Colectia de toamna - iarna 2005 (228)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dordia2000 spune:

HAllo fetelor...

Eu sunt tare morcovita ca mi s-a blocat un cot...adica nu mai pot misca mana dreapta din cot...decat foarte putin si ma doareeeee.... Asta e o poliartrita...si o tratez cu acupunctura dar cu programul meu infernal de la job...abia sapt viitoare pe marti miercuri ajung. Pana atunci supravietuiesc cu antiinflamatoare....offff...Tare rau e sa te doara'n cot.

In rest...suntem ok, piticii...cuminti foc cum ii stiti, Tudor e un zvapaiat, nu sta o clipa...merge de-a busilea (mai mult taras pe coate ca e fundu' greu) toata casa, ii fura jucariile lui Stefan, dar cel mai mult imi place cand se joaca impreuna. Stefan inca nu stie ca el e mic si nu prea are echilibru si mai face imprudente...si il mai loveste dar...nu foarte rau. Ii explic de mii de ori ca tb sa fie grijuliu...si in ultimul timp vad ca il fereste mai mult ca inainte. E minunat sa vii seara de la servici, sa te asezi in canapea si sa te uiti la ei ce frumos se joaca, vorbesc (Tudor tipa si Stefan il aproba tipand si el)....si chiar se iubesc. L-a invatat pe Tudor sa pupe, si sa urle....Dar tot e bine ca nu se cearta, nu e gelos si nu e rau. Ai are momente in care vor aceeasi jucarie...dar trec usor, de obicei Stefan ii sterpeleste jucaria iar Tudor nu protesteaza deocamdata.
Gata ca daca incep sa va zic de puii mei...nu ma mai opresc...

Roxi...scuze dar abia acum imi citesc mail-ul si nu am gasit nik de la tine....Adresa mea e "dordia2000@yahoo.co.uk". Nu va zic ca am 512 mail-uri necitite? Dar sincer nu am timp sa intru sa le citesc. Sunt mail-uri haioase in marea lor majoritate.

Maria...felicitari. Astazi si fi'miu si-a luat inima in dinti si s-a ridicat singurel in picioruse...dar pt scurt timp. Dar e un inceput. e mult mai lent ca Stefan...dar fiecare cu ritmul lui.

Wow...cand aud ce greutati au copilasii vostrii...inseamna ca Stefan e....cu capra la 18.5 kg. Si nu e gras ca doar l-ati vazut in poze. La fel e si piticul...cred ca au oasele grele ca altfel nu imi explic.

Noki...sper sa fiu si eu pe faza ca daca faceti o intalnire mai mare...poate ne primiti si pe noi....dar numai sa fie in weekend....altfel nu cred sa pot ajunge.

GAta ca m-am lungit rau...si risc sa plictisesc cititorii. toata colectia!



Diana mamica de www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/72157604771385748/" target="_blank"> Tudor-Dumitru (17.04.2008) si de Stefan-Cristian (14.11.2005)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1ee608d0bc6b68328c225c&source=category&category_id=12" target="_blank">Un an de basm-filmuletz

www.flickr.com/photos/25748689@N08/sets/" target="_blank"> Poze 2008 cu cei 2 flacai

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Tania, sanatate multa, multa!!

Ioana, Mandy, nu mai ziceti nimic?

Dordia, cum sa plictisesti cititorii? Pe langa ca postezi rar... macar atunci cand o faci, sa-ti scoti parleala Felicitari pentru mezinul umblator Si s-o scoti la capat cu durerea din cot.

Roxi, mortala Lexi cu perlutele ei

Noki, imi place Saralina ta ca e domnisoara in toata regula si ii place cu fustite si rochite Oh, si uitasem sa-ti spun ca taaare m-am mirat de coditele ei, ce mult i-a crescut parul!!

Noi am reusit in sfarsit sa achizitionam poseta si ochelari de soare; mai raman pantofiorii rosii, deocamdata nu am gasit nimic pe plac. Aveti aici noile achizitii (mai putin ghiuveta, aia o aveam de ceva vreme )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Ripley, ma bucur mult ca Iris e mai bine si ca scapati fara antibiotic!

Meems, e suuuper dulce Rianna cocheta cu ochelari de soare!

Alinush, multumim de intrebare!
Daria e mai bine acum, e vesela nu tuseste ... i-am dat pana la urma antibioticul pentru ca nu reuseam sa scapam de febra (cam 39 facea de doua zile si chiar si in prima zi de antibiotic am mai facut febra; iar mie mi-era si foarte teama de convulsii ... am ramas cu sechele - desi sunt convinsa ca daca mai asteptam poate reuseam sa stam departe de antibiotic)
Acum chiar e bine, multumesc lui Dumnezeu si speram sa nu apara alte probleme!


Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Cresc si iar cresc ... !

“God could not be everywhere and therefore he made mothers.”

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Guten morgen. Parca sa zic ca sunt pe calea cea buna cu bolitul.

Meems- sa purtati cu placere noile achizitii. Sunt tare sexoase! Si ce codite lungi are si Rianna!

Dordia- chiar ca cuminti copilasii tai, exact asa cum ii stiam!

Lavi- sunt total in ceata cu Croatia. In primul rand ca noi nu putem merge decat in august.Si am constatat deja pe propria piele ca no way s aprinzi o vila faina libera, ca-s deja luate toate. Hotelurile mi se par si mie f scumpe, totusi in jur de 150 euro pe noapte la faclitatile lor aproape inexistente e foarte mult. Pai cu banii astia in turcia esti bastan, vorba aia. Deci sunt total debusolata, pentru ca la cum arata preturile croate, excursia pe care as vrea s-o fac ma duce lejeeeer peste 2000 de euro, ceea ce mi se pare cam mult si pe criza asta nu stiu daca o sa am de unde sa-i scot.M-am mai uitat la Muntenegru, dar si acolo sunt cam aceleasi preturi. Mai caut, oricum.de sfaturi!

Cami-si io ma gandeam ieri la voi ce faceti. Ma bucur mult ca sunteti mai bine. Nu fii suparata cu antibioticul, bine ca-si face efectul si ca s-a reparat copilu'. mezina

Ioana cred ca amortizeaza primavara de afara, prin parcuri cu nazdravanii.

Io-s happy. De ce? E simplu...e soare si caldut afara.



Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Meems super Rianna!!!

Cami insanatosire rapida, sa nu mai revina febra!

Dordia trimitem un gand bun, sa-ti treaca durerea de cot

Noi ieri am facut ture intre casa si spital, l-au operat pana la urma pe tataie, am avut ceva emotii daca/cum o sa reziste, au fost totusi 4 ore de operatie, anestezie generala....dar a fost ok. Acum sa vedem cum se recupereeaza, i-au pus 2 tije la picior, macar sa se poata intoarce in pat de o parte pe alta si ar fi bine, ca de mers...mai putin speram.

Sa-l aducem acasa si imediat o bag pe mama in "revizie", tre s-o iau cu forta s-o duc la analize, ca altfel nu se poate


Am azi o zi full...ma duc sa ma imbrac si am tuns-o..pupam

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , www.flickr.com/photos/madau/sets/72157606362146432/" target="_blank">de la 2 la 3 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

cami bine ca e mai bine pustoaica!

meems chiar ca sexoasa Rianna, cu ochelarii si ciorapeii negri

madau aoleu, greu cu tataie. El locuia singur?

Noki si eu sunt bucuroasa ca parca a venit primavara afara! De abia astept sa-mi recuperez mandrele we asta!
Cu Croatia - august chiar nu e o idee buna. Nici ca preturi nici ca aglomeratie. Vile faine am zis, oferta e mult mai mare de fapt decat pe net, doar ca in august si cu astea e problem, se umple tot.

Dordia in curand va merge si Tudor! Chiar ca-ti creste inima cand te uiti la copilasii tai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Noki dar de ce nu te poti duce in iunie sau in septembrie?
Clar se poate face baie in apa, acum apa la ei are 13-14 grade, la noi 5-6. Oricum sa mergi la Duni sa o lasi pe Sarah si de acolo la croati e cam lung si ocolit drumul.
Mai bine mergi in iunie cat Sarah e inca la gradi, mama ta o ia dupa amiaza si o culca la ea, nu e ca si cum ar sta full time cu ea. Iti rezervi primele cazari (1-2) si in rest gasesti. Preturi mai mici, liber peste tot...

Sora-mea a fost anul trecut de Pasti-1 mai, a facut baie in mare, in poze erau in tricouri.

Eu zic ca 10 zile te poti descurca in 1500 de euro. Cazarea 40-50, restul transport si cheltuiala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Lavi, nu am cum sa plec in iunie. Eu nu am cum sa-mi iau concediu decat in vacanta parlamanetara - iulie-august. As mai putea in cel mai fericit caz sa fraudez o saptamana din septembrie, dar parca e cam departe ca timp. Iunie no way, plus ca recunosc ca nici nu-mi place sa-mi fac concediul asa de devreme si dupa aia sa stau toata vara falita prin Bucuresti. Deci ca de obicei, la mine trebe sa fie complicat.

Madau- sanatate multa bunicului si sa se recupereze repede!

Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Neatza!
Meems tare dulce Rianna! In poza din chiuverta e leita mami!!Si da, acolo se vede ca e cu "greutate"

Fetelor, pai la 2000 de euro faci o vacanta dragutica pe coasta de azur, parol! Chiar si la 1500 euro cred....Inteleg ca e scumpa Croatia. Dar am auzit ca-i faina!

Acu va las, am zi de shopping azi!





XO, XO ( Gossip girl)

Alina si Amalia 17.11.2005

Amalia la 3 ani

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Noki la chestia cu serviciul n-am cum sa te contrazic. Dar poti incepand cu 1 iulie
E mijlocul verii, nici sa astepti toata vara concediul din septembrie.

Iar la turci in iulie-august pe langa ca e scump, mori si de cald.

Pe mine nu ma deranjeaza sa-mi fac concediul mare in iunie. Mai avem o saptamana in care o sa mergem cu cortul la munte doar noi 2 (am ochit si camping cu dusuri, deci nu murim de jeg ), ca sa putem sa si urcam, ca ne e dor. Asta o sa o luam prin august. De costuri nu e problema, vremea sa fie faina.

Plus ca vara e altceva, mai un gratar, mai un week-end la munte... (vara o sa ne profilam pe cort)

Alinus nu e mai scumpa ca restul Europei. Slovenia mi s-a parut cam ca Spania, iar Croatia tot cam pe acolo. Si Grecia tot cam asa. Ma refer la preturi la restaurante in special
Si bineinteles, oriunde te-ai duce cheltui cat esti dispus, exista variante mai ieftine si mai scumpe pt aproape orice.

Mergi la inceput