iar terminata de obosita si nu am facut mare lucru, parca as fi gravi si eu cu apetitul si cu somnolenta si nu mi-am terminat treaba. Azi am iesit la cuparaturi ca nu am fost sambata pe o vreme ningea cu viscol si se depusese zapada, eu am zis sa nu iesim dar a insistat al meu sot, cred ca mi-am consumat 3 ani din viata, am mers cu 20 la ora inclusiv pe autostrada, toata lumea mergea incet, asa nebunie nu am vazut, bine ca ne-am vazut intregi acasa ca ma gandeam ca sigur ne busim cu careva la intoarcere nu mai viscolea, norocul nostru.


Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006
Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Buna dimineata,

Bumbi cum sa uit de greci? nu am comentat cand ai scris dar am tinut minte si chiar vroiam sa te intreb cum ati petrecut. Pacat ca nu a fost si Sebi, iti dai seama cum s.ar fi uitat sa auda cand se vb greaca? cred ca grecul vb in limba lui cu AndreasAi dreptate ca sant galagiosieu cand mergeam la intruniri de familie, nu stiam la care sa ma uit ca vb doua pers. odata si urasc astafaza e ca nici una nu renunta si ajungeam sa fac semn cu mana sa taca cel care se baga peste discutie si incepea cu totul alt subiect
Silvie vad ca esti bagata in painici E super cu masina de paineAsteptam poze
<eu am stat ieri mai mult pe Dc++ si am reusit sa trag niste desene dublate in romana heidi, Cars,Robin Hood,Micky Mouse Clubhouse,mai sant dar nu mi le amintesc acum. De Cars eu nu stiam originalul, am dvd din grecia dar este desen animat si nu se compara cu cel adevaratAngelo se uita ieri la Cars cu masina langa el, este identicaca cea din film.
intrebare: se mai joaca cineva cu apa la ghiuveta? eu l-am lasat pe Angelo cu diferite forme si giorgos spune ca nu l-am invatat bine....eu cred ca e normal sa se joace si asa.....voi ce ziceti?

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Anasol, a prima vedere cand am vazut tortul( pana sa maresc poza ) am crezut ca este o masca africana

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Spiderman cum este? Desen animat dublat in ro?sa il caut si eu pe DC++

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

La noi o tine cu vremea urata azi sufla un vant pe la 8 ca mi-a venit sa sun sa zic ca il tin acasa azi dar m-am calmat si l-am dus ca se potolise vantul la ora 9 ploua doar marunt.
Maraki al meu adora sa se joace la chiuveta, nu il las eu totdeauna decat daca are manecile ridicate si nu face prostii eu nici nu pot lasa vase in chiveta ca le opeeaza el imedia si mi-a spart si un pahar batand cu lingura in el. Am mereu grija sa fie apa calda si il las la baie de ex pana pun eu hainele la spalat, el se joaca cu apa calda cred ca la toti le place. Nu stam ca se gasesc de Dc + atatea desene in romana, poate ii zic si eu la cumnata mea sa ne ia si sa ne aduca cand vine la noi in martie. Alain e mare fan Mickey mai ales cele clubhouse striga si danseaza si el el le vede astea in engleza.

Am uitat sa va zic faze de comedie de ieri, noi radeam de o expresie din comedia aia Seinfeld ai carei fani suntem toti zicea Kramer la un moment dat " ucci mama" cand se intampla ceva si cred ca ne mai auzise pe noi Alain, ieri pe furtuna aia cand intra ABS la franare il auzeam pe Alain "ucci mama " daca trecea incet peste limitatoarele de viteza de pe sosea si derapa usor iar "ucci mama" muream de ras ne detensiona de tot piticul.
Ma apuc si eu de treaba cu un chef nevoie mare




Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006
Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


M-am adunat si eu de prin oras...o coada la sanatate, 20 oameni in fata mea si numai un ghiseu...nu am mai stiut pe unde sa ma preling...imi venea si sa vars, mureaM DE CALD, fel de fel de mirosuri....sa vedem cat mai rezist ca sa merg cu declaratiile acolo.
In rest totul ok, marco dus la gradi, acum vreau sa rezerv la un restaurant pt. sambata seara. Pe marco il lasam la party lui Mihnea + un alt coleg, asa ca 3 ore suntem free.
Am de facut hemoleucograma si urina pt. inceputul lunii martie, gratis nu mai sunt fonduri, am ajuns prea tarziu, deja s-au facut programarile, asa ca le platesc. Daca, atunci cand am facut TT am uitat sa ma programez....e vina mea!

Maraki si Marco se mai joaca la chiuveta, cam rar, ca imi face numai apa pe js, dar si cand isi aduce aminte, il las. el cel mai mult se joaca in cada, sta si cate 30 min., isi duce masinute si isi face jocul singurel.
Silvia e mortal Alain cu :"ucci mama". prind foarte repede anumite expresii, cand nici nu te astepti le reproduc.

Peste 2 sapt. vine finuta din Spania in tara, nu sta mult, o sapt. doar. a intrat in prenatal, e in luna a 6-a si face o vizita parintilor. asa ca musai sa-mi termin si eu cumparaturile pt. viitorul finut si pt. ei.
Am intrebat-o ce nume ii pun. Mi-a zis ca au 4 in minte, dar nu sunt hotarati: Alvaro, Albert, MIhnea sau Eric. daca se decid pt. Albert, noi ramanem cu Eduard. se poate si prescurta in Edy, iar Marco e asa de dulce cand spune Edy, de ma topesc toata. Aseara imi pupa la greu burtica, adica pe fratiorul lui, si ma intreba cand vine, ca el vrea sa vina odata.

hai ca m-am lungit destul si mai am si treaba de facut.



_
Gio16+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasol spune:

fetelor multumesc pt urari, tortul io l-am facut, mi-a luat vreao 3 zile, primul meu tort

Mergi la inceput