Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (47)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns baby_boy spune:

Ramo, Tzitziri

CRISTINA , mamica lui Raducu (7.10.2008)


in asteptarea lui Radu

Radu Gabriel

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tzitziri spune:

300, nici nu discutam Doamne fereste ca e periculos...eu ziceam asa, in general, ca nu stiu daca Davidutu o sa aiba pasiunile nostre..nu ma 'luam' de tine ca iti 'corupi' fata...era cu ghilimele




Oana,mamica implinita de David Paul (17.09.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Neata si de la noi
Multumim pentru cafelutza

Felicia m-am tot uitat in gurita si nu are nimik. Aseara dupa ce am scris de cum mananca , a inceput soul de seara , care e cel mai naspa......si nu a fost chipi sa manance, l-am pus intr-un final in pat ca era rupt de somn. Si dupa ce a adormit i-am infipt biberonul in gurita si l-a ras in 6 minute...170ml. Deci nu stiu ce are, foame e clar ca ii era...

Musette ne curatam cu aspiratorul nazal pentru bebelusi, care merge cu gura Punem Sterimar inainte ( in nas si in ochi ca se misca si il enerveaza...)

Moni ascult si ma supun Vezi ce obedienta sunt ?

Angelynna pentru durerea aia ....

Crina

Le: eu de cartoful dulce stiu ca e mai bine tolerat pentru ca nu baloneaza asa de tare ca ala normal...sper sa nu gresesc, dar de-asta e mai bun pentru bebelusi.
Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Ada, sa nu omori florile!

Ange iesi din starea de si ... bafta cu vaccinul!

Ankussa chiar nu stiu ce sa-ti spun cu problema ta... asa o fi el mai temperamental. Esti sigur ca nu are reflux sau macar nevoie sa eructeze, ca nu-l doare burtica, ca nu ii e cald sau frig? Nu stiu zau ce sa mai adaug, oricum banuiesc ca la toate astea te-ai gandit.

legat de hep. B, nu stiam ca se ia prin fluide, iar vaccinul si eu mai citisem ca tine mai putin de 15 ani, dar nu mai stiu daca 5 sau 7 ziceau ei acolo. Unde mergeti in Spania? Mi-e dor tare, poate imi conving sotul sa ma duca si pe mine in luna de miere, pe la vara pe undeva. Dar cu criza asta si veniturile diminuate de CIC-ul care vine dupa n luni si alte cheltuieli mai mult sau mai putin constante sau prevazute... nu cred ca pup nicio vacanta... decat la tara la soacra cea mamoasa. Intre noi fie vorba si pe mine ma roaga cu mancare dar mai putin ca stie ca eu mananc.

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babytza spune:

Aaaa Felicic daca avea ceva pe limba ar fi trebuit sa nu manance bine deloc, dar daca il vezi cum papa fructele.....devoreaza lingurita ce ii place.....

Printesa mea iubita Valentina Soricelul meu iubit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

Fetelor, Baby Expo daca este tot la Polivalenta, are neajunsul ca multe standuri sunt jos (acolo unde se tin concerte) si trebuie sa cobori / urci niste scari foarte luuungi si abrupte. Cu caruciorul e imposibil. Mie mi l-a carat un gardian foarte amabil, si in sus si in jos (caruciorul pe scari, nu gardianul in sus si in jos amabil ). Mai simplu e sa te duci doar cu carrierul.

Pentru wrap parca Eva a trimis mai demult niste linkuri, daca nu Eva, atunci Mimihoo...
In orice caz eu le-am salvat pe blog la mine (jos de tot in pagina, la Favorites). Asa ca le puteti lua de acolo, sa nu le mai cautati.

Ramona, sa imi zici si mie ce metraj ti-ai luat si daca ti-a iesit, m-ar tenta si pe mine sa incerc. Desi am la carrieruri; si toale... cred ca pot sa fac pachet pentru patru familii cand m-oi apuca sa dau din ele.
Si m-ar tenta rau de tot o vacanta. Dar inca pritocesc unde ma pot eu duce cu doi copii mici si sa si vad cate ceva... undeva pe un litoral placut, nu prea fierbinte, all inclusive, pe o insula care are si ceva istorie (castele, cetate, bla, bla...)/ unde oare, unde oare...?

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si
Radu (22 octombrie 2008)
povestea nasterii
my blog
Topic: mama... de mai multe ori!
Topic: nu renunta! Informeaza-te!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ankussa spune:


....da pai ce am somn, acu poti sa ma bati ca nu pot sa dorm de obosita ce sunt..

300 vrem sa mergem undeva pe Costa Dorada, e mai aproape de Barcelona si ne-am gandit sa mergem cu piciul undeva la soare ca cica face bine in primul an. Sarumana, nu e reflux ca nu am probleme cu el cu asa ceva, de cald nu ii e cald ca il tin doar intr-un body cu labutze (asa l-am tinut in casa de cand s-a nascut), daca vreau sa pun o paturica pe el se frichine mai tare si maraie, o da la o parte cu picioarele.Sa vezi ce temperament ii dau eu la funduletz cand o creste mai mareeee..... Si apropos de plecat sunt tare suparata ca astia la ambasada fac un pasaport in 2 luni (circa!!!) si tare ma bate gandul sa vin 2 zile acasa cu el si cu tati sa i-l facem la urgenta.

Cat despre vaccinuri io nu ma mai gandesc la ele, gata bine ca am scapat pana la 1 an ca ieri cand i-a infipt 3 ace in pulpite (pe rand, normal) mi-a venit sa mor.Anda



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Oana tot in gluma amreceptat si eu mesaju;l. Mi-a mai ramas ceva simt al umorului; dar mai in gluma, mai in serios, imi corup progenitura si n-am cum sa evit asta ca n-am tembelizor sa o corup la ala mai degraba .

Ada, saru mana, mi-arunc ochi pe blog, le-am vazut cand am citit pe-acolo, dar n-am dat clic ca nu era inca nevoie. AM cetit ca poti sa faci wrap necusut, iti trebuie 5 metri de material dublu lat, caruia o data taiat sa i se incolaceasca marginile; il tai in fasii late de 60-80 de cm (cu cat mai lat cu atat mai greu de manevrat) si unul il tii, doua le dai cica-ca.

Ma bate gandul sa-mi incerc norocul cu asa ceva; un pareo nu mai demult, aveam unul pe care il foloseam ca fata de masa, deci nu pot sa improvizez un pouch sa vad cum ma descurc. Fetze de masa parca n-am (n-am nici masa care sa ceara), asa ca emrg direct pematerial.


Artista mea stie un depozit de materiale pe la Filaret, si maine cred ca merg pe-acolo sa ma destrabalez. Nu de-alta dar eu am in cap numaiculori de la care te dor ochii si n-am avzut oferte cu asa ceva

In alta ordine de ide azi am adapat cupilu sub/pe saltea si mare boacana facui, ca m-am dat la o parte facanz zgomot si s-a trezit si tzatza inapoi n-o mai vru, si se tot holba la saltea (ca am scos-o de-acolo in icercarea de-a o readormi). Asaaa si se holba ea ca un vitel la salteaua noua si am pus-o la loc spre fericirea ei. Care fericire a tinut-o pana fix acum, cand trebuie iar sa ma duc la ea :)) Adica fix cat sa redactez mesajul asta.

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Mda, se certa cu leul nu plangea, dar eu aveam oki doar pentru tastatura .

Anca dar nu inteleg de ce va trebuie pasaport neaparat pentru UE. Ma rog eunu stiu birocratisme de-astea asa ca nu ma lua in seama. Cat espre vaccinuri gata si ala de 6 luni sau nu se face? Eu nu m-am uitat pe schema de vaccinare pe care ai postat-o ca nah, anda.


edit: da' o cafea nu bei ca tot nu poti dormi?


de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nocom spune:

Neata,

Am avut o noapte f linistita, fara febra, fara plans..... si cu o sigura trezire la 5 sa pape. Astazi vad ca iar este ffff bine dispusa, rade non stop si se joaca!! Nu imi vine sa cred ca peste noapte s-a transfmat intr-un ingeras!! Doamne ajuta in continuare!!


CD cei 85% se calculeaza din ianuarie dar ii primim abia in aprilie, retroactiv!!!

Mai fetelor eu mai am o f mare problema! Criza asta ne-a afectat mai mult decat ne-am fi imaginat vreodata! Sotul e somer din vara, eu in CIC, suntem varza rau! Asa ca vom recurge la ceva mai naspa, incepem sa vindem din ce avem..... asa ca daca stiti pe cineva interesat sa cumpere, am avea de vanzare
- o autorulota (mobilehome) noua, 2008, 7 locuri, ideala pt excursii in tara si afara!!
- barca de agrement, 2007, 7 locuri, motor Mercury

Daca e cineva interesat am poze cu ele din frumoasele noastre vacante.........

Multumesc, sper ca nu va deranjeaza ca v-am intrebat, dar chiar am inceput sa disperam....








mami de Daria Anastasia (24.09.2008) si Matei (11.07.2004)


poze cu noi


poze DARIA


Mergi la inceput