Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (71)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulia83

eu nu stiam ca Nan Ha este pt diaree. credeam ca-i pt copii alergici la lactoza, etc. n-am facut legatura. tuta de mine


The cheese to my macaroni - Mufitza Ariana Elena
Cand eram mica, mica cat o furnica...
Dau petrecere
Ma vezi live aici
Acuma sunt mare

Uite asa am venit pe lume



edit: mihaser m-ai terminat !!! cat de dulce e Eli cum se balaceste ea ca o ratusca unde-i faceti baie? in camera??? uite ca fara sa vreau iau un pont de la tine, daca-i faci in camera baita. eu nu-i mai faceam ca stropea, dar ii umpleam cada, ca-i place. cred ca revin si eu la baita in camera dar cu cadita mai goala.


Iulia HN este pentru diaree, cel HA este hipoalergenic. Parca asa am auzit, nu am folosit decat o cutie de HA ca Deliei nu i-a placut. HN niciodata

Deliutza Broscutza

Deliutza micutza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Iulia da in camera ii fac de cand era mica...dar ar fi timpul sa o cam mut in vana ca deja nu mai are loc ...Asa face la fiecare baie (o spalam si rar - o data sau de 2 ori pe sapt!)...abia reusim sa o spalam!

Vreau sa o duc la bazin la inot. E unul fain Arena deschis anul asta cu bazin special de kinderi...abia astept sa se mai incalzeasca!

www.aventuratrasnita.ro/aventura/103/" target="_blank">Votati-ne va rugam!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Doloress spune:

Lily merci de pont, cu adormitul! Am sa incerc, incet incet. Desi cand vorbesc imi trage cate o palmuta peste gura si incepe sa urle! Apoi ma trage de tzatza prin tricou asa.

PRAG si eu vreau sa-l invat pe-al meu in patutul lui pe la un an si ceva, cand ne intoarcem din vacanta. Deci a fost mai greu cu Alex, mai marisor. Asa intuiam si eu, insa ce sa facem, daca in vacanta trebuie sa-l culcam cu noi, vrand nevrand. O sa ne chinuim ceva cred.

Mihaser cat e de scumpica Eli, cum da ia din manute, parca are o treaba importanta de facut. IN toate pozele pare tare energica si plina de viata!

Iulia imi pare bine ca e mai binisor Mufita!

Adriana da, sa stii ca imi place viata aici cu toate minusurile, vezi frigul si zapada. Am fost si la sora-mea in State insa nu am intalnit aceeasi atmosfera de toleranta si intelegere fata de alte culturi. Ori poate asta e apanajul oraselor mari, sora-mea sta intr-un oras mic din sud.

Ascult un radio american cu muzica clasica si da Ciprian Porumbescu, imi dau lacrimile ce frumos! Acuma m-a apucat dorul de tara!



"If one feels the need of something grand, something infinite, something that makes one feel aware of God, one need not go far to find it. I think that I see something deeper, more infinite, more eternal than the ocean in the expression of the eyes of a little baby when it wakes in the morning and coos or laughs because it sees the sun shining on its cradle." (Vincent Van Gogh)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

Andrada ii fac de 2 ori pe zi o combinatie de Fluimucil, ser fiziologic si Ventolin. Cate 0.5 ml din fiecare...ser poate ceva mai mult, spre 1 ml.

Doloress dar de ce nu va dotati cu un patutz pliant pentru cand stati in Ro?? Fie cumparati, fie imprumutati...poate se pot interesa parintii tai, poate gasesti pe la vreo prietena...zic si eu!

Ylari am uitat sa zic felicitari pentru copacel!!

Mihaser am vazut-o pe scumpa de Eli!! Da-i de la mine!




mamica Iasminutei...adica lui mami si a lui tati
05.06...07...08 sau "Povestea Iasminutei"
Cat de maaaare sunt!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ca_eric spune:

va scriem si noi..din departari..nu am intrat ca suntem bolnavi..ne-a ajuns si pe noi boala
eu sunt terminata, racita, cobza..curge nasul ca la robinet, ma ustura narile de mor, imi lacrimeaza ochii
eric e si el racit, tuseste, dar nu asa atre, am vb cu dr si a zis sa nu ii dau nimik, doar picaturi saline. in schimb a facut pink eye, ii curge ochiul..dar e ok acum , i-am pus picaturi si si-a revenit intr-o zi.
am mai citi ca sunt bbi bolnaviori..pupam mirci de laura, ylari sa bea mama ta lichide multe, si sa incerci sa fii calma, vazut robertel de simo umblaret..
fuuuuug.
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inais spune:

Citat:
citat din mesajul lui ca_eric

va scriem si noi..din departari..nu am intrat ca suntem bolnavi..ne-a ajuns si pe noi boala
eu sunt terminata, racita, cobza..curge nasul ca la robinet, ma ustura narile de mor, imi lacrimeaza ochii
eric e si el racit, tuseste, dar nu asa atre, am vb cu dr si a zis sa nu ii dau nimik, doar picaturi saline. in schimb a facut pink eye, ii curge ochiul..dar e ok acum , i-am pus picaturi si si-a revenit intr-o zi.
am mai citi ca sunt bbi bolnaviori..pupam mirci de laura, ylari sa bea mama ta lichide multe, si sa incerci sa fii calma, vazut robertel de simo umblaret..
fuuuuug.
pupici


Sanatate muulta...la noi a fost pe dos...intai Iasmi si apoi mami. Si ca timp si ca gravitate. Eu as zice sa il asculte la plamani cineva. E mai sigur! Ei sunt mici si bolile astea evolueaza rapid. Cu alte cuvinte coboara din caile aeriene superioare in cele inferioare si in final in plamani. Ai mare grija!


mamica Iasminutei...adica lui mami si a lui tati
05.06...07...08 sau "Povestea Iasminutei"
Cat de maaaare sunt!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mi_bebelina

Citat:
citat din mesajul lui iulia83

eu nu stiam ca Nan Ha este pt diaree. credeam ca-i pt copii alergici la lactoza, etc. n-am facut legatura. tuta de mine


The cheese to my macaroni - Mufitza Ariana Elena
Cand eram mica, mica cat o furnica...
Dau petrecere
Ma vezi live aici
Acuma sunt mare

Uite asa am venit pe lume



edit: mihaser m-ai terminat !!! cat de dulce e Eli cum se balaceste ea ca o ratusca unde-i faceti baie? in camera??? uite ca fara sa vreau iau un pont de la tine, daca-i faci in camera baita. eu nu-i mai faceam ca stropea, dar ii umpleam cada, ca-i place. cred ca revin si eu la baita in camera dar cu cadita mai goala.


Iulia HN este pentru diaree, cel HA este hipoalergenic. Parca asa am auzit, nu am folosit decat o cutie de HA ca Deliei nu i-a placut. HN niciodata

Deliutza Broscutza

Deliutza micutza


draci...iar le-am incurcat... las, ca dau cu mucilagiul ca Nan HN sincer, n-am vazut aici. oricum, azi a facut tare, iar mucilagiul incepe sa-i placa cu o cupa-doua de laptic in el, insa.


The cheese to my macaroni - Mufitza Ariana Elena
Cand eram mica, mica cat o furnica...
Dau petrecere
Ma vezi live aici
Acuma sunt mare

Uite asa am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia83 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihaser

Iulia da in camera ii fac de cand era mica...dar ar fi timpul sa o cam mut in vana ca deja nu mai are loc ...Asa face la fiecare baie (o spalam si rar - o data sau de 2 ori pe sapt!)...abia reusim sa o spalam!

Vreau sa o duc la bazin la inot. E unul fain Arena deschis anul asta cu bazin special de kinderi...abia astept sa se mai incalzeasca!

Mihaela&Cristian 25.03.2006&Maria Eliana 19.05.2008
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=341f286d3bf41ca4ad740e&skin_id=701&large&utm_source=otm&utm_medium=embed" target="_blank">Cu toata dragostea!

www.aventuratrasnita.ro/aventura/103/" target="_blank">Votati-ne va rugam!



ce ciuda-mi e!!! aici nu-s bazine pt bebe. numa un strand jegos. eu ii fac baie in fiecare seara...acu e nespalata de duminica, spal doar fundulea, mainile, fata, la lighean in camera..


EDITEZ: ca_eric multa sanatate si voua. parca e pe banda domnule raceala asta. e vreo mamica de la noi care nu a avut copilasul bolnavior luna asta??? teroare...


The cheese to my macaroni - Mufitza Ariana Elena
Cand eram mica, mica cat o furnica...
Dau petrecere
Ma vezi live aici
Acuma sunt mare

Uite asa am venit pe lume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Hello si de la noi,

Ylari, iubita, poate nu e vb de alzheimer, eu cred ca e o depresie mai adanca a mamei tale si chiar daca are ganduri negre nu cred ca i-ar face vreun rau bebelunei. Tin pumnii sa rezolvi bine si rapid pb.

Adriana, mersi.

Cleo sa spui si noua cum ai preparat pana la urma urzicile si sfecla. MI-ai dat o idee sa cumpar o sfecla si sa-i dau lui Vlad, dar sub se forma?

Andreap, WOW 19 ani de cand sunteti impreuna? WOW!!! Sa fiti sanatosi si fericiti!
eu sper ca dupa 19 ani sa ne dorim cu aceeasi infrigurare sa petrecem cateva clipe doar noi doi, sau sa stam la suete, la cine romantice, la plimbari nocturne, la pupaceli infinite.....adica asa visez. NU stiu daca va mai fi asa, habar n-am. Deja imi dau seama ca aparitia lui Vlad - cel mai frumos lucru care ni se putea intampla, dat de Dumnezeu- a mai schimat totusi relatia noastra, nu mai poate fi ceea ce a fost, fara ca asta sa insemne ca ne iubim mai putin. Dar de' nu mai avem timp de multe din cele ce faceam inainte. Asa imi imaginez eu cu cat va creste Vlad, cu atat lucrurile vor reveni la normal. Visez?

Mihaser, ce scumpatate de fetitza vesela ai tu acolo si cum se balaceste ea fericita in caditza. As papa-o!

Laurita, astept sa ma anuntati cand veniti la mine!



Vlady

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monik16 spune:

Tare faza cu pipi . I-am zis sotului problema si imediat s-a prins ca inseamna pipi... Ce ti-e si cu inginerii astia .


MAMI DE PRINTESA Sara-Maria - 29.05.2008

Mergi la inceput