Burtici fericite de septembrie-octombrie 2009 (8)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns honeybaby spune:

Buna seara

Azi a fost o zi tare ciudata . Sper ca totul sa fie ok cu bb.

Parca s-au mai lasat sanii si nu mai am pofta de mancare.

Denisa, 5+

http://picasaweb.google.com/deni757/Noi#

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unombun spune:

pentru cele care cunoasteti,va rog:am fost la gineco asta seara,ca in caz de bebe sa-mi dea ceva sa-l pastrez.M-a programat pe miercurea viitoare,pentru ca acum ar fi prea mititel,ar fi pe undeva prin trompe abia,pina atunci se nideaza,daca este si primesc tratament de sustinere.Va face eco cu sonda,din cite am inteles.Intrebare,ca m-am zapacit la doctor,din cite ati fost voi la acest tip de eco,cu sonda,e necesar sa beau apa inainte si cam cita??Sa apese pe vezica ca la eco normal??Se vad intr-adevar mai multe,sau nu prea la asa ceva?Pot sa-l depistez pe bebe intr-adevar mai devreme,cam la sapt 2?Multumesc pentru rabdare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns magdala spune:

Bine v-am regasit burtici...muuuulte ne mai facuram toate burticile si la si mai multe. Sanatoase si voioase sa fim cu toatele, sa avem nasteri usoare.
Doamne dar ce repede mai scrieti, lipseste omul doua zile si voi faceti un nou capitol.
Selen80 si Ioanact multumesc pentru incurajari.
Incerc sa nu ma gandesc prea mult la asta, dar nu pot sa nu recunosc ca nu ma afecteaza.
Ioanact, dr. Beghim Metin are cabinetul la ProsanaMed, dar are ore si la Spitalul Judetean Constanta. Eu am fost la cabinet ca imi e o groaza de mor de spital.... mai rau ma imbolnavesc acolo...
Alesicoo, sper ca sunteti bine si tu si bebe. fata de incurajare.
Eu sunt inca in perioada dificila, abia astept sa treaca si saptamana asta sa intru in saptamana 9, sa fiu linistita ca am trecut macar de saptamanile 7-8 cu bine.
Eu nu am reusit sa fac inca analizele gratuite, stie cineva cum se fac programarile la Synevo - Constanta?
Ca eu am dat telefon - apropo, ca tot intreba cineva de pret: mie imi trebuiesc toxoplasmoza si CMV(citomegalovirus) si mi-au zis de la Synevo ca se fac 4 analize la ele care in total costa 180,00 ron -si mi-au zis ca se fac numai pe programare, cele gratuite, ca numai luni pe 2 feb au de la 7.30 la 10 fara programari, apoi in functie de plafonul de la CAS... Pai la ei se termina aproape tot plafonul intr-o zi?
creata2008, bineinteles ca am plans si ras la povestirea micutei tale. Nastere la fel de usoara si acum.
Mai vorbim, probabil tot peste vreo doua zile, si la un alt capitol. . Sper ca nu, insa la cum sunt, nici noutati nu prea am, decat greturi- ca as manca numai saraturi si acrituri..., prefer sa va citesc mai mult.
si fetelor.

7+, maine 8


Mami Magda cu Rafaela si bebe2
Vine bebe2 - si fiecare zi e o victorie spre VIATA
Avem si site
Magda & Claudiu

Sa lupti si sa cauti, sa gasesti si sa nu te lasi doborat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mgd13 spune:

maine este eco sa vedem daca s-a format embrionul si daca este sracina intra sau extrauterina.
am emotii dar sper sa nu apara nici un fel de prebleme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mgd13 spune:

din ceea ce cunosteti voi pana acum ce risc exista (statistic vorbind) sa fie sarcina, dar fara a se forma embrionul?
si cam in ce situatii apare o astfel de problema?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mgd13 spune:

pe mine ma ingrijoreaza faptul ca nu prea am simptome, adica nu greturi sau stari de rau...
in general fetele se plang pe aici cand se simt rau si pe mine ma pserie faptul ca ma simt bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mgd13 spune:

e adevarat ca ma cam doare burta, de fapt mai mult ma inteapa sica pe dupa amiaza mi-este foarte somn, dar mai mult de atat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

grati.ela pe biletul meu de externare de la babes scrie, printre altele, si steatoza hepatica... am facut transfuzii cu sange, plasma si perfuzii cu cortizon. Asa am revenit la viata. Printre alte simptome, si urina mea era rosie...aveam mancarimi, greturi, dureri de spate in zona rinichilor ...dra de acum mi-a spus ca trebuie urmarit foarte bine ficatul si rinichii. Ma intereseaza foarte mult subiectul. Daca ma poti ajuta cu ceva informatii sau daca sti unde sau cui ma pot adresa in aceasta problema, ti-as fi tare recunoascatoare. Mercic mult




POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Minunea din burtica
7+ Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
Uite asa cresc eu la mami in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unombun spune:

si mai am o intrebare:ce medicamente cunoasteti ca ar fi gratuite pentru gravide,medicamente compensate de casa de asigurari?astazi am aflat de duphaston si utrogestan.Care ar mai fi?/multumesc si ma iertati ,dar e bine sa fii un om bine informat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mgd13 spune:

absolut toate analizele pe care le-am facut inainte de a ramane insarcinata au iesit bine

Mergi la inceput