Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (49)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Oana, am citit topicul dar ma depaseste. Nu pot decat sa sper ca va fi bine pana la urma.

JulyMorning si eu vreau o demonstratie, am reusit cateva chestii pe-acolo dar nu reusesc sa... alaptez in wrap. Am vazut un filmulet in care upilu era legat la sold. Improvizatia mea e cam ingusta si nu-mi permite da ma gandesc ca daca vad ceva live ma inspir. M-a cam frustrat in dupa masa asta. In plus anda regurgiteaza, a facut-o deja de 5-6 ori azi pe seara :(. Am strans-o oare prea rau? Mie nu mi s-a parut, mai ales ca materialul asta e si f. usor elastic dar... ma simt vinovata {:D}.

Preety am fost cumva pe langa; de ce ai avut nevoie de programrea babytzei, ce te-a speriat?

Ada super tare ca te-ai destrabalat. Ca nu ma pot abtine sa dau detalii care ma privesc :)) ... si eu am fost in parc cu nikole. Frumos, soare, spatele cam frant de marsupiu.

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Babytza si noi pe voi!

Anca, mult pe mica si frumoasa Carla sa ii treaca sperietura! Sa stii ca si hunii mei spun ma-ma-ma cand sunt suparati, fie ca plang, fie ca sunt isterici, fie ca sunt doar bosumflati... la inceput credeam ca mi-am pierdut eu capul, dar a obs si mama si tata chestia asta.... sunt tare mandra, sper sa si lege cumva... oricum, ma topesc, instantaneu imi dau lacrimile si nu mai stiu cum sa ma impart.... offff.

CosmyB, , sigur nu scapa tati de masaj azi!

Ange, cum sa nu stau de vb cu voi? Daca ! Vrem si noi desene!

Giulianna, e tare scump tizul! Sa fii cu ochii in patru de acum...

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CD27 spune:

Am disparut putin cu treburi, n-avem multe vesti, Mikul e marait rauuuu, se trezeste cam de 2 ori pe noapte, prima data il pacalesc cu ceai (nu fac decat sa imi prelungesc propria agonie) dupa max 2 cedez si ii dau lapte. Aseara la 10 aa mancat 240 lapte cu 4 masuri cereale iar la 3 era tot un tipat. Ziua maraie mult nu stiu din ce motiv, sper sa fie doar din cauza puseului de crestere cerebrala si nu alt motiv (eu sunt racita)

Intre picaturi am reusit sa imi gasesc o rochie de botez care sa nu ma arate chiar atat de balshie cum sunt, am platit avansul la resto si am discutat ultimele detalii (a fost amabila tipa cu care am discutat, a zis ca ii pot confirmaa nr exact de oameni cu o zi inainte). Acum ma chinui cu aranjarea la mese pentru caa am luat o sala mica de la subsol (mi se pare cel mai bine, nu se fumeazxa, nu e curent, suntem numai noi, sus era vanzzoleala) si nr de locuri este limitat, trebuie aranjati binee

Angelinna smecheraa Crinuta
tzitziri imi pare rau de prietena ta, sper sa gasesti ceva inormatii utile si sa reuseasca sa isi tina puiutul in brate curaand

Hai ca m-aam intins, ma duc sa citesc din urma

Mami de Mikul Robert Constantin
http://community.webshots.com/album/567717346vFUaEH

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _giulianna_ spune:

Am uitat

Multumesc Ramo pentru ajutor!

Mami de www.flickr.com/photos/31848759@N02/sets/" target="_blank">Eduard-Gabriel (17.08.2008)
Ticker Edi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

oana, imi pare rau de rietena ta... din pacate, nu pot sa va ajut, nu m-am mai intalnit cu asa ceva.... offf.

preety, eu n-am info despre sling sau wrap. nu prea am ce face eu cu 2... doar sa ma ajute tati, dar nu il vad si oricum e putin timp pe-acasa, so...

fug, ma chinuie un hun.

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Giulianna vazut pe Edi cum se rostogoleste, abia astept si a mea sa inceapa e putin cam timida sau e funduletul greu

CD

Luminita, desene animate am mai multe dar sunt prea mari pt a fi puse pe site-ul ala, daca vrei trimit prin mess, id meu e: ungureanu_elena2000

Oana acum sa zic 4 ani am pierdut o sarcina la 8 sapt, dr nu a stiut cauza, acum la Crina eram suspecta de avort spontan si am urmat tratament cu Utrogestan si monitorizare ...mai mult nu stiu ce sa iti spun, decat sa sper ca prietena ta sa aibe noroc

Ne retragem putin pt toaleta de seara

fericita de Crina Alexandra
Crinul Meu
Eco
Crina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

Eu sincer ma bucur ca nu ati trecut prin situatia prietenei mele....va multumesc oricum de raspunsuri.E delicata situatia si daca stie cineva de unde sa fie 'apucata' sunt in continuare interesata!

Musette,a luat Duphaston la ultimele doua sarcini...acum multe pierderi nu au cauze stiintifice, 'statistica',poate tu ai fost un caz 'natural' sau a folosit tratamentul....nu stiu.Oricum ai fost un caz fericit pentru ca acum il ai pe Luca...sper sa aiba si ea sansa asta cat de curand.




Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Banu2268 spune:

fetelor vreau sa va mai intreb ceva.....

voua v-a venit?? stiti voi ce.... adica daca alaptati.... ca eu alaptez
la cate luni dupa nastere?

Banu foaaaarte fericita cu Salih cel mai cuminte baietel din lume!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamidestefan spune:

Citat:
citat din mesajul lui luminita2008

Seara buna!
Momentan e liniste p la noi, chiar au atipit putin, deci iar mutam baia mai tarziu.... sper sa doarma totusi inainte de 23 azi.... si sa nu ma mai chinuie de spate...

Azi am fost si noi pe afara! A venit tati mai devreme, ca sa ma impace (long story short: m-am bosumflat ca e frumos afara si nu pot sa ies cu bebeii si tocmai atunci m-a sunat tati si apoi intr-o ora a fost acasa). A fost tare fain, am ajuns in IOR pe jos si hunii au fost tare cuminti.

Ada, ma bucur ca e totul mai bine cu Raducu.

Preety, ne vedem, sigur! Insa eu nu prea pot iesi decat in weekend, n-am gasit inca o modalitate de a iesi singura cu hunii.... in timpul saptamanii iesim doar dimineata, pana in ora 11.00, cand e tati acasa. Noi stam pe la Nicolae Grigorescu, dar in weekend putem ajunge in Tineretului, parca pe acolo va plimbati voi, nu?



Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



tu pe la N. Grigorescu (metro ...banuiesc)..
eu si Nerantula ..pe linga policlinica Titan

eu zic sa facem o " GASCA DE IOR " ..se mai inscrie cineva ?

LIDIA de Izabella-Cleopatra (20.09.2008) si Stefan-Eduard (21.08.2006)

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2badf071b77356f846bd48" target="_blank">Voinicelul meu de la nastere pina la 1 an
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=6ca8c6ea1e4392fcb4bee7&skin_id=701&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Aniversare Stefan - 2 anisori!
www.flickr.com/photos/7342832@N03/sets/72157607916419749/show/" target="_blank">Pozici cu printzesa mea -Izabella

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paula-Laura spune:

ma bag si eu la gashca de IOR !!!!
trecem pe la Luminita pe acasa si o luam si pe ea in parc(daca gasesti o metoda prin care reusesti sa iei din casa cu ajutorul meu si sa incapem toti 5 in masina, sa imi spui si viu - eu stau pe prevederii)


Mami de Mihnea (09.10.2008)
poze
www.onetruemedia.com/shared?p=7a2406b2610465e5331ebf&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete

Mergi la inceput