Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009 (8)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diamar78 spune:

Se pare ca si eu sunt insarcinata cu al doilea bebe. Inca nu e confirmata sarcina de doctor dar testul mi-a iesit pozitiv. Problema e ca nu mai stiu exact UM dar pledez pentru 26-27 decembrie si atunci DPN ar fi pe 2-3 octombrie. Daca cu puiul meu David(25.05.2007)nu am stiut ce-i aia sarcina acum stiu din plin. Cu David nu am stiut ce-s alea greturi dar acum imi este rau de la orice miros.
Pe David inca il alaptez si nu stiu cum sa fac sa-l intarc ca incepe sa planga cand ii spun ca nu se mai poate, ca e nu mai e buna titi.
Am inceput sa iau acid folic fara sa intreb medicul dar nu stiu daca e doza corecta, iau 5 mg si am vazut ca trebuie cam 4 mg. Ma gandesc ca nu are nimic 1 mg in plus.
Va urez la toate sarcina usoara cum am avut eu prima data.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Bunå fetelor..Ce multe suntem.....Vå urez o sarcina usoara..fårå greturi si multa liniste.

Ramsan.. Må bucur ca esti ieseanca de a mea ... nu stiu dar cand esti departe de casa si auzi ca cineva e din orasul natal parca iti sare as aoleak inimioara...Si mai avem ceva in comun..Tensiunea micå...la fel am primit si eu recomandari sa beau o cafelutza pe zi eu nesuportand pana atunci cafeaua dar pt a fi bine ce nu face omul ..plus ca nu e mare scofala...si nu cred ca ar afecta cu ceva acum in sarcina...Imi pare rau pt ce ti s-a intamplat..må bucur ca ai trecut peste asta si esti bine cu baietelul tau acum så iti traiasca si sarcina usoara


Eu sunt bine ma mai confrunt cu acea constipatie cu care poate si voi va confruntati...in rest e bine maine intru in såpt 10

Vå pup

Iulika,cea mai fericitå9+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxxy80 spune:

A nu avea simptome de sarcina nu inseamna ca e ceva in neregula cu sarcina. Noi cele care nu avem simptome ne putem considera niste fericite. Se pare ca eu sunt fericita pt a doua oara. E incredibil ca nici la a doua sarcina nu am simptome. Oricum vom simti din plin ca suntem gravide in ultimul trimestru de sarcina (mi-aduc aminte ca ma tinem de sotul meu si de o perna ca sa ma intorc de pe o parte pe alta noaptea, aveam o durere apasatoare la ''stiti voi unde'', nu mai puteam sa ma aplec deloc, nu ma puteam incalta singura, mergeam la toaleta de n ori etc ca nu vreau sa sperii pe cele care sunt la primul bebe).

Roxxy, mami de Matei scump si drag (29.11.2007) si o tare emotionata 6+





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giuliella spune:

hello!
vreti nu vreti trebuie sa ma primiti si pe mine in gasca voastra.Deocamdata am doar un test de sarcina pozitiv..si prespun ca bebe are cam 5 saptamani. astept sa creasca mai maricel sa poate fii vazut la eco ca sa pot sa confirm sarcina..iar pana atunci Doamne ajuta sa se faca mare ceea ce va doresc si voua



Iulia 5+
si Albert Iustin (15.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulika29 spune:

Buna giuliella..Bine ai venit!! Så ai parte de o sarcina usoara fårå greturi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramyy spune:

buna fetelor

se pare ca eu cam ies din cursa , la ora 21 am fost la eco si nu este embrion sacul a crescut exact cat pt o sarcina de 10 saptamni dar nu este embrion , pana acum am plans continuu ma doare sufletul si nu pot sa cred ca mi se intmpla pt a doua oara, prima avort spontan si acum sac fara embrion.
imi vine sa urlu si sa mor

la insistentele mele medicul a zis sa mai asteptam pana miercuri si daca e tot asa facem avort ciudat este ca eu am toate simptomele mie rau mie greata dar toate astea pot fi de la duphaston.
asta e se pare ca nu am ce face

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MoRo_K spune:

Ramyy Doamne-ajuta sa fie bine miercuri!Doamne-ajuta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nnicoro spune:

Ramyy,ne rugam pentru tine

Nico 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

se pare ca nu voi face parte din aceasta odisee..


...va doresc o sarcina frumoasa, fara nici un fel de probleme, sa ajungeti toate la termen, sa aveti nasteri usoare si copilasi sanatosi!

Va veni si vremea mea, cred acest lucru, stiu sigur ca asa va fi!

Numai bine, sanatate multa!

Cami,mamica ingerasului Darius-Andrei
n: 15.07.2008
d: 16.08.2008

ingerasul Darius-Andrei

acum sper la o minune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alex25 spune:

Buna dimineata fetelor!

Ne rugam si noi pentru cele care au nevoie si va tinem pumnii sa fie bine!

Noi suntem ok, maine mergem la control, greata vad ca nu mai este atat de prezenta, speram din tot sufletul sa fie totul ok cu bb! Vaaaai, am niste emotii de numa'!

Stie cineva ceva despre dna. dr. Marinca Delia, de la CFR2? Mi-a fost recomandata de cineva dar nu prea gasesc informatii despre dansa! HELP!

Va pupam si sarcina usoara!

5+

Mergi la inceput