Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (49)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:



azi am umblat pe afara libera ca pasarea cerului. am fost la ikea si m-am destrabalat. la intoarcere pe drum m-a batut bine soarele prin geamul deschis, mi-am etalat ochelarii si am baut cidru... am dat si muzica mai tare... cacocalariiiiii

bube palide,fara febra. luam zyrtec.
clanul.

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si
Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii
my blog
Topic: mama... de mai multe ori!
Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepurila spune:

Citat:
citat din mesajul lui babytza

Citat:
citat din mesajul lui iepurila

Babytza, ce-as mai cheltui si eu banutii astia la targ, da capitala e cam departe. Si aici la noi la capat de lume nu se invrednicesc targurile sa vina.



Mda....iar am comis-o

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit




ti pup dulsi

Eu, iepurica Cea mai fericita mami de Elena
Oamenii nu esueaza, doar inceteaza sa mai incerce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paula-Laura spune:

Gaia, cu cine ti-ai abandonat odoarele?? Bine ca te-ai relaxat Ceva achizitii interesante?

Giulianna e mortal Edi!! I-am aratat filmuletu lui fimiu, poate se ia A inceput sa comenteze cu Edi pe acolo!

Nerantula Gruia saltaret ! Nu mai am tupeu sa il las pe al meu singur pe sus, desi ii e o lene teribila sa se intoarca/ tarasca
Ti-am dat un PM

Am vorbit cu pediatra si ne-a recomandat Ophtamesone si Prospan sirop+ batista bebelusului. Speram sa ne treaca repede

Pupici

Mami de Mihnea (09.10.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=7a2406b2610465e5331ebf&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Hello,

Julymorning Eu vreau o demonstratie pt wrap in parc maine.Te bagi???

Nikole mami de Karina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns JulyMorning spune:

nikolici in principiu cred ca da, doar ca tre sa ajung la controlul lunar cu mandra, sa vad pe la ce ora. Daca nu e prea tarziu, iti spun maine daca pot ajunge.

_
Our future determines our past

bobocica Maia
Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Babytza, aici suntem..."pa-pa" zici ?(romano-italiana)

sunt putin cam suparata...am pus un subiect si la "Asteptand un ingeras in viata noastra' dar nu am primit raspunsuri cum ma asteptam....problema e aici.Daca aveti vreuna vreun sfat v-as ramane profund recunoscatoare!

In rest am iesit azi cu Angelynna si cu Crina - care are niste ochi superbi!Sper sa fie frumos maine ca sa repetam figura....nici nu mi-am dat seama cand a trecut timpul....si Davidutu dupa cu mici pauze de papat vreo 2 ore jumatate, deci i-a priit.Si chiar daca Davidutu a fost azi 'cel mai cuminte' nu inseamna ca a fost Crina mai prejos si a facut scandal cum se poate intelege....doar si-a manifestat personalitatea


Cam atat....as vrea si eu cartea lui dr Sears daca se hotaraste o actiune colectiva...




Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Oana multi , daca e cald maine ne plimbam din nousaru'mana de aprecieri, Davidutu e superb

Dupa ce am plecat ne-am dus la farmacie...scandal rau, nu mai vroia sa stea in carut neam, am avansat la coada , ajungem aproape de bloc iar scandal, deja vanzatoarele ne cunosc (normal ca vroiam sa cumpar cate ceva), ia copilul scandalos din carut..tine-l in brate si fa cumparaturi...intr-un sfarsit ajungem acasa, liniste totala, numai zambete pe fata ei, chiar vb cu mine

acum da cu picioarele in tst

fericita de Crina Alexandra
Crinul Meu
Eco
Crina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musettepink spune:

Giuliana uau cum se rostogoleste Edi,e mortal si cum se trage de cearceaf.


Oana iti raspund aici pt postul de la asteptand un ingeras,eu am pierdut o sarcina inainte de Luca iar acum la Luca am luat vestitul tratament al lui Dr T(injectii cu pregnil,utrogestan,aspenter).acum nu pot sa garantez ca am tinut sarcina datorita acestui tratament desi si eu si sotul asa credem si de asta pt mine Tutu e cel mai bun doctor din lume.Prietena ta a urmat vreun tratment de sustinere pana sa piarda sarcinile?


july iti multumesc inca o data pt povesti,chiar acum am ascultat Tom si Hack detectivi,o ascultam si cand eram mica....abia astept sa inteleaga si Luca ceva din ele iar eu sa-mi retraiesc copilaria prin ochii lui



kristin ai fost nasa?Felicitari pt "ma-ma"




Minunea a venit! de printisor Luca Nicolae

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Seara buna!
Momentan e liniste p la noi, chiar au atipit putin, deci iar mutam baia mai tarziu.... sper sa doarma totusi inainte de 23 azi.... si sa nu ma mai chinuie de spate...

Azi am fost si noi pe afara! A venit tati mai devreme, ca sa ma impace (long story short: m-am bosumflat ca e frumos afara si nu pot sa ies cu bebeii si tocmai atunci m-a sunat tati si apoi intr-o ora a fost acasa). A fost tare fain, am ajuns in IOR pe jos si hunii au fost tare cuminti.

Ada, ma bucur ca e totul mai bine cu Raducu.

Preety, ne vedem, sigur! Insa eu nu prea pot iesi decat in weekend, n-am gasit inca o modalitate de a iesi singura cu hunii.... in timpul saptamanii iesim doar dimineata, pana in ora 11.00, cand e tati acasa. Noi stam pe la Nicolae Grigorescu, dar in weekend putem ajunge in Tineretului, parca pe acolo va plimbati voi, nu?



Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Banu2268 spune:

buna fetelor....

babytza.... targ .... adica babyexpo?
cand te duci?
si eu vreau sa ma duc


Banu foaaaarte fericita cu Salih cel mai cuminte baietel din lume!!

Mergi la inceput