Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 28

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kineta spune:

CLARAiti multumesc ca ai avut timpul si rabdarea necesara ,sa-mi povestesti din experienta ta,si ce mai experienta,nu sti daca e de ras sau de plans,dar la sistemul sanitar din Romania nu ma mai mira nk,nu spun ca nu sunt si medici f buni,dar sunt unii...dar de ..cum padure fara uscaturi nu exista,ne laudam si noi cu ce avem.

20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

kineta bine ai venit! sarcina usoar ain continuare si cat mai la termen! mie nu mi-au facut cerclaj, dar cred ca masurau colul la fiecare ecografie, oricum nu mi-au zis nimic niciodata; am intrebat eu o data si mi-au zis sa stau linistita;


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalina2x2 spune:

Buna seara, mamici si burtici!

Andreeeea, Kineta, bun venit si sarcina usoara sa aveti, cat mai aproape de termen!

Enni, FELICITAAAARI!!!
Si ale mele au fost tot pe-acolo, noi am stat aproape patru saptamani in spital; nu vreau sa te sperii, oricum eu imi spuneam in continuu ca nu ma grabesc acasa pana nu sunt ok 100%, ca mi se parea mie ca-s mai bine urmarite acolo decat as fi stiut eu, acasa (recunosc ca eram un pic speriata de bombe! )
Tu stai cu ei in salon? Eu nu stateam, erau intr-o boxa langa terapie intensiva (incubatoare) la post-terapie. Eu am stat intr-un salon cu alta amamica de gemen, si fugeam amandoua dimineata la 5 jumate ca apucatele, fuga-fuga la papusi sa le alaptam, ca ne trezeam cu plansetele lor in urechi! (probabil cam pe la ora aia trecea efectul romerganului, la bebelusi )

Noi nu raportam de bine Anituca incepu sa tuseasca de la pranz, cica (imi spuse tanti care sta cu ele) si spre seara tusi de cateva ori, dar destul de productiv, asa, parca era nisip intr-o sticluta de plastic, asa se-auzea.. ( intelegeti ce vreau sa spun, nu? ). Asa ca incepui deja sa ii dau PROSPAN. Lua de doua ori pe ziua de azi si vad ca, de cand dorm, nu se-aude nimic.. stiu ca, de obiceei, tuseau mai tare imediat dupa ce adormeau.
oooff.. ca trecuse deja cam "mult" de cand nu le-am mai doftoricit! Sper sa fie bine maine, sau macar sa se amelioreze putin cate putin, sa nu fie mai rau de-atat.. Miriam, ca de obicei, se tine tare! (pentru-nceput.. )

Luminita, esti tare! Mersi mult pentru adresa comuna!

Pupici tuturor !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

Dalina, multa sanatate la fetite dulci, si sa nu ajunga si la Miriam raceala!!!

Azi merg la doctor, asa ca fug acum sa mai calc din muntii astia de rufe...

va pupicesc!

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI
Creste bobocelul Edi Creste bobocelul Robi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns laraa spune:

Citat:
citat din mesajul lui IliesClara

Laraa

doresc urgent un curs de alfabetizare.

Nu stiu cum sa activez PM - ca sa se vada pe pagina de forum langa nume. Tu ai activat recent. Cum ai procedat?

Multumesc

Clara



daca tu crezi ca eu mai stiuuu..probabil ma crezi foarte desteapta...stai sa mai butonez poate imi amintesc

http://s453.photobucket.com/albums/qq253/laraa_photos/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Felicitari Enni!

Oare Bogdana o fi nascut? Ca nu prea da semne.

Dalina, sa se faca bine printesele!
.... citeam de la tine Romergan ... ca trecea efectul Romerganului. Vrei sa spui ca la spital dadeau Romerganm la BBI? Cum asa?
Mai auzisem eu ca la unele maternitati dadeau Diazepan la BBi nou-nascuti ca sa doarma. Mi se pare ... am ramas fara cuvinte.

Luminita, sanatate!

Clara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:


Clara, in caz ca inca nu ai gasit, intra la Mesaje private si ai buton de options. Acolo gasesti prima optiune 'Activeaza Mesaje private', o selectezi si gata.

Enni felicitari! Crestere usoara si o viatza plina de noroc puilor!

Bun venit in gasca noilor gravidutze! Sa aveti sarcini usoare si cat mai aproape de termen!
Luminita multumim pt contul de yahoo!

Sanatate multa la toti copilasii!! Noi suntem bine, sanatosi, voiosi si cu pozne garla!



Laura de shtrumphi gemeni, Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)

Cugetari gemene,
Fotografiile noastre
Filmulete cu shtrumphi

Poveste cu shtrumphi


'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IliesClara spune:

Multumesc Laura
putut, gasit, ativat

Laraa, tot te cred desteapta!ha ha Ce mai fac piscoturile? Papa? Striga?

Ma bucur din tot sufletul ca ai nascut si ai trecut cu bine. Dar ca sa vezi... cu mintea mea de Dumbo ... am momente cand ma simtea mai in siguranta cand erai si tu graviduta. Ca sa vezi ce dusa cu vaca sunt! Cred ca se apropie momentul cel mare si imi urca incet hormonii la cap.



Clara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadyEr spune:

Buna!

Luminita, multumim pentru adresa de mail. Intr-adevar o idee foarte foarte buna. Multumim

Bun venit noilor burtici si felicitari noilor mamici. Copii sanatosi, papaciosi si cuminti!

Despre cerclaj, eu nu am facut si nici nu mi-a zis vreodata doctorul sa fac. Colul a fost ok pe toata perioada sarcinii. Am nascut la aproape 38 saptamani din cauza tensiunii mari. Repaos la pat din saptamana 28 desi doctorul mi-a spus sa stau toata perioada sarcinii acasa cuminte numai ca bineinteles ca am mai mers si la servici, dar din saptamana 28 au inceput contractiile, asa ca am stat cumintica acasa, iesit doar la medic.

Dalina, multa sanatate Anitei, sa se fca bine repede si Miriam sa nu o copieze pe sora ei.

Raportam si noi : fetele sunt bine. Au tusit si ele foarte putin ieri, e posibil pur si simplu sa se fi innecat. Sper sa nu ne alegem cu tuse. In gat sunt OK. Au invata sa arate pe degete cati ani au, mai ales Moni, ca Ana inca mai arata ca are cinci ani in loc de doi (nu isi controleaza la fel de bine degetele ca Moni) si sunt foarte mandre de realizarea lor. Sunt foarte iubarete, ne pupicim si ne alintam in fiecare zi. Am iesit afara cat a fost frumos si au fost foarte fericite. Din pacate se pare ca timpul urat a revenit din nou si se pare ca va dura ceva timp. Iar o sa fie maraite si nemultumite. Va trebui sa gasim jocuri interesante pentru casa.
In alta ordine de idei, din pacate vom ramane fara persoana care ne ajuta cu menajul si cu scosul afara al fetelor. Sotul dansei are probleme de sanatate si s-a retras la tara, iar ea nu se descurca cu banii in Bucuresti. Asa ca va pleca si ea dupa sot si vom ramane din nou singuri. Din punct de vedere financiar ne va fi mai usor pentru ca era destul de greu de suportat si salariul bonei, dar pe de alta parte ne va fi mai greu. Sper sa ne descurcam.

Va pupicim si o sa trimit si eu cateva carti legate de psihologia copilului interesante. Sper sa va placa,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenada spune:

Am pus si eu poze cu bebelusii mei pe mail si am trimis si datele mele de contact
Pupici

elena +15
Burtica mea

***CAMPANIA NOASTRA *** www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Mergi la inceput