Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 28

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Clara fii sigura ca in Bucuresti e jale. Intotdeauna mi s-a parut lumea mai civilizata atat cat se poate in Romanica in provincie decat in Bucuresti. Sa vedem cand ajunge sotul la policlinica. Mie nu imi place Bucurestiul.

Eu implinesc maine 16 saptamani si cand am ramas gravi aveam 64 de kg si acum am 60 asta dupa ce am avut si 59. Doctorul meu a zis ca e important sa creasca bebeii si nu eu. el zice ca intr-o sarcina gemelara 18 kg in plus sunt maxim care pate fi luat. El zice ca daca crestem noi asta nu inseamna ca vor creste bebelusii.
Deci Clara eu zic ca stai foarte bine cu kilogramele.
Bebeii mei cantaresc 160 si ceva de grame fiecare ceea ce e foarte bine.

Pupici tuturor

elena +15
Burtica mea

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Clara..sunt programata la control in 26 febr..si dr se amuza..ca nu credea ca mai duc pana atunci..oricum a fost o sarcina...pe cat de grea..pe atat de interesanta..de la 7 luni..tot mai devansam termenul..cat mai pot...poate ma trezesc la 40 sapt...super ok:))ca pe andrei l-am nascut la inceputul sapt 42

Bogdana
36/37+si + Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Las' ca poate stau cuminti in burtica... si faci doi pestisori



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Fetelor, referitor la comisie si la statul la cozi, sa stiti ca tind sa cred ca in Bucuresti sunt mai "grabiti".. si mai ales cu o graviduta!
Eu am fost de trei ori la comisie, pentru concediu medical si, sincer va spun, de fiecare data m-au lasat in fata, cum am ajuns acolo.. Nu stiu, poate aveam si o fatza de neajutorata disperata.. cred...

News: a inceput sa buhaie si Miriam, bineinteles!!!
Maine iar o vizitez pe doctorita!...

Pupicei tuturor, va dorim sa aveti o saptamana buna, cu muulte bucurii si.. liniste! (cu toate ca, de obicei, astea dou nu prea merg mana-n mana.. )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Citat:
citat din mesajul lui elyanne

Las' ca poate stau cuminti in burtica... si faci doi pestisori



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica



si asa tata e mare pescar...si dc sunt gemeni..e normal sa fie 2..deci pesti:))ce-o sa fie..sa fie sanatosi

Bogdana
36/37+si + Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanei spune:

Fetelor vreau sa va intreb si eu ceva.Am fost la control pt ca aveam o scurgere maro si se pare ca un sac e gol.Avea dim de 15 mm iar al-2lea D-na doctor a zis ca e prea mic pt varsta lui si ca se asteapta la un avort spontan.Sacul are dim de 31 mm si mi-a zis fina schita de embrion.daca stie cineva mai multe va rog sa imi scrieti ce inseamna acest lucru daca am sanse ca puiutul 2 sa fie bine sau nu cumva sa aiba malformatii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

nanei, chiar nu stiu ce sa-ti zic... poate stiu celelalte fete... Eu nu pot sa-ti zic decat sa mai vezi si alt medic si.. NU TE MAI STRESA!! E cel mai rau lucru pe care-l poti face!

off-topic: fetele din Bucuresti, uite, referitor la subiectul cu untul de shea http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=132901 , Eliana (draguta! ) s-a oferit ca, atunci cand ii trimit ei colet si daca mai vrea cineva, sa imi spuneti (trimiteti PM) si o sa trimit tot la ea, apoi va intalniti voi...
Si daca mai vreti si altceva.. eu mai iau de la ei pasta de dinti pentru copii si pentru noi, sampon, balsam, gel de dus.. (macar sunt bio si cica doar pe baza de plante, fara conservanti, coloranti..). Iar preturile sunt comparabile cu magazinele. Va puteti uita la life-care. ro (am pus pauze), in catalog, si sa-mi ziceti. I-am spus Elianei, distribuitoarea de la care "ma alimentez" eu nu stie pe nimeni in Buc, dar ma ofer eu sa va trimit si voua! Tipa mi-a zis ca marti sau miercuri face comanda.
Bogdana (petrean), daca vrei, iti trimit si tie! (ca tot merg la posta.. ) Activeaza-ti si tu PM -ul!

Pupicei!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petrean spune:

Dalina mersi mult..astept sa vad dc gaseste sotul meu azi la sensi..blu...ca am auzit ca ei au la 19 ron...si dc nu..am sa te rog sa-mi trimiti si mie..dc nu e prea mare deranjul

Bogdana
36/37+si + Andrei Luca -15.12.2006

POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Moniland spune:

Bogdana, am vazut ti-am vazut si eu burtica si mi se pare mare. Dar ce-i drept nu prea am vazut burtici cu gemenuti. Ma gandesc ca oare si am ea va fii tot asa mare. Dar tu esti slaba si cred ca si din cauz aasta pare mai mare. Ce bine ca i-ai dus la termen.
Clara, da doua fetite dragalase si finute si fitoase si ..... ca sa-i scoata peri albi lui tati

Referitor la greutate am inteles ca la o sarcina cu un copilas e nevoie de 3,5 kg de rezerva la mamica pentru alaptare.

16+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Salut mamici, burtici

Nanei, mergi si la un alt Dr si incearca sa gandesti pozitiv. Iar suna sablonist, dar e tot ce poti face pe moment.
Daca ai de unde face rost de filmul "The Secret" te-ar ajuta f mult.

O fi ceva cu Pufosii? sau cu Luminita ? Stiti careva ceva?

Laraa cand vii cu experiente de mamica?

Dalina, am citit pe diagonala cate ceva despre acele produse Bio. Imi spui te rog unde se comanda? se poate si online sau numai prin distribuitor?

Fetele Rebelele 33+ si mami




Clara

Mergi la inceput