Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 28

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreeeea spune:

Bogadana, la multi ani !
(inca nu a nascut , se tine bine pe baricade; - e si ea la Ghiocei)

Andreea, 32+ cu si mami de MARIA (5 oct 2005)

http://bd.lilypie.com/vU4Gm8.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kineta spune:

[font=Arial Black] FETELOR [/font=Arial Black]va multumesc pt primire si pt raspunsuri,sunteti niste dragute

21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

La multi ani, Bogadana!
Bravo mamico... tine-i acolo la caldurica...

Moniland felicitari pentru carucioarele rooooz



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

noi avem ceva poze noi... ma gandeam ca vreti sa vedeti 3 comori in galben, pe pufosi cu tati, pe Edi dupa iesit afara sau pe Robi, micul om mare

Vedeti si cum papa Robi jucaria, un Edi mic si ciufulit si cum sunt pufosii cazuti la datorie.

Nu in ultimul rand, va invit la fursecuri proaspete!


Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

LA MULTI ANI, Bogdana!!!!

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Citat:
citat din mesajul lui luminita2008

noi avem ceva poze noi... ma gandeam ca vreti sa vedeti 3 comori in galben, pe pufosi cu tati, pe Edi dupa iesit afara sau pe Robi, micul om mare

Vedeti si cum papa Robi jucaria, un Edi mic si ciufulit si cum sunt pufosii cazuti la datorie.

Nu in ultimul rand, va invit la fursecuri proaspete!


Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi





Am ras de m-am imprastiat! Sunt foarte haiosi pufosii vostri! Cand ma uitam la poza cu ei si cu tati lor ma intrebam cine e mai smecher, ca se cam intrec unii pe altii. ADNul puternic pe la voi!
Sa vezi cum o vor tine pe mami ca pe palme toti trei, numai sa mai creasca piticii putin!

I-am aratat mamei mele cateva poze. Nu mai stiu care BB statea tolanit pe o perna si i se vedeau manutele. Mama spunea cu ochii luciosi ca asa eram si eu. Parca cu mainile captusite; acolo unde alti copii aveau osasele de la carpiene, acolo eu aveam gauri

de la fete si de la bunica lor.... si de la mine


Clara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

Buna fetelor,
bogdana LA MULTI ANI iti doresc sanatate fericire si 2 copii sanatosi si frumosi.
Moniland FELICITARI pt carucioarele roz.

Am fost la eco in saptamana aceasta si am aflat ca bebeii sunt cu capul in jos, ca fetita are 1.3 kg si baietelul 1.2 kg.
As vrea sa va intreb ceva eu simt mai mult baietelul, iar pe fetita mult mai putin si mai rar. Ati patit sa simtiti mai mult un bebe? Eu ma gandesc ca fetita e mai in interior si baietelul mai spre exterior, e posibil? Sau sunt baieteii mai "fotbalisti"?
Va rog sa treceti si la mine in listuta ca vom avea o fetita si un baietel.

"Tinteste spre luna. Chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele."
Les Brown

29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Bune ziua mamici dragi de gemenasi si gravidute optimiste de gemenasi

Azi am avut control dupa cerclaj. Totul e ok inauntru dar din pacate colul e scurtut asa ca e necesar cat mai mult repaos la pat.
Vestea buna e ca bebeii sunt sanatosi si cantaresc 164 respectiv 166 grame si sunt fetita si baiat.
Sunt exact asa cum i-am visat decand am aflat ca doar prin fiv putem avea bebeii nostri.

Luminita ce fete de strengari au pufosii tai in frunte cu tati. Sunt superbi sa va traiasca.

Pupici

elena +15
Burtica mea

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Citat:
citat din mesajul lui Moniland

A, si ca si noutate am doua carucioare roz.

16+




Bravooooooooo, Moniland!
Fetele catre fetele: Esti si tu "de trei ori femeie"! Asa imi spunea dr pana acum!


Numai ultima data, cand ma maraiam ca mi-e groaza de nasterea naturala, mi-a zis zambind superior ca ..."eu vad aici 2 fete si jumatate" ... si se uita mustacind la mine. (Eu fiind acea jumatate care face formatia de rusine, pt ca sunt o fricoasa).

M-am infuriat pe moment, apoi mi-a trecut. Am cateodata un dracusor (sau ingeras, nici eu nu stiu) care in momente din astea ma ajuta sa fac haz de necaz.
Mi-a venit sa iau sonda eco vaginala si sa ii plantez intre ochi, (apoi m-a umflat rasul, ca in Ally McBeal)

Sanatate la BBI





Clara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuca spune:

elenada FELICITARI pt fetita si baietel, m-am bucurat mult pt reusita ta, iti doresc o sarcina usoara si bebeii sanatosi.
Si eu am colul scurtat, doar ca am descoperit tarziu, prea tarziu pt cerclaj si acum sunt in concediu medical de 3 sapt, voi intra din medical direct in prenatal si voi sta in pat pana voi naste.
Speram sa fie bine.

"Tinteste spre luna. Chiar daca nu reusesti, macar vei fi printre stele."
Les Brown

29+

Mergi la inceput