Ingineri fosti, viitori...(27)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Pisicuta spune:

A venit, a venit ... iarna!

La Timisoara ninge ca-n povesti, asa ca haideti la o , un ceai fierbinte, o ciocolata calda, in capucino si-o musai calda ca sa ne bucuram de aceasta zi minunata de iarna veritabila! ...

Intrebarea este: cum naiba conduc eu pe zapada asta, daca se ingroasa gluma????

Hai, v-am pe toate si-o zi minunata va doresc!

Dori, mami de Vladuc (17.10.2003) si Raduc (15.10.2005)!

"Batranii spun ca 'apa trece si spun ca pietrele raman'. Dar lucrul altfel se petrece pe vechiul nostru Glob batran. Ca piatra, orisicat de tare, se macina si trece stand, iar peste trista-i macinare doar apele raman curgand!"


Vacanta la munte_2009
Clubul miorlaitorilor
Ziua Pisoiasilor
Serbarea craciuneilor_2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aurorra spune:

'neatza!!
Vreau si eu o cafelutzaaaa!!!Se poate?
Eu sunt necajita ca iar a venit frigul si nu mai putem iesi la plimbare
Pisi mie imi trece gatul cu muuul ceai de tei cu miere de albine si lamaie la greu.Incearca poate merge si la tine.

O zi buna si linistita va doresc.

Aurora si delfinas mult iubit Robert Matei

http://b1.lilypie.com/Eh0Wp3.png

http://community.webshots.com/album/569890343KhDpmP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Ningeeeeee!
Mie imi place mult zapada. Nu a mai nins asa de frumos de ani de zile la noi. E superb. Ninge de o ora si deja s-a depus cam 2 cm. Abia astept sa ma joc cu copiii in zapada. Andra a facut scandal si a trebuit sa iasa bona cu ea afara.
Anca daca mergeti in acest weekend la munte o sa aveti parte de un peisaj superb. Mie imi pare rau ca deja avem program si nu putem pleca.
daca nu aveti chef de munca ascultati www.youtube.com/watch?v=i5XdWHtQGCg" target="_blank">asta

Nico, mami de Andra si Alex
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xerxe2005 spune:

La noi ploua...iarasi .
Razvan s-a saturat de stat in casa....si eu parca am asa o stare de moleseala si o durere de cap. Poate e din cazua vremii sau poate e criza asta nebuna care ne exaspereaza pe toti, poate e asteptarea salariului care intarzie...
Oricum, se pare ca prieste siluetei mele, ca vad ca de saptamana trecuta am slabit un 1 kg jumate...dar la cel multe kg ale mele nici nu se cunoaste, asa ca ...s-o tin tot asa.

Elena, mamica lui Razvan-Gabriel- 01.08.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

sau www.youtube.com/watch?v=NF4q5XY3JVU" target="_blank">asta

Nico, mami de Andra si Alex
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

Elena daca ploua ii pui o pelerina, cizmulite de cauciuc si .... afara. Eu sunt o mama denaturat si asa fac. toata lumea se uita la Andra cum intra in toate baltile. Nu iti spun cum arata cand ajungem acasa.
Aurora dacat canicula mai bine frig.
gata, fug la zapada. O sa pun poze cand vin.

Nico, mami de Andra si Alex
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineta!
Ce bine ca la voi ninge! La mine ploua dar m-am obisnuit deja.
Eu sunt un pic mai calma azi dar nu stiu cat o sa ma tina asa ca ai intrat rapid ca sa nu ma ia iarasi problemele de cap si sa scriu cu picioarele ca randul trecut ...
Ancuta deci pleci la munte in weekend. dac e zapada ma alatur si eu lui Nico si te invidiez.
Nico sa stii ca nici eu nu tin cont de vreme si stau afara cu Roxy - bineinteles atunci cand sunt acasa! Am asculata cantecelele si tare mi-au mai placut.
Pisi sarut mana de ceiut! Chiar asa cum zicea Aurora si mie imi trece gatul cu ceai, lamaie si miere. Lasa nu te speria cu masina. te descurci tu. Trebuie sa uiti doar ca ai frana nimic mai mult!
Frana de motor sa traiasca!
Foarte bine Elena! Ai slabit un kg! Mare realizare! Felicitari! Tine-o tot asa.
Eh acus fug ca am stat destul.
Pupici!

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Si noi am iesit azi afara, 2 ore, am cam inghetat eu ca nu m-am imbracat prea gros si mai si tusesc putin. Eu incerc sa scot fetele zilnic, ce daca ploua sau este frig. Pentru carut am husa de ploaie super buna, in landou la pitica este temperatura constanta, nu simte vantul, ploaia desi trece aerul prin el. A meritat toti banii carutul.
Daca nu le scot sunt amandoua agitate, necajite, deja s-au obisnuit sa iasa.
In parc evident ca ne-am intalnit doar cu prietenii nostri, stau in acelasi bloc, restul lumii se ascunde desi nu ploua in acel moment.
Ana s-a bagat prin balti ca-si permite daca are costumatie de ploaie . Nu s-a dat pe tobogan dar alearga, se da la cumpana, urca la tobogan, se da la jucariile acelea pe arcuri, decat sa stea in casa mai bine ceva miscare. Nu comentez in ce hal am adus-o acasa dar eu sunt deja obisnuita ca de la gradinita o luam ca porcul aproape zilnic, acum a fost eveniment ca 2 saptamani nu am vazut-o plina de noroi si nisip. Cam greu, dar am ajuns si eu sa las copilul in voie precum norvegienii, copilul sa fie fericit .

Ancuta, ce a spus nenea doctoru?

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008)
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:


Buna dimineata!
ieri ne-am jucat frumos in zapada. Intre timp s-a topit. Acum ninge dar sunt fulgi mici.
Eu tot fara chef de munca. Am probleme cu rinichii sau fierea si sper eu ca din acest motiv nu pot sa fac ceva util. Am programare la dr tocmai luni. Sper sa fie doar nisip la rinichi.

Nico, mami de Andra si Alex
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nma spune:

vai, ce uituca sunt .... pe langa va poftesc la multe bunatati . Nu stiu pe unde mai e sampania.
Azi e ziua sotului, nasului, unchiului, prietenei .

Nico, mami de Andra si Alex
poze

Mergi la inceput