Nou stil de viata (251)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

'Neata.Gata plimbarea cu toata gasca, is de coma cu 2 copii si doi catei.Pe urma mergem la un loc de joaca, la noi e frumos, nu bate vintul si nu ploua.Tzuni ei lasa ca un pic de adrenalina azi, un pic miine si ceva se leaga nu are cum altfel, stii tu lucruri interzise, chicoteli complice eeeei ca in liceu nu alta:)Puskin avem aceeasi fixatie vad, una imposibil de obtinut rapid ori cu bani, nasol ne-am orientat si noi. Plus ca incet incet cu anii gravitatia asta trage de toate in jos, fir'ar ea sa fie, serios ca e lupta grea cu natura asta, nu puteam si noi sa ne fixam pe decolteuri, ne puneam silicoane si gata aveam de treaba numai sa ne luam sutiene:).Lai din poze nu se vad problemele tenului tau, chiar m-am mirat de ce ai scris. Eu inafara de creme cit de cit bunicele dar nu chiar cele mai scumpe si odata pe an un peeling din ala la cosmetica altceva nu prea fac, doar asa cind imi aduc aminte cite un peeling la dus.Cristina hai nu fi suparata, ne mai schimbam si noi, de aia percepem virtualul in timp altfel. Si eu am trecut prin asta, pauzele is bune, pe urma iau strict numai ce imi place fara sa ma complic.Roxana ce e ala booty expres? Nu am aflat nici ce-i combat force-ul ala, mai traduceti fetelor. Tzuni tu fixatii feminine nu ai:)? Chipsurile nu se pun.Vikinga cu cei mai frumosi vikingi: Nadja si Aldo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tzuni spune:

Am, Vikingo, am: tot ce tine de creme de corp, masti, saruri de baie, uleiuri de masaj, lumanarele, betisoare parfumate si farduri. Imi mai plac la nebunie halatele de baie si papucii de casa, prosoapele mari si pufoase. Daca ar fi dupa mine, eu as locui in...baie. Si mai am o fixatie feminina: barbatii

_
Tzuni mic si drag si scump si pisicos si fericit siiii.... IN LUPTA CU KILELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

Tumpi, mea culpa, .
Weekend frumos!

Lou, la fel si tie!

Tzuni, m-am referit la ()lungimea antenelor. Nu-i asa? Ce antene ai tu, la 1,78 ai tai si ce antene am io, la 1,65? Zau ca nu-i drept!

Ruxi, sotului si sa va simtiti bine.
Padurea neagra ne-a placut ft. mult, , e un tort fin si inviorator, :).

Boxa, , ce faci?

Carmen cu Iustin si Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puskin spune:

Vik, cam greu cu obsesia asta a noastra. Diseara caut poza cu tipa de pe bodybuilding.com care mi-a placut mult sa vezi cam care e idealul meu .

Tzuni, ce faci, te-ai dat jos de pe geamuri?

Carmen, am fost la cumparaturi si n-am gasit visine nici congelate nici compot. Acum vreau sa ies iar si daca nu gasesc nici acum, ma las pagubasa...fac alt tort. Mersi .

Plec iar pe afara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

Ciao dragelor. Eu sunt intr-o dispozitie foarte nasoala azi...horrorr...nu am putere sa va dau detalii insa ce sa zic, m-am certat si cu copil si cu sot si ... rau...in fine, ma doare capu de sta sa mi se crape si am cedat nervos cu un bol de inghetata...nu aveam voie stiu, e nasol ca a existat ingetata la mine in frigider...si eu sunt turata rau si nu am rezistat...

Carmen nu fac...

Vik, booty express e un set de execrictii cardio focusate pe picioare si fese. Combat force e (aici la mine) un set de exercitii cu greutati, si in o ora treci in mod repetat sa exersezi toate grupele de muschi. Eu una nu sunt fan, dar vad ca foarte multe fete apreciaza, eu am doar mai multi pitici pe creier si vad doar ca greutatile nu sunt genul meu...eu prefer step, latino dance, hip-hop, pilates si ...mai sunt o gramada de clase cu denumire mai exotica asa: cardio strength, body express, power pump ...
Apropos de fixatii feminine, io am mai mult obsesii, ma racaie o gramada de amanunte legate de ordine...in casa si in dulapuri, desi nu reusesc sa fac sa fie ordine, insa asta ma consuma cel mai mult...in rest asa cum ai ghicit shoppingareala, hainele, pantofii...dar cred ca la lenjerie intima stau cel mai bine, am imoral de multe sutiene...toate culorile...

Cristina T, te rog sa nu fii trista, eu cred ca ccc Caro a glumit doar, la sesizarea lui Carmen (meph)...asa ca intre serife, eu asa am vazut/perceput totul...sper ca nu m-am inselat.

Tzuni, io te inteleg cu ala miku vampirasu, insa mie mi-a ramas soro in inimioara, zau, are un zambet misterios si enigmatic, duuuulce rau, o privire de te ingheata...


hai, va las, ma duc sa citesc, da' de-mi trece supararea si durerea de cap...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

CristinaT, nu te supara, nu am vrut sa sar pe nimeni, doar ca pe fiica ta nu am scris-o pt ca nu stiam cum o cheama, urma sa te intreb mai tarziu, doar ca nu am reusit sa intru pana acum. Te rog sa-mi spui numele ei, ca stiu ca ziua ei este pe 14.02.

Vikinga, nu era nicio gluma, era o reactie la modul de a fi al Mephalei cand e vorba de acest subiect: super bossy! Ceea ce eu nu suport... Iar ea a inteles exact, mai ales ca nu e prima data cand face asta! De aceea ma si scot de pe lista de sherife.

Combat force cred ca e un fel de kick boxing, insa nu stiu ca n-am ajuns vineri, pe motiv de febra musculara. Dar ajung precis saptamana viitoare.

Delia , singura spalatorie din Cora e aia care accepta si covoare. Nu mai tin minte cat a costat, dar imi amintesc ca mi s-a parut destul de rezonabil la vremea respectiva.

Roxa, m-a spart ora de Combo Workout. Ceea ce nu inseamna ca nu ma infiintez miercuri din nou acolo.

Va urez mult spor la slabit




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lai spune:

Vik, acum sunt relativ ok cu tenul (desi departe de perfectiune), dar asta si pentru ca sunt asa de stricta cu ingrijirea lui; daca l-as lasa la voia intamplarii cred ca ar fi dezastru.

Cristina nu fi suparata, te rog, sunt sigura ca problema cu listele nu e cu rea intentie. Felicitari pentru ticker! Cu meniul - poate poti incerca un meniu mai variat, dar cu aport similar de calorii/proteine/glucide/lipide. E firesc sa te plictisesti sa mananci aceleasi lucruri in fiecare zi si pana la urma o sa renunti, mai ales daca zici ca deja preferi sa nu mananci deloc, asta nu e bine.

Roxa sa te simti mai bine!

Tzunela, si eu m-am gandit la alte nebunii da' fain si ce-ati facut voi Eu ma iau de mana cu tine cu locuitul in baie - si am un depozit de creme si cremutze, de in curand pot sa-mi deschid magazin si, daca ar fi dupa mine, as sta cu orele in baie fara nici o problema

Mey, cati varsatori pe aici Ruxi, sa-ti traiasca sotul! Miha, pe-al tau nu-l urez inca, sper sa-mi amintesc pe 16

Meniul de azi:
8:00 o cafea cu lapte, jumatate de banana, o felie de paine integrala unsa cu branza
11:00 un mar, o caisa, 30g migdale
frittata de ciuperci cu dovlecei, oua si branza
o felie de paine integrala
o portocala
probabil un pahar de vin sau ceva de genul pe seara, poate si o gustare, ca mergem la opera cu niste fosti colegi de facultate de-ai mei si dupa iesim in ceva bar

Sport - "light": 20min. eliptica si mers pe jos pana la scoala (50min.) Cum inca n-a trecut de tot raceala am zis sa nu fortez prea tare nota, dar nici sa nu-mi ies de tot din ritm.

Ieri am mai mancat o portocala si o jumatate de patratel de cioco.

Dragelor, am nevoie de ajutorul vostru saptamana care vine. Saptamana asta nu ma astept la rezultate spectaculoase, pentru ca nu am prea facut sport, dar nici dezastruoase, ca am fost in parametri cu mancarea. Saptamana viitoare nici nu-mi propun sa slabesc, dar vreau tare mult sa ma mentin, si mi-e frica rau sa n-o dau in bara: de luni pana vineri sunt in deplasare, la universitatea-"muma"; iar weekendul viitor, fiind ziua mea, ma astept la tort facut de sot si alte bunataturi. De deplasarea asta mi-e teama pentru ca o sa ies din rutina de acasa, plus mereu cand merg acolo sunt super-stresata, trebuie sa ma intalnesc cu profii din comisia de doctorat, sa le povestesc ce-am mai lucrat, sa prezint la un seminar.. Apoi merg la cafele, pranzuri, cine la restaurant cu colegii, chiar si cu profesorii, cu prietenii la care o sa stau.. Nici cantar nu cred ca o sa am sa ma pot cantari. In primavara cand imi imbunatatisem stilul de viata tot in deplasarile astea am dat-o in bara rau. Asa ca mi-e tare teama, sa ma trageti de maneca, va rog!

Va doresc un sfarsit de saptamana minunat tuturor!

Lai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violeta70 spune:

Buna seara!

am avut mult de citit. De cateva zile nu am putut intra. Sunt ocupata cu proiectele, servici (unde treaba nu este tocmai roza).
Carmen ma bucur ca Iustin este bine. Sanatate multa!
Delia asa sunt si eu. Cand trec pe langa cofetarii, as intra sa-mi iau ceva dulce , dupa care ma gandesc ca nu e bine si merg mai departe. Partea proasta este cu supermarketul, unde trec printre rafturi si mai arunc cate o prostioara in cos (chestii de rontait).
CristinaT nu trebuie sa te superi. Uite, eu foarte rar sunt bagata in seama si de foarte putine fete de aici. Asta este, sunt aici cateva grupruri, fete care se si intalnesc, vorbesc la telefon, deci exista o altfel de relatie intre ele. Insa eu nu plec de aici, pentru ca datorita acestui forum, respectiv acestui subiect (si binenteles fetelor de aici) am reusit sa slabesc 20 kg in 2007. Asa ca intru si eu pe aici, citesc, ma amuz, mai particip la cate un concurs si merg mai departe. Binenteles tu hotarasti daca ramai sau ne parasesti.

Va doresc o duminica cat mai placuta!
Pupici la toate fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mephala30 spune:

...mda, am mai multe feluri de a fi, mai bine zis sunt un balaur cu 7 capete. Cam asa arat: .

PS. sper sa nu ma visati la noapte, .

Vio, o duminica placuta si tie!

Carmen cu Iustin si Teodor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxana1974 spune:

ioi fetelor, ce-mi place de voi!

Cristina si Caro ce ma bucur ca eu am inteles ca era o neintelegere de fapt! Si eu am observat ca Meph e mai bossy asa, dar mi se pare ca asta face farmecul ei si ca fiecare avem piticii nostri pe creier. Si mai stiu o chestie, ca atunci cand comunicam virtual, avem tendinta sa ne imaginam si sa completam noi insine ceva ala care lipseste din comunicare, iar daca in momentul acela avem o frustrare sau o dispozitie mai ciudata, ne putem rani singure intelegand ceva gresit din ceea e a scris celalalt...eu cred ca asta a fost in cazul nostru! Fetelor, e ok acum, nu? Eu asa vad Sper ca m-ati inteles ca io recitesc fraza anterioara si vad ca m-am exprimat cam haotic

Vio , sa stii ca io citesc tot ce scrii, chiar daca nu iti zic nimic de multe ori si-mi place de tine

Lai, ce bine ca ai rabdare sa te ocupi de tenul tau! Eu am retinut doar o fraza dintr-un articol care era menit sa le determine pe femei sa aiba grija de pielea lor si era ceva de genul ca pielea noastra e ca o imbracaminte pe care o purtam toata viata si de-aia tre' sa avem cea mai mare grija de ea, ca celelalte imbracaminti le schimbam, bla, bla, dar pielea noastra ramane cu noi for ever ... noah...

Si eu sunt mai multumita acum, dupa a doua microdermoabraziune, se vede cu ochiul liber ca fata imi e mai luminoasa si nu mi-au mai aparut cosuri noi...probleme mai mari am doar cu niste pete maro, pe barba si pe tample, pe care le-am castigat in urma traumatizarii fetei, in incercari barbare de a-mi scoate cosuri sau puncte negre in mod repetat. Acum am o crema cu antibiotic pe care o aplic seara punctual pe eventualele zone cu probleme si pana dimineata se usuca. Mai am o micro de facut peste o saptamana, dupa care voi face cate una odata la o luna jumate sau 2 luni.

Dragelor, tocmai am mai terminat o carte cu vampiri, Vampirul Vittorio se numeste...si ma apuc de "Amurg" dupa care ma gandesc sa iau cartea recomandata de Delia, a lui S. King...dar mai am o tona de carti cu vampiri cumparate care ma asteapta...

va si va urez noapte buna si ne vedem dimi la un ceai bun!


Roxa

Mergi la inceput