Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 28

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Fetelor va multumesc mult ptr raspunsuri chiar m-ati linistit

"Tinteste spre luna. Chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele."
Les Brown

29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

nanei, nici eu nu m-am intalnit cu o situatie ca a ta, dar mergi la un alt medic si, oricat ar fi de greu, ia-o mai usor.... nu te panica, nu te intrista daca nu e cazul.... scurgere maro am avut si eu la 6-7 saptamani.... mi s-a spus ca e normala, e un fel de CM fals, mi s-a intamplat exact cand ar fi trebuit sa-mi vina si nu a mai venit....

hai, cu calm si curaj, mai mergi la un doctor! ma sa fie totul bine!

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Clara, merci de grija, prompta ca de obicei . Suntem bine, daca se poate spune asa, maraiti si cu febra 38 in continuare, tot astept dintii ca nu stiu ce altceva ar putea fi.... in plus, de ieri facem kk de 2-3 ori / zi, si mai moale, unde pana acum faceam o zi da, una ba, si doar o data pe zi, pastos.....scuzati detaliile.... daca nu-s dintii, mooooooooor.....

MF vs pediatru..... raspund din auzite, caci am incercat varianta oficiala si m-a luat durerea de cap asa ca am preferat sa dau banu'.... teoretic, bebe tb inscris la MF. El iti da sfaturi generale, retete + sfaturi aplicate daca e de meserie.... dar NU e neaparat tot una cu pediatrul ca si pregatire...

acuma, daca MF nu accepta bb-ul, ca in cazul meu, ii cauti pe pediatri in policlinici, de stat sau private, ii inscrii pe bebei la ei si, fie platesti, fie ba, dupa caz....

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

3in1 – bine ca ati scapat de injectie!

Dalina, sar’na mult de aprecieri! Cel ce rade in poza e Robi, ca ma strambam eu la ei… In realitate, el e cel mai cuminte… Iezisor e mai nazdravan, galagios, nu-i place in carut afara, mai bine e in brate… in sfarsit, ai prins ideea.

Sanatate multa la papusele!


Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Despre kg in sarcina: eu am luat 16 kg, le-am dat jos pe toate la nastere (de fapt, 14 kg mai exact) iar pana acum am mai pierdut inca 5… Si m–am apucat de abdomene, ca sa dau jos burtick… sper sa ma tina

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marush spune:

Fetelor, eu v-am tot citit insa nu am mai reusit sa scriu!

BBii au fost raciti, au avut febra 2 zile...ma rog am trecut peste asta!Acum au ramas cu o tuse rara si stranuturi! Bine ca am scapat!
Legat de cerclaj, si eu am facut preventiv, si m-am simtit safe asa!
Iar legat de kg, eu am luat 30...14 le-am dat jos la nastere, 8 in prima luna si acum am stagnat..ar mai fi de dat 9 kg chiar 10 ca eu m-am mai ingrasat si in timpul tratamentului FIV!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Laraa, esti ok? va pupacesc ult pe toate trei!


Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Luminita, off-ooff... saracutii pufosi.. Sper si eu sa fie vorba de raul cel mai mic, adica de dintisori. Dar, dupa cum spui, si febra, si diaree.. astea sunt, de obicei, "anunturi" pentru dintusi... Pupicei si ne gandim la voi!

Marush, bine c-a trecut!

Noi am fost iar la doctorita si zice ca nu se-aude nimic ingrijorator la plamanuti, ca cica bine am facut ca le-am dat Prospanul si sa mai continuam cu el vreo doua-trei zile. (Yeeee!! Am scapat de-antibiotic! ). De tusit nu mai tusesc asa mult. Anita mai deloc, doar din cand in cand, cand vrea sa tipe sau rade tare, se ineaca asa, cu flegma.. Iar Miriam, care a tusit acum doua seri groaznic s-a si oprit la fel de brusc, ziua nu tuseste deloc, doar seara o apuca o tura, de doua-trei ori si.. gata! Sa vad cum se mai "comporta" si maine, ca tot nu pot sa stau potolita si ma mai duc si la alt medic!

La noi au anuntat cod galben de ninsoare, abia astept sa le treaca guturaiul asta si sa le scot la zapaadaaa!! (io-s mai rau decat copiii!! )

Pupicim burtici, mamici si pitici! (Si s-auzim si de-ale bune, ca mi-a iesit pe ochi raceala asta... )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Am scris un mesaj si l-am pierdut!!!!!!!!!!!!!!!!! desi mi s-a spus ca a fost trimis........

ziceam asa, parca: suntem usor mai bine, chiar daca febra tot 37.8 era de dimineata... sper sa fie doar dintii, Dalina, caci ne-am controlat peste tot, gatul nu e rosu, plamanii sunt ok, nu tusim, nu avem mucuti, nu avem vreo infectie.... deci ce poate fi dintisori nazdravani....

Ma bucur ca fetele sunt mai bine. Spune-mi te rog daca PROSPAN este sirop si daca este homeopat. Ah, si se poate da si bebelusilor?
Eu pentru tuse le dau STODAL, sirop, homeopat. Merge si cu EURESPAL sirop, dar e mai nasol la gust.

Pupice mari si grase!

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

un www.csid.ro/health/ce-se-intampla-doctore-21-01-09-video-3780197/" target="_blank">filmulet despre premergator, marsupiu si ham, pe CSID

pe mine ma pune pe ganduri...

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput