Colectia de toamna - iarna 2005 (228)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Tot in spiritul crizei financiare am prestat si eu azi o tura de shopping IKEA+Baneasa Mall, am plecat dupa o oglinda pt hol si bineinteles ca m-am mai intors si cu multe alte chestii, inclusiv ceva hainute...ca deh..la reducerile astea parca e pacat sa ramana pe raft. Sa vezi ce face domnu' cu mine cand o afla, deocamdata nu am declarat decat oglinda si niste cani de cafea

Gabitaco bafta!

Cata nasol cu piciorul

Ripley parca m-am vazut pe mine in postarea ta, exact asa patesc si eu, cand e balamucul mai mare, clienti, chestii de facut, atunci mai pune Miruna de-o raceala, febra, etc. Sanatate multa si ....parca te-a mai intrebat una din fete zilele trecute...de ce nu incerci sa le vaccinezi cu un PREVENAR? Sa stii ca la Miruna s-a vazut clar efectul. N-a mai racit deloc, sau daca a racit a fost asa subtire, fara febra, un pic de curs de nas, dar oricum mult mai bine

Maria felicitari pt mergareata...mama ce trecu timpul

Peste - a mea nu prea se omoara, mananca doar fript pe gratar cu multa lamaie. Pangasius sau somn (ca tot am o groaza de cand fuse tasu in Delta).

Fimea se uita la hanna montana cu tv la maxim..ma dor creierii deja...ma duc peste ea

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, PARTY 3 ANISORI , www.flickr.com/photos/madau/sets/72157606362146432/" target="_blank">de la 2 la 3 ani
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

hello!

merci mult pentru urari si incurajari, o sa stau 12-14 zile cu piciorul in gips, maine merg la control si aflu mai multe.
Medical nu-mi iau ca saptamana asta oricum e vacanta la scoala si nu e multa treaba asa ca pana la urma nu ma mai duc deloc. Saptamana viitoare se interneaza colega cu baiatul ei in spital si va trebui sa meg eu miercuri, joi si vineri. Tot e bine pentru ca stau acasa o saptamana.
De durut nu ma doare dar ma mananca rauuu de tot si normal ca nu ma pot scarpina.Dar ma dor in schimb bratele de la carje si piciorul stang-toata musculatura ca tot sar si ma sprijin pe el.
Revin zilele astea ca acum nu mai pot sta pe scaun, va si sper ca sunteti toate/toti sanatosi.




Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil


Bucatareala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soanso spune:

cata,multa sanatate,tin minte cand am avut piciorul in ghips (eram in liceu...vara 6 saptamani) ma scarpinam cu ace de tricotat,cand mi-au luat ghipsul toata eram rana.

sanatate multa tuturor bolnaviorilor,eu am iar dureri marri de cap,tb sa merg sa-mi refac analizele si un eco la tiroida(am amanat de pe o zi pe alta).

mada,cum merge noua masinuta,sa o stapanesti sanatoasa si fara incidente.

am fost azi la gradinita unde vreau sa o mut pe Sorana e superrr acolo insa am primit doar promisiuni, mi-a dat totusi mobilul ei directoarea si a zis sa o sun peste doua sapt.

hupiiii am rezolvat cu parcarea,cu "pile" binenteles

Soranei ii place pestele(iau proaspat file si il congelez eu ) cu mujdei de usturoi .

Alinus,tin pumnii stransi

apropo de criza ,daca ne taie astia sporurile(am 55%) sunt in "buda"!
Cioc-Boc zici ca sa stricat de cap de cand e la Bucuresti,mai bine ramanea in Cluj.

am gasit ceva oferte pt vacanta de vara (ca tot vorbeati) in Grecia ,dar sunt puse oferte doar pana in iunie.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bic spune:

EU nu prea am mai venit pe-aici, dar vreau neaparat sa va impartasesc putin din lumea mea.
Povestea de azi se intituleaza "culmea lui nu."

In spiritul vaicarelilor mele ca fii-mea e foarte greu de convins sa faca altceva decit vrea ea.
Smaranda se joaca cu un telefon automat.
Telefonul: "Find the circle."
Smaranda: "I don't want to find the circle."


Smaranda Ioana, 3.11.2005
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=75330" target="_blank">Povestea nasterii

www.askdrsears.com/html/2/T020100.asp" target="_blank"> Alaptati,
www.lalecheleague.org/bfinfo.html" target="_blank"> alaptati,
alaptati!

Cum se poarta un bebelus in wrap si discutia de pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

La mine parca au intrat zilele-n sac! Sunt in urma cu multe lucruri, inclusiv cu datul de veste pe-aici. Dar sunt la curent cu ce se-ntampla si nu ma bucur deloc de vesti rele. Anul asta nu a inceput deloc bine pentru multa lume...

Cami, cum e Daria? Sper ca merge spre bine si ca au trecut zilele cele mai nasoale. Tu cum te-ai acomodat la noul servici? Dar sora ta cum e cu planurile de nunta, si-a gasit rochie?

Ripley, muuuulta sanatate si putere. Ma tot intreb adeseori cum mai rezisti... Oh, si un LA MULTI ANI!!! din tot sufletul pentru Marius.

Catutza, offf! Numai beleaua asta nu-ti mai lipsea acum. Ma bucur ca ai cateva zile de repaus.

Maria-Alexia, felicitari pt primii pasi ai Anei!!

Tania, tu ce ne mai spui? Sper sa intri cu vesti bune.

Alinush, bravo mama!! Tinem pumnii pentru cand tre' sa primesti raspunsul. Ce companie e?

Am reusit s-o cantaresc pe Rianna, de masurat in inaltime nu am apucat inca. Are 17 kg. Mie mi se pare grea, dar e si inalta. Sanatoasa sa fie! In rest, ne chinuim cu pampersii/chiloteii. Nu vrea si nu vrea la wc, numai cand are ea chef. Daca ii pun chilotei si se scapa pe ea, poa’ sa stea uda minute in sir, n-o deranjeaza. E atat de comoda! Totusi, sunt dati cand se cere sau o pun eu la wc si face. O rasplatesc cu tot felul de laude si bomboane si timp la tv si tot felu'.

Cam atat despre noi, ma intorc la lucru ca am o durere de cap de parca totul e in ceata. De mai bine de o saptamana am niste insomnii cumplite si ma simt epuizata. Mi-e si groaza sa ma mai pun in pat seara, numai de odihna nu am parte.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_alinus spune:

Bic e mortala Sma!!!!

Meemsulici mi-era dor de tine! Ai grija ca odata ce incep insomniile greu scapi de ele....uite la mine la ora asta pe unde "umblu" . 17 kg Rianna, pfiiiiii dar e fata cu greutate, noi daca avem 16 kile!
Firma e www.opcw.org da' acuma la rece, cred ca m-am ambalat un pic prea tare, parca sunt mai putin increzatoare Tu lucrezi tot la part time?

Si ca sa fiu in ton pe "culmi", io sunt in culmea nesimtirii: in seara asta, (iar) am iesit la restaurant cu fetele, in timp ce ai mei acasa au facut picnic adica au comandat o pizza, si-au pus o patura pe jos in sufragerie si au mancat. Iar io m-am dus intr-un resto frantuzesc absolut demential: o bucatarie atat de fina si buna.... Cred ca am sa il invit pe Phil acolo de 14 feb.

Hai ca ma duc ca incep sa aberez pe aici! Noapte buna!

XO, XO ( Gossip girl)

Alina si Amalia 17.11.2005

Amalia la 3 ani

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=65487" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Alinush, te intrebam de companie ca mi s-au ridicat antenele cand ai zis ca e o firma internationala. Eu am terminat relatii internationale si periodic cochetez cu ideea de-a ma muta mai "aproape de casa", idee cel mai probabil realizabila printr-un job. Asa ca acu' studiez atenta site-ul firmei la care ai intervievat
Eu am trecut la full-time de toamna trecuta, dar sunt chiar la limita la care sa primesc beneficii, adica 32 ore / sapt. E bine ca am program plin de luni-joi, iar vineri lucrez doar 9-12. Sunt multumita.

Bic, tare de tot Sma Asta nu inseamna ca ma bucur de "necazul" tau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

meems fain full time-ul tau de 32 de ore... eu lucrez 30 si e cel mai part time la care puteam spera.

alinus nu ne uita cu reteta de somon cu courgette.
Vreau si eu la resto frantuzesc

Bic Sma, ca de obicei.

soanso bafta cu gradi, sa se rezolve!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corap spune:

neata,
repede sa dau niste raspunsuri restante:
joy, voiam endocroinolog pe mine, nu pt copii, ei arata bine pana in prezent
durerile la genunchi acum vad ca nu se mai plange. banuiesc ca sunt dureri de crestere, am inteles ca sunt cumplite dar ca nu se poate face numic, sunt normale. multa vreme au fost ignorate de medici pt ca au fost considerate dureri inchipuite. abia recent s-a descoperit ca exista cu adevarat. dar nu au remediu si nu toti copiii le au. (am citit eu mai demult despre durerile de crestere, acu' zic din amintiri)

pt micuta umblareata de maria-alexia bravo ana!

si o recomandare pt copii, mai ales pt cei carora le e frica de intuneric (eu am luat-o pt ana - desi n-are frica de nimic , dar are mare succes si la andrei). mi se pare un "must have" pt orice biblioteca de copil
http://www.dol.ro/webapp/wcs/stores/servlet/product-YRA02011----11554-112366
sper sa ia linkul
cartea e "domnul intuneric se strecoara" de ella barfoot, aparuta la RAO
o zi buna, fetelor!


c & andrei-ardei 14.11.2005 & cireshik anais 07.05.07

margele, zorzonele si briz-brizuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Mneatza!

Ce bine ca au mai intrat fetele absente!

Alinush- tinem pumnii stransi-stransi! O sa fie bine, o sa vezi!Si baga odata reteta aia ca suna tare bine!

Catuta- of, nu-mi aminti de cum e in ghips. Eu am avut la 11 ani mana rupta din umar si eram pusa in ghips toata mana dreapta cu umar cu tot, cu torace, tot.

Bic- hi hi hi, maaare figura Sma-ul!

Meems- 17 kile??? Ce ciudat cum te inseala optic greutatea copiilor. Nici nu mi-ar fi trecut prin cap, din poze vazand ca ar avea atatea. Bufnita mea daca are 13 fix e muuult.

Maria- bravo-bravo-bravo pentru Anutza cea plimbareata! Pai trebuia sa se desprinda de mami, ca doar are treaba prin casa: trebe sa fuga dupa Chiti-mic.

Lavi- mi-ai inveselit dimineata cu pestele tau "vesel" si nu vestejit.and recuperezi fetitele, ca mi-e dor de o intalneala.



Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput