Sezatoarea Canadiana (128)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

fetelor, multumesc mult de raspunsuri. Am facut procurile, le-am notarizat si le-am trimis la Secretarul de Stat sa primesc apostila pe ele. Asta cred ca e mama legalizarii .
Mi-ro, exact acelasi lucru i s-a spus si socrellei. Ca nu este necesara prelungirea vizei daca copilul are certificat romanesc. Iar eu Toma Necredinciosu' am inceput sa pun intrebari in stanga si in dreapta. Insa nu apare apoi ca overstay?
Ica, am avut si eu doua accidente la sfarsitul lui 2008. Asa in decurs de doua saptamani. Basca ca sotul a fost plecat in Germania la primul accident, iar la al doilea in Taiwan. Imi venea sa imi blestem zilele, ca tare ghinionista am mai fost. Prima data, am facut un U-turn intr-o curba unde ioc vizibilitate, ochii erau in alta directie, cred ca cautam soarele pe cer, iar a doua oara m-a lovit o tipa din spate. La primul accident mi-am platit reparatia, la al doilea, persoana vinovata a suportat costurile.
Edit: nu merge linkul de la capitolul 127 de pe prima pagina. Apare un mesaj ca nu poti raspunde la un subiect inchis.

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele
www.onetruemedia.com/my_shared?z=15dde712e107702b2ad340&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Binecuvantarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

mai, stati sa nu ma deochiati: planu e deocamdata poveste, adica am zis ca atunci cand vom fi amandoi permanenti ne bagam la inca un rand de mostenitori!
sa nu cumva sa imi faceti vreo vraja sa ma trezesc pregnanta, ca vi-l trimit pe rand, la toata sezatoare, plus ca o sa fac colecta pe aici...(mamelor din lumea-ntreaga...)

Alaturi de Emma cu gandurile bune si rugaciuni, in fiecare zi la ora 13! Lupta iubita!
Doamne'ajuta!

http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

ok, u kno what? retractez sa nu fiu eu aia care rupe egalul... vin si vineri seara, doar ca ajung nu inainte de 7:30, 8:00. Cam lunga ziua, da' nu gust glumele aparute.


Common sense is not so common...[Voltaire]

Mom me  www.travelpod.com/members/_mqqm_" target="_blank">
#1     #2     #3  [-0.23]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Maru- eu cred ca dc vine,vine apoi si permnanentu' lui Victor for sure- de trimis la "shezute" , e ok pt el, ca primeste o diversificare clar si il ai treinuit dejadar mostenitori ciu-ciu ca nu vad sa se mai inscrie careva, cam toate suntem in "formatie completa"

Denisa cu Emma Andrea 3 ani si Mark Alex 1,6 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

mQQm-fii antena aci'-dc vrei pe la 8 vineri,vin-o direct la mine, te bag la un mic training cu fii-miu sa il culci si apoi stam la si haleala sicat putem si simbata pe la 3 o luam de la capat ce zici- am toate ocnditiile-dc vrei gym si alte cele pt simbata dimi sunt la 2 min de mine- te bagi-si dc mai vrea careva,ziceti..

Denisa cu Emma Andrea 3 ani si Mark Alex 1,6 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maru spune:

Citat:
citat din mesajul lui Denisam

Maru- eu cred ca dc vine,vine apoi si permnanentu' lui Victor for sure- de trimis la "shezute" , e ok pt el, ca primeste o diversificare clar si il ai treinuit dejadar mostenitori ciu-ciu ca nu vad sa se mai inscrie careva, cam toate suntem in "formatie completa"

Denisa cu Emma Andrea 3 ani si Mark Alex 1,6 ani

Zambeste, si maine e o zi!





Alaturi de Emma cu gandurile bune si rugaciuni, in fiecare zi la ora 13! Lupta iubita!
Doamne'ajuta!

http://maru-incotro.blogspot.com/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikiion spune:

Nelia stai ca poate au terminat. Unde sa mergi cu Lisandru prin frig pe vremea asta? O sa ma uit pe geam sa vad daca mai e coada la 24, autobuzul care merge pe Sherbrooke. Cum nu mergea linia verde in centru, era ca la demonstratie aici la mine, la metrou Sherbrooke.

Monicutza, eu nici macar n-am ridicat problema acasa. Acum ca vad ca vine pana si ktrinel, care sta infinit mai departe decat mine...Incepsa ridic si eu problema in consiliu de familie....
Dar sunt asa de obosita ca luni am plecat acasa n-am reusit sa mai rezist pana la urmatorul curs. Iar marti am rams complet acasa sa ma odihnesc....Imi trebuie niste vitamine energizante ceva. si niste analize...

Oricum sunteti multe, 12 persoane....Uau ce intalnire faina...


Virsta Marc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimitete spune:

pitilache, La multi ani lui Isa.

Ica, ti-a raspuns deja Oana, eu nu sint in HR deci pun foarte rar astfel de intrebari pt ca nu ma astept la raspunsuri "sincere". Eu apreciez cind oamenii spun ca au plecat pt ca vor mai multi bani sau mai mult timp cu copiii ca s-au saturat de atita OT caci mi se par sinceri si este genul de oameni cu care imi place sa lucrez, dar nu cred ca este advisable sa dai astfel de raspunsuri. In nici un caz sa nu vorbesti de rau fosta companie/seful, sa nu spui ca ai avut probleme de comunicare acolo.

Ktrinel, in general cei cu copii mici pleaca mai devreme caci ii cheama datoria, babetele mai tirziu (dupa 21:00). Data trecuta ne-am imbracat si nu stiu cine a inceput sa povesteasca, cred ca Diana si am mai stat toate imbracate cel putin o juma' de ora.

Oana si Ana, merci de sugestii. Ii stiu pe aia de la Tilleys ca am mai cumparat acolo, am gasit la Mountain Equipement pe site si o sa ma duc acolo.

Simi, restaurantul este exact linga cinematograf deci iti lasi masina in parkingul interior de la cinema (ca asta a fost criteriu de selectie si de aia a pierdut St Laurent).

Nelia, o fii vreun semn de iti tot amini tu RV-ul ala.

Mai ati devenit asa de subtile ca nu mai intelege omu', la Diana avea niste emoticoane care nu-mi era clar ce inseamna, noroc cu explicatiile voastre, la mQQm m-am oprit la catel cu vizionarea noroc cu altele mai harnice care m-au lamurit, la Simonna aveam background asa ca nu se pune iar la maru sint in ceata completa.

Si te pomenesti ca Daiopri a nascut.

Deci idei principale vorba lui simi, in afara de Dana si Simonna, pe cine mai bem noi vineri ca e ultima suta de metri la spovedanie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

mimitete, bine te-am gasit in ceata deasa... Da' pentru Dana de ce beti?


Common sense is not so common...[Voltaire]

Mom me  www.travelpod.com/members/_mqqm_" target="_blank">
#1     #2     #3  [-0.23]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns columbiana spune:

Asa, a trebuit sa-i inchid telefonu'lui barbatu-meu sa reusesc sa citesc in pauza ce-ati scris voi de azi-dimineata .
Simonna 1000 de pentru tine! Doamne-ajuta!!!!

eu s-ar putea sa vin totusi cu plodu', da-i tranchil si manierat :)) si mare!

Roxana, LA MULTI ANI Isei, si tot ce va doriti voi!!!!!!!



Mergi la inceput