Minunatele Scorpiute *65* Alaturi de Emma !

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Salut,

Mira, La multi ani si din partea noastra pentru Selin, sa creasca mare frumoasa si desteapta langa cei dragi! (scuze de intarziere)

Nina, discutabila distractia noastra in we, ca fuseram pana in Piatra geaba, cel cu care am avut stabilita intalnirea a avut alte treburi. Ne-am intalnit totusi cu un prieten si am mancat o ciorba la Central....Cam obositoare distractia. Vizigotu insa a savurat din plin vremea frumoasa: a fost cu bunicii la gradina unde a curatat pomii si au mers la padure si au adunat urzici si papadie. Sambata seara ne-a asteptat cu piure de urzici heheeeee

Adriana, hai, fruntea sus, trec ele si certurile. Bune si astea, ca dupa fiecare cearta parca e un nou inceput.

La multi ani si Stefaniei, Georgi sa-ti traiasca si sa fiti fericiti.

Altfel distractiile mele-s tot alea, a terminat copilu raceala..a fost sotu vineri la cardiolog (in sfarsit!!!!). Are o tahicardie ciudata, care el, cardiologul, suspecteaza ca ar fi efect secundar al unei infectii latente. Daca ma gandesc ca de cateva luni o tine din faringita in conjunctivita si-n sinuzita si-n ce mai poate el, ca idei are...nu e de mirare. Asa ca obiectivul principal al acestei saptamani este sa-l duc la orl-ist, respectiv oftalmolog, sa se puna de acord ce tratament sa ia si sa scapam de probleme ca m-am saturat.


Frumoaselor, va doresc o saptamana minunata cu spor in tot ce aveti de facut.



Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655" target="_blank">cronicile vizigotului
Some people dream of success...while others wake up and work hard at it

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salutare fetelor...

Noi am avut un week end ca o primavara,la Timisoara.A batut vantul insa a fost cald si soare...asa ca ni s-a facut dor de duca.In consecinta, am mers sambatat dimineata si am dus-o pe Toyo la baie...fetelor,cate tone de jeg curgeau de pe ea...ne-am facut ca ploua si ca Toyo nu-i cu noi...asa rusine ne era...In fine si Marius avea chef de duca,drept pentru care ma intreaba asa...precaut:"Ce zici?Ai chef sa tragem o fuga pana la Arad?"Iupiiiii,mananci calule ovaz?Of course ca am chef,mai ales ca ma gadila in talpa de imi venea sa vomit,nu alta....asa ca am plecat la Arad,i-am dat talpa la Toyo,mi-am facut plinul de adrenalina...si am mers la Carrfour.Am luat d-ale gurii,am mancat ceva,ca era ora pranzului...si hai inapoi.Partea proasta este ca baietii mei,cum era cald,nu si-au mai pus gecile si sepcile pe capete,asa ca nici Luana nu a vrut sa se mai echipeze...ce?ea e mai fraiera?asa ca pe vantul ala cald,a mers in magazin numai cu bluza de pe ea.... de sambata seara mandra mea tuseste ca doi magari pe deal si muciuie la greu...shit!
Duminica am stat local,adica in casa,cu treburi...si azi am luat-o de coada.

Nina draga...am eu impresia ca esti o romantica incurabila..
Francisca...pai daca Vladut este in 2002 nascut...dap,e cu un an mai mare ca Luana.Cat priveste petitul,sorry...am deja o cuscra,la Suceava,o scorpiuta draga de-a noastra...
Mina,deci iti ti ploapele cu scobitori...ne luam de mana,ca eu am pazit-o pe Luana,cu tusea ei...Bine ca flacaul n-a avut vanati si alte cele,ca saptamana trecuta Luana a zburat de pe patul ei de la etaj drept in fundulet si o dureau toate...ce m-am mai speriat si eu.
Dodolica...va pup...Cum mai e la gradi la Bogdan?S-au mai linistit apele?
Mira...nici nu am stiu,rusinica mie!Sa-ti traiasca sanatoasa fatuca mica si dulce,cu intarziere ii urez si eu multi ani fericiti cu sanatate si implinirea dorintelor!
Georgi...si voua asemeni,multi ani cu sanatate mandrutei tale,sa creasca mare si sanatoasa si sa va aduca numai bucurii!


No,scorpiute,va pup si va doresc o saptamana plina cu realizari.Mai vorbim!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana


Album pi casa




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aldaesme spune:

Buna ziua dragelor,

Da eu sunt . Prea multe nu am de zis, nu am inspiratie, dar va spun ca Lorelei e probabil candidata la titlul de cel mai bun si cuminte copil. Doarme peste noapte de la 9 la 6 cand o trezesc eu sa o pun la san iar in uikend 9 - 8. Doarme si peste zi foarte bine de o vreme, mananca exceptional si orice, sta in fundulet, se rostogoleste non stop se taraste foarte putin, are doi dintisori.

Dodo acu' doar mai trebuie sa imi gasesc timp sa ajung la posta. Io nu stiu ce naiba fac toata ziua de nu imi iese...si astia sambata sunt inchisi. Desi voiam atlasib am renuntat ca la aia ajung si mai greu, sunt doar in Brussel si in uikend e cu prgamari...plus ca brusselul nu l-am mai vazut de cateva luni...asa des avem drum pe acolo. Ideea era doar sa iti zic ca stau cu treaba langa mine si sper sa ajung si la posta


Pupici tuturor,

Esme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Citat:
citat din mesajul lui aldaesme
Dodo acu' doar mai trebuie sa imi gasesc timp sa ajung la posta. Io nu stiu ce naiba fac toata ziua de nu imi iese...si astia sambata sunt inchisi. Desi voiam atlasib am renuntat ca la aia ajung si mai greu, sunt doar in Brussel si in uikend e cu prgamari...plus ca brusselul nu l-am mai vazut de cateva luni...asa des avem drum pe acolo. Ideea era doar sa iti zic ca stau cu treaba langa mine si sper sa ajung si la posta
Pupici tuturor,

Esme

sigur o sa gasesti si timp
Ana la gradi ,educatoarea e aceasi,fara chef de treaba dar cu autolauda si automultumire cat casa poporului.Copii fac ce vor si cand vor,dar e bine



Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu' Bodo

Varsta lui BB2 sau

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Buna, fete minunate !
Mira, n-am apucat sa vad pozele aseara, dar le vizionez, cand ajung acasa la mama.
Apropos, poate trimiti si tu 2 poze la "Clipe de viata 2008" ca ai de unde !
Fetelor, la noi ploua marunt cu opriri din cand in cand, de azi-noapte si e frig. Urasc vremea asta !
Adriana, trebuie sa existe o cale de mijloc pentru amandoi, sa nu mai fiti certati. si te astept cu vesti bune !
Monica, arati super ! Inalta si subtire ! Si ce au crescut Alex si Ruxi ! Mai ales Alex, e un barbatel in devenire.
Am vazut pozele in weekend si n-am apucat sa scriu despre asta.
Mai vrem, mai vrem si alte poze !
Esme, tu nu ne arati bebelina cea cuminte si frumoasa ?
Gabi, ce matinali ati fost, azi !
Tot ploaie e si in partea aceea a tarii ?
Mina, urzici si papadii, deja ? Pai, la noi nici pomii n-au inmugurit, inca. Iar iarba nici atat.
Cum e cu ochelarii cei noi, te-ai obisnuit cu ei ?
Sanatate sotului tau !
Ana, uf, copiii astia ! Insanatosire grabnica, Luanei !
Si la mine au mai cerut fetele fara caciula pe afara, cand au vazut soare si cer senin, dar m-am tinut tare pe pozitii.
In schimb, eu simt ca ma dor incheieturile. Asa ceva n-am mai patit.
Francisca, voi ce faceti ? A mers Vlady, azi, la gradi ?
A fost greu prima zi, la noi, am ajuns la scoala exact ininte sa sune de intrare.
O zi faina, in continuare, fetelor !





Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13.


Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)

www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Diabet zaharat la copii, Copilasi din 2002, Copii capricorn


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Francisca spune:



Of...scriu pe fuga pt. ca la mine la servici e tot nebunie

Nina, la fel de greu a fost si la noi prima zi
Vlady abia s-a trezit, nu avea chef sa mearga, dar pana la urma a fost frumos, am vorbit acum cu el si mi-a zis ca i-a placut azi la gradi. Au fost si la teatru
Eu nu ma simt stralucit, am o durere de spate...care ma omoara
Am fost joi la medic si de azi trebuie sa incep cu fizioterapie, masaj, gimnastica medicala...tot tacamul
Sper sa vad ceva rezultate pt. ca am dureri foarte mari, nu mai stiu cum sa stau
Cristinuca ce zice? Cum a fost prima zi?
Avem si noi o vreme...minunata ...ploua, e frig...urasc

Mira, ma bucur ca ai revenit printre mamicile copilasilor de 2002 am vazut pozele voastre foarte frumoase
SELINE scuze de intarziere

Dodo-pui, multumesc pt. horoscop
Multi lui Dodo si lui

Ana68, multa sanatate Luanei
Mey, daca e data fata ...asta este...nu ne bagam

Esme, esti o norocoasa

Adriana, nu mai fii suparata ca o sa-i treaca. Te asteptam cu vesti bune

Monica-elizabet, Mina multi si voua.

O zi minunata va doresc!



Francisca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salutam fetele scorpiutele...

Esme,ce de progrese face Lorelai...am vazut si eu mai de mult niste filmulete cu micuta voastra...tare dulce este!Sa fie sanatoasa!
Dodolico...poate si doamna asta educatoare e in pauza intelectuala...si e si ea la ora sexuala,n-are chef de nimic.Nu il poti muta pe Bogdanel in alta parte?Eu una am nimerit foarte bine,slava Domnului!,cu gradinita Luanei.Ambele ei doamne sunt foarte dedicate si implicate in educatia copilasilor,uneori exagerat de mult,dar e mai bine asa decat deloc.Si sa sti ca se vad progresele...Bafta sa aveti!
Ninocika...nu stiu daca iti amintesti tu...cand ma confesam io la voi,cum ca ma cam lupt cu morile de vant la noi in familie...degeaba bat io gura la toti trei-il bag si pe Mariusache in schema,ca il sti deja si l-ai vazut ce-i poate capatana-ca n-am nici un succes cu ei.Deci cum scriam o data,cineva a intrebat-o pe Luana cum e cu familia ei si ea a raspuns:
-"Tata"(cu el a inceput...deh!ca sunt ca tusea si junghiu amandoi),"este printul meu,Alex e printul,Dunia e printesa,eu sunt printesa cea frumoasa,iar mama e vrajitoarea cea rea".Si cu asta cred ca am zis totul....Uite d-aia n-am succes la ei decat daca urlu,ori sambata batea asa tare vantul in parcarea aia,cand le spuneam de geaca si caciuli,ca mi-a luat vantul vorbele din gura si le-o carat pe camp...Cin' sa ma mai auda?!Iar cu durerile alea ale tale...imbatranim,Ninocika draga...asta e viata!
Francisca,multumesc de urarea de sanatate!O prietena mi-a spus sa-i dau Coldrex junior si asa am si facut...se vad deja,timid,rezultatele...Sa ai si tu multa sanatate si sa-ti revi cu durerile de spate!

Cam atat...va pup pe toate toate si sa aveti o zi minunata!Mai vorbim.

Ana-Maria,mami deAlex&Luana


Album pi casa




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna minunatelor,
La Navodari e mai rece fata de ieri,iar la Constanta chiar geruletz.
Noi am dat o fuga la CT caci catyeva doamne doreau sa vada noul catalog avon sa-si faca mici provizii pana voi reincepe activitatea.

Citat:
citat din mesajul lui Ana68
Dodolico...poate si doamna asta educatoare e in pauza intelectuala...si e si ea la ora sexuala,n-are chef de nimic.Nu il poti muta pe Bogdanel in alta parte?Eu una am nimerit foarte bine,slava Domnului!,cu gradinita Luanei.Ambele ei doamne sunt foarte dedicate si implicate in educatia copilasilor,uneori exagerat de mult,dar e mai bine asa decat deloc.Si sa sti ca se vad progresele...Bafta sa aveti!

Ana educatoarea e in pauza/ora sexula de cand s-a nascut...cred.Stiu ca se vad progresele cand educatoarea e atasata de meserie si-i place ceea ce face.Asa am reusit sa avem anul trecut o educatoare deosebita.Acesta e planul meu sa reusesc sa-l schimb la alta educatoare

Astrele spun:


La serviciu preiei initiativa in lipsa sefilor ce ti-au predat tie responsabilitatea.

Simti ca toata lumea te sustine in deciziile pe care le iei, lucru care te face sa te simti implinita.

Astrele iti rezerva o zi incarcata cu energie pozitiva si sanse de avansare si dezvoltare profesionala. Este important sa te concentrezi asupra lucrurilor esentiale deoarece poti realiza multe astazi.

Totodata, lichideaza-ti datoriile pe care le aveai, intrucat se intrevad castiguri suplimentare.

Gaseste impreuna cu o prietena o pasiune comuna si incepeti un proiect independent in acest sens. Vei obtine astfel recunoasterea pe care o asteptai de mult timp.


Va poftesc cu drag la si





Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu' Bodo

Varsta lui BB2 sau

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dodo-pui spune:

Buna minunatelor,

O zi frumoasa va doresc si numai bine.

Va poftesc cu drag la si .

Am dus copil la gradisi am aterizat la net

Astrele spun:

Dovedesti o capacitate de invatare extraordinara, astazi.

Foloseste-ti iutimea mintii pentru a te angaja in jocuri de strategie atat la serviciu cat si pentru divertisment.

Vei descoperi printre colegi multa buna-vointa si dorinta de lucru in echipa.

Este o zi perfecta pentru a te angaja in prioecte noi, sau penbtru rezolvarea unor chestiuni mai vechi.

Doresti sa-ti expui punctul de vedere in actiuni umanitare si faci tot posibilul sa acorzi o mana de ajutor celor care nu sunt la fel de norocosi ca si tine.



drag sufletului meu.



Blogul lui Bogdan-Andrei

Varsta lui Donu' Bodo

Varsta lui BB2 sau

Credinta vede invizibilul, crede incredibilul si primeste de la
Dumnezeu imposibilul!


Doamne ajuta!

Mergi la inceput