Ingineri fosti, viitori...(27)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

Ce de sarbatoriti....Distractie placuta!

Elena, mamica lui Razvan-Gabriel- 01.08.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurorra spune:

Salutare!
Nico,mare distractie la tine acolo cu atatia sarbatoriti!!\La multi ani si multa sanatate si distractie placuta.
Sa stii ca eu prefer canicula decat frigul

Zi buna.

Aurora si delfinas mult iubit Robert Matei

http://b1.lilypie.com/Eh0Wp3.png

http://community.webshots.com/album/569890343KhDpmP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineta fetelor mai pe la pranz dar tot este bine decat deloc.

Am citit cu invidie randurile scrise de Otilia... Abia astept sa o las si eu pe Roxy nu sa se faca ca un porc ci ca doi - glumesc Otilia dar sa stii ca asa un chef de joaca mi s-a facut cand am citit si mai sunt trei saptamani pana ma duc acasa ... Ma bucur ca voi va distrati si pe ploaie si pe vant ca si noi la fel nu tinem cont de meteo.
Nico la multi ani toti sa-ti traiasca! Sper sa nu fie nici nisip nici nimic ci doar o indispozitie de moment. Bea si tu ceai de coada calului ca poate se repara.
Ancuta vorba Otiliei ce zise doctorul? Ne-ai lasat asa in suspans!
Pisi iar s-a pitit ...
Aurora, Elena si voua spor la treburi si la jucat!

Va pupic si sa aveti o zi super, super!

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:


Buna dimineata!
Multumesc de urari. A fost frumos aseara dar ne mai asteapta inca 3 seri de chefuri.
Aurora mai e putin si vine primavara! Alex m-a rugat sa ii arat pe calendar cat mai este pana incepe primavara. vrea sa stie daca apuca sa isi termine cadoul de 8 martie .
Cristina am nisip de cativa ani. Dupa cum sa simt suspectez pietricele, am antecedente, dar bag ceaiuri. La mine merge bine cel din cozi de cirese.
Azi la noi se anunta o zi tare frumoasa. ma apuc de strans si imi scot pustimea la plimbare.
va doresc o zi cu mult soare!

Nico, mami de Andra si Alex
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha-germ spune:

Vad ca se chefuisc fetele...asa e bine, nu numai munca.
Si noi facem petrecere azi pt cel mic, care pe 9 feb a implinit 2 anisori...
Va urez un We placut si vape toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

La multi ani! Miki sa iti traiasca strunful, sa fie sanatos! Petrecere frumoasa!

Nico, mami de Andra si Alex
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns hcclara spune:

Salutare! va poftesc si eu la o felie de tort ca azi e ziua lui barbatu-meu drag si scump!
Nico sa-ti traisaca sotul si restul sarbatoritilor!
Miha la multi ani muschetarului mic, ca creasca mare si sa fie sanatos! petrecer frumoasa!

Noua ni s-au dat planurile peste cap, fiindca Luca e bolnav cu muci pana in brau, febra, gatul plin de flegma, asa ca nu ne-am mai dus la bazin, stam in casa! Marc a plecat cu tata-su la turneul de fotbal, nu am chef nici deseara de restaurant cu copilul meu bolnav.
De luni ar fi trebuit sa mergem la gradi sa ne acomodam, dar bolnav nu-l duc. Sper sa se faca bine pana vineri ca atunci avem musafiri tot weekendul, si petrecere de ziua lui, si la sala de distractii...of, sunt tare stresata si suparata ca e bolnav.

va , incerc sa-l culc putin acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns misha-germ spune:

Merci fetele..
Claudia sa-ti traiasca sotul si cred ca v-ati si chefuit.
Sanatate la micuti, ai mei au toti otita, eu nus tiu ce s amai fac cu bolile astea. La spital a zis sa nu ma pezint, numai daca e f grav, adica sa le du Nurofen si maine sa merg la pediatru. La noi s-a produs o revolutie la spital, in sensul ca vin toti oamenii cu boli grave sau sau mai putin grave, si in special turci, si s-a aglomerat asa mult urgenta, incat pediatrii au ramas fara vizite.
Si nu iau decat cazuri f grave. Asa ca asteptam pana maine...
Azi se implinesc si 3 anisori de la marea operatie a lui Andy...si vrand nevrand ne aducem aminte de acele clipe...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineta!
Va poftesc la gustarea de dimineta!
la multi ani tuturor sarbatoritilor! Sa fie sanatosi si tot ceea ce isi doresc sa li se implineasca!
Nico e rau cu nisipul. Am avut si eu odata o pietricica mica, mica si am zis ca inebunesc pana am dat-o afara. De atunci nu mai beau apa de la robinet pentru ca mai are reziduri pe acolo.
Si la noi azi este bine afara adica nu ploua. Tot weekendul a fost bine. De sf. valentin am fost intr-o calatorie cu colegii mei de casa din Suedia si a fost tare frumos.
Pozici aici:
http://picasaweb.google.co.uk/tuineacristina/BelfastCastleCaveHill?authkey=G0BThZc65mc#
Miki si Roxy este cu mucii tot asa ca s-a dat joi in leagan si in toate comediile cu doua colege de-ale ei si noaptea trecuta a facut febra si frison. In Romania mai bine sa nu ajungi la spital. Eu am noroc ca doamna care imi vede de ea i-a invatat toate ale ei.
Claudia sper si voi sa va faceti bine pana la sarbatorire ca sa va puteti distra in voie.
Ancuta cum au iesit analizele sau ce a zis medicul?
Pisi iar ai disparut?
Va pupic si sa aveti o zi superba!

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iepumic spune:


Buna seara intr-o nota...de oboseala si amorteala, ca altceva nu a mai ramas mare lucru...poate doar o durere de cap.
Ca sa raspund intai intrebarilor legate de doctor: pai nu mi-a zis nimic nou. Mai fac tratament cu Euthyrox 25 microgr. inca o luna si Utrogestan maresc la 2/zi din z14 pana in z25. Atat. Si mai vedem peste o luna.
La multi ani sarbatoritilor.
Eu am iesit cu sotul la munte, pe Valea Lotrului (unde nu am mai fost de cand aveam 4 ani!) in weekend. A fost un weekend superb care m-a ajutat sa trec peste ziua de azi care a fost foarte grea (si asta e putin spus). Datorita lui Nico am gasit o pensiune superba (multumesc draga mea! )unde ne-am simtit extraordinar, m-am urcat pe calut (Cristina, nu stiu cum te descurci tu la calarie dar te admir mult pentru asta, eu nu sunt in stare!!!!!!!! mi-e o frica de nu se poate) si ne-am dat cu ATVul pana in varful muntelui.
In rest...nu am putere sa povestesc prea multe dupa ziua de azi care efectiv m-a daramat fizic si psihic.
Va pupic, poate am timp sa povestim mai mult maine cand ma repun pe picioruse.


Iepumic
Noi pozici cu Iepi-Mici
CONCEDIU 2007

All's Well That Ends Well.

Mergi la inceput