Nou stil de viata (251)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Buna dimineata!

Delia, multumim de tratatia de dimineata!
Sa stii ca treaba cu vampiru m-a framantat tot filmu. Si ma intrebam de ce nu sunt si io ca restul femeilor, sa fiu si eu impresionata de el? Ooooof, io cred ca-s barbat! Si-mi pare rau ca te-am dezumflat.... de alte nebunii nu se pune problema. Cel putin nu inca.

Vikingo, matza mea doarme linistita, ca-i castrata. Nu stie ce e ela sex, asa ca..."Pa" vise erotice!

Azi e zi frumoasa. Prima parte ne-o petrecem in casa la curatenie si gatit si in partea a doua iesim putin din Bucuresti la iarba verde. Fetelor cu masini, de la ce benzinarii iau Ro-Vigneta?

Revin


_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Salutare si multumiri Deliei ca s-a ocupat de micul dejun. Va las si eu clatite, cine pofteste.

Delia, mi-a placut si mie filmul, intr-adevar, ideea e nobila, putin utopica as spune.
Weekend frumos!

Tzuni, ma bucur ca v-ati simtit bine. Se pare ca sunteti pe aceeasi lungime de unde.

CristinaT, te rugam sa ramai alaturi de noi cel putin pana la atingerea targetului. Vorbeai de vechea poezie a subiectului -ce frumos ai numit-o!- pe care n-o mai regasesti, e firesc: ne schimbam...
Sa inteleg ca nu doresti sa figurezi (nici tu, nici fetita ta) in lista cu zilele de nastere?
Fiecare face cum doreste, .

Ruxi, ne-am propus putina curatenie, bucatarit (inca nu stiu ce), cumparaturi, o plimbare, joaca, poate un film si... mai vedem.
As fi vrut sa mergem cu baietii la mall, in spatiu de joaca, dar trebuie sa-l ferim pe Iustin de colectivitate/spatii aglomerate, in ideea de a-l feri de virusi. E inca convalescent.

Tuturor fetelor (Vio, Gabi, Roxa, Daniela, Crys, Dordia, Hopes, Lai, Zuzi, Gusta, Mik, Nastad, Vik, Happy, Clau, Sabina, Ioana, Anda, Eftimie, Madelaine...) weekend minunat!

Ma gandesc si eu la Criscosty, o fi bine, nu stie nimeni?
Tzuni, ai antenele mai mari, , vezi poate afli ceva de ea....?

Carmen cu Iustin si Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

mephala, crezi ca daca-s mai grasa am si antenele mai mari?

pt CrtistinaT :

Intelepciunea unui mag mi-a povestit odata
de-un val prin care nu putem strabate cu privirea,
paienjenis ce-ascunde pretutindeni firea,
de nu vedem nimic din ce-i aievea.

Si-acum, cand tu-mi ineci obrajii, ochii
In parul tau,
eu, ametit de valurile-i negre si bogate
visez
ca valul ce preface-n mister
tot largul lumii e urzit
din parul tau -
si strig,
si strig,
si-ntaia oara simt
intreaga vraja ce-a cuprins-o magul în povestea lui.


_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Neata,

Multumim de tratatia de dimineata tuturor ce ne-au oferit-o.

Cristina, sper ca nu te-ai suparat pe mine.

Tzuni, frumoasa poezie.

Carmen

Claudia, Marilena, nu am gasit zambilute.Am fost ieri si la Lidl si Aldi, nu aveau decat niste ofilituri.Sper sa ajung azi in Obi dupa ce ma duc sa-mi ridic pachetul cu bunatati din Ro,.

Aseara nu am mai apucat sa intru, la 9 juma deja eram in lumea lui Ene, visam ca sunt o miss si detin suprematia

Fug si eu sa vad daca ma urnesc la treaba, mai am si ceva cumparaturi de facut si poate mai revin.

Un we excelent va urez.

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Va doresc si eu un weekend linistit alaturi de cei dragi

-----------------------------------------
Va rog sa nu dati quote la mesajele mele. Merci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Saluti!

Cristina am link la semnatura...jos de tot scrie va rugam sa ne votati! Multumesc mult!

Lai ziua mea e pe 28 martie...tu esti un pic mai mare decat mine! Esti varsator ca husband...el e in 16.
Multumim ptr vot!

Puskin ce bine suna traba cu toboganele...aseara am vrut si eu sa duc kinderii la bazin...s-a deschis unul nou f fain, dar nu a vrut husband...eu sunt un pic racita (tusesc!) asa ca am amanat pe saptamana viitoare.
Si eu am pb cu articulatiile la genunchi...veche de cand lumea...din cauza Cernobalului...mama lor de rusi!

Tzuni la cat costa biletu` la film...mai bine ca v-ati facut oferta cu 2 in 1 Vampirii nu ma pasioneaza...mai degraba fantome si faze din astea...il disper pe husband!

Mihaera bine ai revenit si spor la slabit!

Tumpi motanul tau cand il serbam?

Si acum meniul pe azi:
MD brnaza perle 200 gr cu rosie castravete si o lipie mica
P 6 ficatei la grill cu piure si salata de varza alba
G 1 napolitana dietetica
C branza de casa mare (300gr) cu legume proaspete (ardei, morcov, castravete)

Va pup si va doresc un weekend minunat! Maine sper sa pap o sarma la restaurant!


www.aventuratrasnita.ro/aventura/103/" target="_blank">Votati-ne va rugam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Mihaser, te-am votat si eu.

Louisea, un we frumos si tie!

Delidana, ce faci in we?

Gusta, hai, trezirea!

Tumpi, chiar asa: cand bem pt matza ta?

Gabrielama, esti in piscina?

...ma duc la spalat geamuri

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tumpi spune:

Lasa Tzunela, nu le mai spala ca acu vine ninsoarea .

La noi ploua, iar eu nu am chef de nimic.Da tb sa ies ca am de ajuns sa-mi inmatriculez masina pe adresa de aici, sper sa fie deschis, ca pe net asa spun, da de raspuns la telefon nu raspund.

Mihaela, Tzuni, Mitzulina mea in mod normal nu stiu cand e nascuta ca de unde am luat-o nu stiau, dar noi o sarbatorim impreuna cu aniversarea nostra pe 30 august.

Ma duc sa strang pe aici ca acum vine al meu si iara zice ca stau toata ziua

"Rabdare!Rabdare!chiar cand ti se sfasie inima"(A.Bürger)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Neata,

Eu am facut ochi la 11 azi, eram varza de oboseala.

Delia, multumim de tratatie. Si eu ca si tine, cand am citit povestea lui Tzuni de la film, deja ma bucuram ...

Carmen, si eu tot cam asa azi. Vreau sa fac un tort mousse pentru sot, ca maine vine din delegatie si a fost ziua lui pe 4 feb. Si sa randuiesc putin pe aici...

Tzuni , si eu ca si Delia, deja ma gandeam la alte nebunii .

Cristina, eu nu stiu ce sau de ce te-ai suparat...dar imi pare rau ca nu te simti bine aici...

Vik, cred ca aveam aceeasi obsesie. Eu aseara cautam o poza cu o gagica pe care sa i-o arat trainerului meu sa ii zic ca asa vreau sa ajung . Imi mai plac si pantofii...dar n-am facut insa o obsesie cu ei.

Lou, un weekend minunat si tie. Sotul tau e roman?

Tumpi, spor la treaba . Cred ca sotul tau cu al meu sunt ceva rude...ca si al meu mai zice ca nu fac nimic...

Ma apuc de strans...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Carmen, m-am razgandit si vreau sa fac Padurea Neagra in loc de mousse. Am vazut ca l-ai facut si tu acum cativa ani,parca de un Craciun, cum ti-a placut?

Mergi la inceput