Sezatoarea Canadiana (128)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Olga, nasoala faza cu vecina

Laura jr, merci, n-am facut nimic, ca daunele-s pana 1000$ si sotul zice s-o facem noi ca si asa avem o aisg ultra proasta si nu ne da mai nimic

Mimitele, multumesc de sfat. Am inteles ca tu faci recrutari, ce motiv plauzibil ar trebui sa-ti serveasca un candidat care postuleaza pe un job identic cu cel prezent sau putin mai jos dpdv profesional si sa fie crezut?

Mai eu moarta coapta vorba Laurei vreau sa-mi schimb jobul da' si sa plec in Rom in vacanta, asa ca iau criza in piept, si ce-o fi o fi sper sa nu pe la sezatoare cu lacrimi de crocodil

Try, motivul cu apropiatul de casa nu tine, eu fac max 15' cu masina cand e trafic; stiu ca daca aduc $ in discutie nu funct; jobul in sine nu-i complicat, n-am sefa pe cap decat max o data pe sapt da's altele si sa zic ca plec din motive personale nu cred ca da bine, desi la cat de tare ma sufoc la servici mai mai ca le-as spune si alora pe la interviuri

Noi

Ce spui sa si infaptuiesti !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Laura jr, trista povestea, sper sa-l prinda, ca-mi inchipui ca toti cei care locuiesc in zona sunt bulversati.

Noi

Ce spui sa si infaptuiesti !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Olga daca intrece masura eu zic sa-i zici ceva de dulce si eu am patit asa ceva in tara dar rezolvat rapid problema
Laura am sa-mi cumpara niste chestii din alea de bagat in papuci de la Dr. Scholl.
Brrrr ma strange in spate cand aud de chestii de genul asta, mai ales ca stii ca merg copii pe-acolo la scoala.
Am fost azi la medic ingrijorata fiind de gripa asta care nu mai trece si de faptul ca nu pot respira noaptea cand dorm. Pentru gripa nu mi-a dat nimic a zis ca o sa treaca de la sine(cand nu stiu ca deja ma tine de 2 saptamani) iar pentru efortul meu de a respira se pare ca am astm, mi-a dat trimitere sa-mi fac testul cu spirometru si inca nu stiu ce nebunie plus un sprai sa-l inhalez atunci cand mai am dificultati in a inspira.
I-am cerut si eu si sotul sa ne dea trimitere pentru un set de analize ca nu am mai facut de multi ani, nici macar nu ne stim grupa sanguina , spre rusinea noastra.
Ne-a intrebat de ce vrem sa ne facem teste ca daca nu avem nimic ce rost are, ca suntem tineri si suntem sanatosi tun. Mai sa fie mie de fiecare data imi ieseau analizele proaste, sunt anemica de mica, faceam caderi de calciu, iar sotu are colesterolul marit deci am avea motice ca din an in paste sa ne mai facem si noi cate un control. cica nu are cum sa ceara teste la sange pentru colesterol pentru o persoana de 28 de ani ca-l iau aia de la spital la invarteala cum mai sa nu ma lase sa-mi fac teste.....cand sa mi le fac la 50 de ani?
Nu mai inteleg nimic, nu ma mai duce capul, i-am zis ca vrem sa facem un copil si as vrea sa stiu daca suntem ok, cica, pai cand ramane sotia insarcinata atunci se fac analizele iar pentru sot, atat timp cat dau din coada totul este ok.
Fratele meu am iesit cu dureri in ceafa de la doctor, plus ca am cerut o hartie ca sa duc la munca sa vada ca nu m-am invoit de flori de cuc, imi da hartia si-mi zice sa merg la asistenta sa-mi puna stampila pe ea, ma duc la tanti imi ia hartia si-mi zice 20$, zic pentru ce ??? pai pentru ca v-am certificat hartia pentru munca buimacita ii dau tipei banii si-mi da hartia, stau si ma uit la hartie si asteptam sa-mi dea o chitanta ceva, nimic, zic pai nu-mi dati o chitanta, nimic, ceva care sa arate ca am platit, pai ca v-am pus stampila
Va rog sa-mi explicati si mie cum functioneaza tot sistemul asta, ca nu ma duce capul, de ce trebuie sa platesc 20$ pentru o scutire de 1 zi, deja platesc la asigurare lunar.
Nelia spuneai tu ca asculti rock, poate te mosteneste baiatul la capitolul preferinte muzicale

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Aspiranta la titlul de mamica

http://tt.lilypie.com/87KXm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inacanada2005 spune:

Scuze ca...n-am mai scris... Thea are stomach flu Iar eu sunt in aceelasi "mood nescriitor"...iarna asta e de vina...
Merci pentru "retrecerea" pe listuta
Eu sunt disponubila cam...oricand, dar as prefera sambata. Ca locatie - ma supun majoritatii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ica 1975 spune:

Dragaica, nu-ti fa griji, nu esti singura care nu intelege. Oricum 20 CAD e mult, 4-5 ani in urma era 10 CAD. Oana a pus un link ptr o clinica, privata, la care puteai sa platesti personal sau iti plateste asig in cazul in care ai una privata

Noi

Ce spui sa si infaptuiesti !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dragaica spune:

Ica am si asigurare privata, am sa sun sa vad ce acopera mai exact si de ce suma beneficiez pe an. Oare asta se poate baga la taxe?

http://community.webshots.com/user/Dragaica
Aspiranta la titlul de mamica

http://tt.lilypie.com/87KXm4.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorelai spune:

Dragaica, asta cu platitul pt anumite servicii e o noua gaselnita a doctorilor. cica ei nu sint platitii de asig provinc pt anumite servicii si prin urmare ne taxeaza pe noi. mare magarie. mie dr de famile mi-a trimis o lista luga cu ce si cit costa si mi-a propus un plan la bucata sau suma fixa pe luna si apoi include orice servici de pe lista fara plata aditionala. am ramas masca. m-am mutat la alt doctor darca parca vad ca si asta e la fel. nu ma deranjeaza sa platesc daca petrece timp cu mine si nu e platita de asig, dar pt o stampila sa-ti ia $20 e strigator la cer.

Ina, pt Thea. hidrateaz-o bine. eu le dau Gatorade in cazuri din astea si pedialite.

laurajr, nu m-am prins. care e faza cu Faleza Maru?

doamnelor, va rog sa va organizati si sa faceti poze la intilnire. de la intilnirea trecuta nu am vazut nimic. fie-va mila de astia care nu ajung la intilniri cu voi, adicatelea ca mine si Pucku.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorelai spune:

puteti sa credeti ca e 7:30 si eu sint pe DC? copilele sint hranite, se joaca amindoua cu trenuletul, si e nca liniste. sotul si muma-sa sint la mall, socrul scrie carti si eu stau cu picioarele in sus. asta viataaaaaa!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lakioana spune:

Buna seara tuturor,
Din nou...ajung greu la calculator. Abia ce am dat gata capitolul trecut.
Referitor la intalnire...mi-ar fi drag sa v-o prezint pe Reby...insa si eu...ca alte fete...simt nevoia de putin timp pentru mine exclusiv. Mai ales ca am un copil super energic...care in mod sigur nu ma va lasa sa stau la masa mai mult de 5 minute. As fi non stop dupa ea...si ea dupa mine. Asa ca...vin singura.
Le inteleg foarte bine pe cele care nu au cu cine lasa copiii. Si eu...ca sa pot veni la intalnire...trebuie sa vina sotul mai repede de la job.

Monica, la ora fixata de tine voi fi in punctul stabilit... 17:45 - Mc Donalds (vis-a-vis de metro Cote Vertu). Am retinut tipul si culoarea masinii. Sper sa nu ma sui la altcineva in masina . Pentru orice eventualitate...te voi suna pe mobil cand ajung in statia Cote Vertu...ca sa stii cand sa cobori din masina.
Mersi mult de ajutor...sper sa ti-l intorc si eu in curand.

Va doresc tuturor o seara frumoasa.




_

Lakioana mami lui Reby, o minune de fetitza (16.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanagabriela spune:

Intilnire Montreal - vineri 6 februarie, ora: 18h00
Restaurant: Vinnie & Gambini (linga Marché Central / Acadie)

Oanagabriela
Mimitete
Simi
Podeanu
Dragaica
cge
Simonna
Monicutza_bb
Salina
Ana Stroe
Lakioana
Valen ?
Ktrinel + 1 ?
Carmen77 + 2 ?

Am facut deja o rezervare pentru 12 persoane, dar miine seara sun din nou sa confirm numarul total. Deci cine vrea sa vine cu copiii, sa-mi confirme, ca evetual sa rezerv si scaunelele...Restaurantul este obisnuit, nici mare nici mic, are 2 nivele, cred ca va fii putin mai linistit ca la Marathon, dar eu am fost numai la prinz, deci nu pot sa va spun cu siguranta.

EDIT: Rezervare pe numele: Gabriela

Mimitete, despre palaria de soare nu stiu unde poti sa iei, parca este un magazin mai scump numai cu haine de calatorie, ceva cu T...auzeam mereu reclama la radio, acolo sigur gasesti.

Mergi la inceput