**LMA spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (312)**

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


eu sunt ca dupa o lupta, nastere. toate ma dor....cred ca ma gripez...astept sa-mi aduca Clau osscillo de la farmacie.
Tot el l-a dus pe pititc la gradi.
Sambata ne-am sarbatorit, a schimbat si al meu sot prefixul.
Multumim de urari fetele.

Maraki si aici e frig, s-a schimbat timpul.
Bianca bine ca v-ati distrat ieri. Marco nu a vrut sa iasa afara, incepuse Spiderman pe HBO.
Cosmi pai ce astepti? fa tort cu Scooby doo, daca asta e dorinta baiatului.
Anasol mami!!! Sa traiesti, sa fii fericita alaturi de cei 3 baieti ai tai si multa sanatate!

o sapt. buna sa aveti.

_
Gio16+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasol spune:

LA MULTI ANI VLADIMIR! SA CRESTI MARE SI SANATOS!
uitati-va in drop la mine sa vedeti ce tort mi-am facut de ziua mea....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Hello si de la mine !
SELIN LA MULTI ANI PRINTESA MICA !
Giova sa ii traiasca sotul si sa schimbati fericiti cat mai multe prefixe de la noi.
ANASOL LA MULTI ANI SI TOT CE ITI DORESTI !
Bianca am vazut ca v-ati distrat in we ce fain pedaleaza Dany al meu nici acum nu vrea sa pedalezela tricicleta isi vace numai avant cu picioarle, dupa ce se incalzeste ii luam si noi bicicleta cu roti ajutatoate ca a voastra.
Maraki si aici cand ninge cand ploua o vreme ca naiba, nici nu am prea iesit din casa in we saarcul Alain cred ca e satul de stat in casa. Ce filme faine ai mai vazut in we ? Eu nu prea am avut chef mai mult al meu sot s-a uitat, eu asta noapte am stat si m-am uitat la filmul " Confidente psihiatrei mele" e o comedie mortala cu Uma Thurman care proaspat divortata merge la psihiatru, Meryl Streep care face un rol de milioane. Ajunge sa se indragosteasca de un tip cu 14 ani mai tanar ca ea...ea are 37si nu iti mai povestesc ca poate vrei sa il vezi cautati-l pe net, e din 2006.
Mie mi-a venit masina de paine sambata dimineata deja am executat 2 paini, super simplu se fac ca numai arunci in ea tot ce trebuie si apoi eu una prefer sa coc in cuptor ca ii dai forme mai variate.
Fug sa fac curat si mancare, vai nu stiu poate numai la mine e asa dar dupa we ma apuca dracii, parca am fost atacati de martieni asa arata casa lego peste tot, castele si fortificatii care nu au fost adunate ca " se mai joaca"cu ele plus ca nu am calcat decateva zile si am o tona de haine pe pat in camera lui Alain urasc ziua de luni.


Silvi si strumf mic Alain 19.01.2006
Adevarul, pur si simplu, este rareori pur si nu este niciodata simplu. Oscar Wilde

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Hello,

Silvie, l-am vazut acum 2 ani prima data si l-am mai pus asta toamna Penibila situatie pt psiholog Aseara am vazut documentarul ala despre WTC, este super tare!!! Eu l-am pune pe Bush pe scaunul electric, nu imi imaginez de ce este lasat in libertate
Anasol la multi ani

voi nu ati vazut ghicitoarea mea?

a spus si fii-miu azi Daisy cand se uita la Mickey Mouse Clar si curat! in rest spune cuvinte grecesti dar cand are chef, xilofono a zis corect dar o singura data....

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3
Angelo4
filmulete maraki5

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Selin-La multi ani!
Roxana-La multi ani!
Vladimir-La multi ani!

Ce de prichindei simpatici se aniverseaza in per asta...

Anasol-La multi ani! Ce mai tort...esti in perioada "roz"

Giova-La multi ani! pt Clau...eu sper ca raceala sa nu-ti strice cheful dupa "chef"...nu uita de citrice

Ziua de azi e tare aiurea...nu numai ca plua, dar trebuie sa ma si invart ca pisica beata in cerc...l-am dus pe alex la 8 la cresa ca avea cursul de bucatareala, acum ma duc eu la kine, la 5,30 il iau de la cresa si-l debarc la gym de undel recup la 6,30...ce-mi mai plac zilele astea...si in casa...cred ca ozn ce a trecut le la Silvia a facut halta si pe la noi

Maraki-fura-i retetele lui Giorgos ca banuiesc ca-s slabe in grasimi si nu ne-ar strica si noua...nu pt inimapt altele...dtii tu

ana si alexandre (17.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

M-am ridicat din pat la 15.30 sa merg sa iau copil de la gradi, dar s-a indurat al meu sot de mine si s-a dus el.
ieri seara am asa din senin, rau de tot....azi am continuat cu aceeasi durere de cap, si tot corpul care ma durea. am inceput cu osscillo, sa speram ca trec peste....dar asa de ametita sunt...numai paine prajita am servit pana acum.
Ana ce program plin ai azi!! Alex cred ca e cel mai fericit ca merge la gym.
Silvia ma bucur ca a venit masina si ai folosit-o. vrem poze cu painica. naspa cu starea asta proasta a vremii. la noi tot inorat a fost azi.

_
Gio16+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

SELIN, ROXANA, VLADIMIR LA MULTI ANI, PUISORI!!!!

SA FITI SANATOSI, FERICITI SI SA AVETI MUUULT NOROC IN VAIATA!!!!


GIOVA SI CLAU LA MULTI ANI, MAMI SI TATI DE MARCOLINO!!! SA FITI SANATOSI, SA AVETI PUTERE DE MUNCA SI, NU IN ULTIMUL RAND, SA VA IUBITI CA IN PRIMA ZI!!!

ANASOL LA MULTI ANI, MAMI!!! SA FII SANATOASA SI IUBITA LA MAXIM DE BAIETII TAI!!!

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">am mai pus si eu poze noi- noute cu baietii mei

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

Citat:
citat din mesajul lui maraki

Bianca e misto filmul, comedie cu Louis De Funes Vizionare placuta! Eu am luat un documentar despre WTC, sant o gramada dar pe asta nu l-am vazut.
Bumbi ati fost la Andreas?

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2

maraki, esti fantastica!!! cum de ai tinut minte?1 nu l-au mai adus ai mei pe sebi. au fost la tara cu el, au profitat de vremea frumoasa...si le era si greu sa se trambalze cu el pe tren. asta este. i-am dus cadoul si i-am zis eu din partea lui sebi cadoul.

sa vezi ce amuzant este alexis ( tatal lui andreas ) cand foloseste perfectul simplu, uneori in dezacord cu timpul producerii actiunii....sotia lui este din tg. jiu si la ei in familie se foloseste la greu perfectul simplu.... foarte simpatici, amabili si gospodari grecii nostri, insa cam galagiosi.



www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">am mai pus si eu poze noi- noute cu baietii mei

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

buna seara!!!

ce faceti "duamnelo" mamici? nu v-ati mai terminat "trebile"?

ana de france ai aterizat acasa din umblarile tale? ce a facut alex la gym? ce miscari noj a invatat?

silvi tu ai terminat curatenia GENERALA?

giovalinda tu te simti mai bine? baga niste citrice, cum iti zice ana de france.

bianca, cu examenele terminate...insa pe aici m-ai rarut ( eu nu ma pun la socoteala ca intru din joi in pasti, insa va citesc, parol!) vazui si eu ce va destrabalarati in wknd. are si sebi gradinita idem dani.

eu am ajuns acasa. tocmai m-a sunat mami si mi-a zis ca sebi la 19 s-a culcat. era f obosit. azi, prima zi la gradi, dupa vacanta - desi a fost si sapt trecuta - insa cu colegii lui, cu doamna lui, au reluat activitatile...cand au intrat ai mei parinti in clasa sa il ia, el era la o masuta cu un baietel si se jucau cu niste masini....cand i-a vazut pe ai mei, i-a zis baietelului "hai, le strangem!", dupa care baietelul i le dadea si el le punea in cutie.....tare dragi imi sunt astfel cateva vorbe prin care mami imi poveste de el...mi-l inchipui cum este si mi-e f drag.....iar m-a apucat melancolia!

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">am mai pus si eu poze noi- noute cu baietii mei

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

cioc!cioc!cioc!nu e NIMENI acasa?!

ce-oti face toate la ora asta ?! eh, ce sa faceti, va ocupati de copilasii vostri, nuami io bantui pe aici...ca stafia

bianca ziceai duminica ca v-a trezit dani de dimineata? v-ati mai dus la bile?

si pe noi sebi ne trezeste dimineata, el se trezeste primul si striga "TREZIREA!!!"iar noi trebuie sa ne conformam.


care jucati la 6/49? eu am de gand sa-mi incerc norocul maine....poate ma "plesneste " norocu'?!da' daca nu joc...

eh, acestea fiind zise, ma duc si eu la cartile mele....nu de ghicit.

tutte le madre dei reclama - reclama mascata !!!

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">am mai pus si eu poze noi- noute cu baietii mei

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput