Sezatoarea Canadiana (128)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Podeanu spune:

Laurajr, m-ai amuzat teribil cind ti-a rupt Ioana a doua oara degetul. Mi te si imaginam...M-am dus inapoi la poze si te-am mai vizionat odata. In pozele de Revelion nu l-am vazut deloc pe David, l-ati lasat undeva? Mi-a placut mult poza de la brad cu toti patru imbracati in rosu.

Ktrinel
, nu trebuie sa te superi. E adevarat ca noua celor cu copii mai mari ne e mai usor. Daca vrei, ma ofer sa va iau de acasa si pe tine si pe Julia

O fi nascut deja Daiopri?

Lorelai merci ptr lista de deschidere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lorelai

puteti sa credeti ca e 7:30 si eu sint pe DC? copilele sint hranite, se joaca amindoua cu trenuletul, si e nca liniste. sotul si muma-sa sint la mall, socrul scrie carti si eu stau cu picioarele in sus. asta viataaaaaa!!!!


ha ha ha e 8:20, fetele mele au mancat, se joaca singurele in family room
dar cred ca nu le tine prea mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

da, si eu am primit de la pediatra fetelor lista cu ce ar fi de platit... eu nu ma inscriu in nici un plan de-al ei, ca in doi ani de zile am fost numai la controale de rutina si vaccinuri, iar cand le-oi muta, oricum te sa latesc pentru fiselel lor, si nu face cat abonamentul ei
de la doctorita mea nu am primit nimic. deocamdata.
dar cand am fost gravida stiu ca unii doctori cereau 10-20$ sa scrie o scrisoare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

inca un mesaj si fug ca iar au imprastiat jucariile peste tot...
ce as mai veni si eu la intalnire, dar nu am cum sa las copiii mici acasa (poate doar sa fug la 2...)
faceti poze, macar asa sa va vad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns khristin spune:

Almo, distractie placuta sa aveti . Si noi cand am fost in Punta Cana tot un singur shower pe la 10 seara am prins toata saptamana si pana dimineata nu mai era picatura de ploaie. Asa ca pastreaza-ti optimismul

Olga, cred ca asta era ce-ti trebuia tie acum. Acum una peste alta chiar n-ai avea decat sa te amuzi un pic pe treaba asta , nu se intampla in fiecare zi o chestie ca asta . Sper ca nu e tipa care te-a insotit ultima data la intalnire . Promit sa te mai inveselesc si eu la intalneala pe tema asta cu diverse cupluri care mai de care, nu-ti vine sa crezi cand auzi si mai ales cand ii mai si cunosti . Cat despre sef, don't take it too personally, ignore him graciously as much as you can

Dragaica, vrem si noi detalii cum ai rezolvat , bitte

Laurajr, French Immersion catolic nu exista in ON, e doar in sistemul public. Nu-i de gluma cu puscoacele astea. Si sa nu ne tragi clapa ca in datile trecute, ok?

A propos de intalneala cu copii vs. fara copii eu prefer sa vin fara doar ca sa ma simt si eu bine cu voi, si sa nu stau cu un oki la voi si alta la cupchil si sa iau o pauza binemeritate de la breastfeeding. Dar asta nu inseamna ca daca cineva vrea sa vina cu, nu poate sa se prezinte...au contraire

Sint convinsa ca Daiopri a nascut deja . Eu astept numararea voturilor si decizia unde ne vedem

Cristina


le bébé Chris Anthony

noi, www.flickr.com/photos/khristin107/sets/" target="_blank">poze mai noi si AOB

“Arguing with a student is like mud wrestling with a pig – you both get dirty and the pig likes it".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Ica 1975 , legat de noul job, nu stiu ce sfaturi sa-ti dau, am impresia ca regulile care se aplicau inainte de criza nu mai sint la fel de valabile (multe se negociau, acum poate este mai greu sa pui tu conditii). De exemplu, legat de vacanta (asa cum a scris si Mihaela), dupa ce primeai oferta (deci erai sigura ca este acceptata), spuneai ca ai biletele luate deja sau invoicai un motiv familial. Cu schimbatul de job, eu as cauta ca si motiv de schimbare ceva pozitiv despre firma la care aplici, de obicei nu trebuie sa aduci ca argumente aspecte negative (de exemplu despre actualul loc de munca) ci aspecte pozitive. Sigur ca trebuie sa fie ceva plauzibil si legat mai mult de munca pe care o vei face sau de perspectivele de viitor sau de domeniu etc, salariul nu trebuie pus de obicei pe primul plan.

Cge, poti sa-mi dai si mie adresa magazinului de unde ai luat ghiozdanul cu strumfi?

Dragaica, multa sanatate

Lorelai, frumoasa vacanta ati avut Asteptam pozele cu cele doua papusi ...

Olga, in locul tau as gasi un pretext si nu as mai primi-o pe vecina in casa...

Almo, vacanta placuta Asa cum au zis fetele, chair daca mai ploua, trece repede si se usuca si mai repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Kristin nu am fost chiar asa de sangeroasa, i-am spus cateva "vorbe dulci" intr-o seara cand iesea de la munca (au fost colegi de facultate si colegi de munca), totul cat se poate de "diplomat" bineinteles.

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Aspiranta la titlul de mamica

http://tt.lilypie.com/87KXm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simonna spune:

Bon! Am venit sa-mi fac mea culpa :)

Ma repet, de fapt recopiez ultima propozitie pe care am scris-o:
``Of course, daca nu aveti cu cine ii lasa, I agree, dar altfel... `` Si o si imbogatesc slash traduc: ``daca nu aveti cu cine lasa copiii, sint de acord ca trebuie sa ii luati cu voi, dar altfel nu e mai fun sa va luati o pauza de la stat de fundicurile lor, oricit de dragute, frumoase samd ar fi?``

Cami, Cami, nici tu n-ai citit ultima propozitiune din mesajul meu... N-am stat eu cu Maia pe acelasi scaun la Marathon tocmai ca sa putem povesti noi... zau, ca m-ai inteles gresit. Vrei sa vin sa te iau? Cu copii cu tot?

K-trineta, nu generaliza. Era strict parerea mea, n-o repet, ca oricum ai luat din ce-am spus eu ce-ai vrut tu. Vorba Danei, nu te supara, e mult mai usor cind sint mai mari, mult mai usor si de lasat acasa, ca nu se lipeste nimeni de tine si plinge cind iesi pe usa, din contra, zice bogdaproste ca il lasi in boii lui. Eu sper sa vii, totusi, vineri, no use sa astepti 10 ani.
De vorbit, vorbim incrucisat, ai voie sa vorbesti numai peste sau sub masa, altfel trebuie sa taci si sa maninci! :) E mai bine cu noi decit cu psihiatrul, ca e mai ieftin, mincarea intra in pret si ai voie sa bei si-o bere.

Asta-i cu copiii si restaurantul.

Alta poveste este posibilitatea unei intilniri cu copii mici si mari si mamele cu (sau fara) tatii lor. In Cavendish Mall. La Corabie. Jucatul copiilor mici e gratis, copiii mai marisori plus tatii (sau fara) pot merge la cinema, mamicile fug dupa copiii mici si mai iau o pauza de-o cafea la mesele alea de linga corabie. Este si loc de mincat, din belsug si la alegere... Iaca, avem unde ne intilni data aviatoare.
Nu sint eu cooperanta? Si draguta? Si simpatica? Si, Ktrinel, secret de stat, nu spunem la nimeni, ssst, da` fix in situatia ta in fo doi ani de-acum daca DD tine cu mine? Si mai ales modesta? :)) Back to business: la Cavendish vin, la Funtropolis ma lasa neuronul, muuult prea galagie pentru numitul neuron.

Miki, mi-am adus aminte, dar cred ca ti-a raspuns careva. Pozele de pasaport expira dupa 1 an.

Edit: mQQm, o ok :)

Noapte buna,
Simonna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Tare dragute sunteti ca v-ati gandit la mine, va multumesc pentru ganduri si telefoane , imi pare tare rau ca n-am reusit sa vorbim. Am fost si mult pe drumuri zilele astea, asa ca putina mea energie s-a consumat inainte de a mai reusi sa ajung sa scriu cate ceva. Noi suntem toti bine, doar eu mai low... insa saptamana viitoare ajung la medicul de familie, sa vedem ce parere va avea si el despre analizele mele, poate imi da vreun leac minune sa ma energizez peste noapte.
Cu intalnirea... iar spun pas. Eu as fi putut doar sambata, insa tocmai ce am realizat ca taman sambata ajunge doamna soacra, si nu duminica asa cum credeam. Norocul ei ca ne-am dat seama, ghinionul meu ca nu pot sa profit pe viu de sanatoriu... dar o sa ma consolez cu pozele si povestile voastre, macar. Unde mai pui ca o sa avem poze de la doua intalniri!

Va pup cu drag si sper sa mai bag cate un rand mai des.
Ah, cat despre odisee:)... mi-a facut pofta mQQm, ce-i drept, insa deocamdata nu ma bag... dar totusi, nu se stie niciodata...




Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi spune:

Deci avem doua motive intemeiate sa bem la intilnire:
1. Dana (Podeanu) daca am inteles bine, sarbatoreste ceva...
2. Simonna.... am priceput eu bine sau...( fraza aia soptita lui Ktrinel) Dezvoltam vineri

Nelia, pai cum sa nu cinte baiatul tau cu asa parinti melomani? Daca si pe Ginette ai convertit-o...ce sa mai vorbim!

Abia astept sa va vad/cunosc pe toate! Cu sau fara copii! Eu am decis vin fara Alice ,ei i-ar place mai ales sa stea cu cei mici, dar am si eu nevoie de un pic de liniste. Ca timiditatea ei dureaza fix 5 minute...dupa aia, devine ambarasant cind incepe sa povesteasca din casa

Oana, am o intrebare la tine, daca vin pe Acadie dinspre nord (adica de pe Sauvé spre aut. 40) fac dreapta sau stinga spre VG ? Sau mai bine zi-mi linga ce magazin e situat restaurantul, ca s-a construit mult in zona si nu-mi mai amintesc. Stiu ca e un Brick pe-acolo, un cinema... E linga cinema? Merci mult!

Smile,tomorrow could be worse!

Mergi la inceput