Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009 (8)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mayaione spune:

Bun venit noilor gravidute!
Unombun nu trebuie nicio pregatire, cel putin la mine asa e, ma duc fie ca am mancat fie ca am baut sau nu si imi face echo intravaginala. Se vede mult mai bine embrionul.
Roxxy te invidiez, cum fara simptome? O fi bine?=)) Eu si la prima si acum sunt lihnita de foame, nu pot manca decat fructe si lactate.
Ramyy imi pare f rau pentru ce ti se intampla. Mai bine mergi si la alt doctor si mai fa un echograf, mai sunt si erori si nu are rost sa te grabesti cu avortul.
Camy imi pare rau, ramai optimista si o sa vina si randul tau
!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Neatza burtici.

Nici eu nu am nici un simptom in afara de somn. NU greata, nici foame foarte tare... la bebe la fel am fost si doctorul mi-a spus sa fiu fericita ca ma aflu intre cele 20% fara simptome de sarcina si greturi, ca ce, vreau greturi??

ramyy, sincer eu nu am mai auzit de sac sa se dezvolte asa mult fara bebe in el... nu iti pierde inca speranta, mai mergi si la alt doctor.

Bun venit noilor gravidute, sarcina usoara si bebei sanatosi

diamar si giuliella astept datele sa va trec pe listuta



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Minunea din burtica
7+ Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
Uite asa cresc eu la mami in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Roxx, subscriu la partea cu ultimul trimestru.. huh destul de nasol... si eu nu am stat decat pana la 37, d'apai pana la 40...valeu



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Minunea din burtica
7+ Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
Uite asa cresc eu la mami in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Citat:
citat din mesajul lui ramyy

buna fetelor

se pare ca eu cam ies din cursa , la ora 21 am fost la eco si nu este embrion sacul a crescut exact cat pt o sarcina de 10 saptamni dar nu este embrion , pana acum am plans continuu ma doare sufletul si nu pot sa cred ca mi se intmpla pt a doua oara, prima avort spontan si acum sac fara embrion.
imi vine sa urlu si sa mor

la insistentele mele medicul a zis sa mai asteptam pana miercuri si daca e tot asa facem avort ciudat este ca eu am toate simptomele mie rau mie greata dar toate astea pot fi de la duphaston.
asta e se pare ca nu am ce face




Incearca sa faci un consult echo si la alt dr. Poate ala are ochi mai buni (spun eu, in necunostinta de cauza). Oricum nu considera asta o cauza pierduta, viata ta nu se termina aici Hai curaj ca va fi bine si va rasari soarele si pe strada ta!

Ramona 5 sapt.


Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Citat:
citat din mesajul lui camy_pus

se pare ca nu voi face parte din aceasta odisee..


...va doresc o sarcina frumoasa, fara nici un fel de probleme, sa ajungeti toate la termen, sa aveti nasteri usoare si copilasi sanatosi!

Va veni si vremea mea, cred acest lucru, stiu sigur ca asa va fi!

Numai bine, sanatate multa!

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

acum sper la o minune


hai nu fi tristutza! Speranta moare ultima!


Ramona 5 sapt.


Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaomaria spune:

Buna dimineata
Am fost ieri la dr de familie, m-a cantarit si mi-a luat tensiunea si mi-a transcris toate analizele pe care i le-am dus eu de pe net pe 2 trimiteri.
Si am fost si la Praxis (pt cele din Iasi) sa vad cat m-ar costa. Pentru gratuite nu mai sunt locuri, asa ca ar ajunge cam 4.5 mil toate. Intrebarea este: ce alte cabinete bune si mai ieftine mai stiti?
Ah, si eu am inceput sa iau Elevit inca de cand am aflat ca-s insarcinata, dar am uitat sa-i zic si dr de familie si celui ginecolog despre asta. Cineva mi-a zis ca tb din luna 5. Voi ce stiti?
O zi frumoasa si usoara

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Anamaria, ti-am raspun si ieri cu Elevit-ul. Daca nu ai greturi si pastrezi mancarea in stomac nu are rost sa iei vitamine. Mie si dr precedent si dr de acum asa mi-au spus. Le voi lua probabil de pe la 16 saptamani la fel ca data trecuta.

Diamar, in legatura cu acidul folic. Peste tot scrie ca doza recomandata este de 0.4 mg nu 4 mg. Nu stu unde ai mai gasit tu de 5 mg pentru ca eu stiu ca nu se mai fabrica de vreo 2 ani... Cele de 5 mg se dadeau la bolnavii de inima si cei cu boli de sange gen talasemie. Acum luand-o si pe partea cealalta, la fel scrie ca nici rau nu face daca iei mai mult. Intreaba si tu ginecologul... acum, mie asa mi-au spus ei si asa am citit si pe net. Acum daca ei m-au mintit te mint si eu pe tine



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Minunea din burtica
7+ Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
Uite asa cresc eu la mami in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramsan spune:

Citat:
citat din mesajul lui Anaomaria

Buna dimineata
Am fost ieri la dr de familie, m-a cantarit si mi-a luat tensiunea si mi-a transcris toate analizele pe care i le-am dus eu de pe net pe 2 trimiteri.
Si am fost si la Praxis (pt cele din Iasi) sa vad cat m-ar costa. Pentru gratuite nu mai sunt locuri, asa ca ar ajunge cam 4.5 mil toate. Intrebarea este: ce alte cabinete bune si mai ieftine mai stiti?
Ah, si eu am inceput sa iau Elevit inca de cand am aflat ca-s insarcinata, dar am uitat sa-i zic si dr de familie si celui ginecolog despre asta. Cineva mi-a zis ca tb din luna 5. Voi ce stiti?
O zi frumoasa si usoara

7+


Eu am fost la laboratorul MEDITUR MEDICAL CENTER (unde a fost vechiul sediu al univ. Petre Andrei, pe Rapa Galbena, mai jos de Romtelecom) sa-mi fac toate analizele alea de care scriam in capitolul trecut si TOATE AU FOST GRATUITE. Te duci acolo oricand IN CURSUL LUNII CA AU BANI DAR NU PACIENTI: uite nr. de tel. 0232 - 215.556 sau www. mediturmedicalcenter .ro (fara spatii)

Succes!

Ramona 5 sapt.


Rares - puiutul mamei (8 nov. 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaomaria spune:

Ramsan, multumesc. Toate-toate au fost gratuite, sau doar cele care in mod normal sunt gratuite?

7+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaomaria spune:

Monica, iarta-ma se pare ca am ratat raspunsul tau de ieri.
Multa sanatate tuturor si inca o intrebare: voi aveti dureri de burta? Eu am observat ca in unele zile ma doare abdomenul in partea de jos, uneori ca niste intepaturi. Nu stiu nici ce e, nici de ce, nici daca e normal sau nu sau cat e de grav. Ma poate lamuri cineva?
Si scuze daca s-a mai discutat despre asta. Puteti sa-mi trimiteti PM, sa nu fie informatii redundante aici.
tuturor

7+

Mergi la inceput