Mamici antistress si licurici de ian-feb 2009(128)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MissParker spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny
Miss Parker, 7-8 picaturi inainte de fiecare masa, nu e supradoza? Pe prospect nu scrie asa...

Uite ce scrie www.gifte.de/Antidote/sab_simplex.htm" target="_blank">AICI, ca poti da pana la 15 picaturi pro biberon: Säuglinge und Flaschenkinder: 15 Tropfen in jedes Fläschchen.

Noi am dat 7-8 si a ajutat. Am mai incercat si Lefax, dar n-a mers asa bine.

Eu sunt anti-medicamente, anti-antibiotice, anti-vaccin, dar la Sab simplex chiar ca nu am avut probleme, citind ca este eliminat impreuna cu aerul pe care-l aduna din stomac.



1. Louis Pasteur a fost un impostor. Teoria vaccinarii este produsul acestei imposturi, care a fost perfectionata in timp pentru obtinerea unor profituri tot mai mari.
2. Teoria falsa a "imunitatii turmei" este folosita pentru a ne santaja sa ne integram toti in turma fara sa cracnim.
3. www.thinktwice.com/" target="_blank">Vaccinarea si www.vogelgrippe-aufklaerung.de/t537f4-Superantibiotikum-gegen-Superbakterien.html" target="_blank">antibioticele sunt armele cu care cartelul farmaceutic ne "ajuta" de secole sa devenim tot mai bolnavi si tot mai dependenti. Realitatea ne-o dovedeste zi de zi.

Vaccinurile in Romania NU sunt obligatorii prin lege (vezi Legea nr. 649 din 20 noiembrie 2001 pentru aprobarea ordonantei guvernului nr. 53/2000). Informati-va cat mai bine, din toate punctele de vedere, si luati decizii in cunostinta deplina de cauza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavinia_deco spune:

Buna fetele!
As vrea si eu sa pot lua cumva legatura cu NATYam inteles ca a nascut la municipal si cu acelasi dr cu care ar trebui sa nasc si eu in mai. As avea si eu cateva intrebari.
Am incercat sa ii trimit un PM dar nu merge...
Pupici si sper sa vada mesajul asta! Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

MissParker, citesc acum. :)

miere, pentru simplul fapt ca stie f. bine ca nu e langa mine, in patul meu. Cand doarme cu mine, nu am probleme cu trezitul pana pe la 4 - 5 - 6 dimineata, depinde la cat se culca (11 - 12 - 01). Nu stiu, patul ei o fi mai rece, n-o fi mirosind a mine etc. etc. In patul ei, mereu are manutele si piciorusele (talpile) reci. In patul meu, i se incalzesc, daca doarme cu mine, pentru ca preia din caldura mea. Si s-o culc infofolita, nu e bine, din cate stiu.

Daria Nandini

http://b1.lilypie.com/KfqTp2.png

Am adus pe lume o minune!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Deoarece acest mesaj a fost la sf. cap.trecut, cred ca ar fi bine sa-l mai postez o data. Sa ma scuze fetele care l-au citit deja...

Fetelor, as vrea sa va spun din experienta mea si din ce am citit legat de ALAPTAT si LACTATIE.La inceput pana vine lapticul, si eu am dar fetiteti formula, insa acum de vreo cateva zile, nu mai avem nevoie de lapte praf. Sunt exclusiv pe tztzica. Cum am reusit asta, o sa va spun...poate va ajuta. De fiecare data cand plangea o puneam la san, sugea cat sugea apoi daca vroia iar in 5 min o puneam din nou si tot asa...pana adormea (daca nu se satura ii dadeam si eu formula...dar rar). Dupa ce termina ea de supt luam pompa si bagam la greu cate 20 min-30 min tras la sani ca sa ii stimulez (chiar daca nu curgea mai nimic, nu conteaza...voi pompati). Apoi bagam 2 cani de ceai de stimulare a lactatiei. Ideea de baza este: TRAGETI CAT MAI MULT CU POMPA dupa alaptat. Sanii vor intelege ca este nevoie de mai mult lapte si in curand vor produce mai mult. Daca la fiecare alaptat veti incepe sa dati si formula, sau din ce in ce mai des lapte praf, sanii vor produce aceeasi cantitate si in timp se va diminua!! Trebuie sa va faceti sanii sa produca mai mult si asta se face numai prin stimulare cat mai multa, puneti bebe la san cat mai des, bagati pompa de san dupa fiecare alaptat daca trebuie...trageti de ei si o sa vedeti ca o sa puteti alapta exclusiv in cateva zile. E PACAT sa dati lapte praf, lapticul de mama este AUR pentru ei!
Prima luna este cea mai grea, nimeni nu spune ca a alapta este ceva usor, este GREU! Insa daca iti doresti cu adevarat vei reusi! trebuie sa luptati si perioada asta va trece...uite la noi de abia dupa prima luna lucrurile au intrat pe un fagas, insa in toata aceasta prima luna am incercat sa fac tot ce pot sa scap de formula si am reusit. Se spune ca pentru bebe a suge este ceva instinctiv, se nasc cu aceasta depindere insa pt mama a alapta nu este nimic instinctiv, ALAPTATUL SE INVATA! Si ca orice lucru nou, este greu la inceput. Se fac rani, nu se pozitioneaza cum trebuie, bebe ia aer, il doare burta, nu va gasiti pozitia si va dor mainile, spatele, bebe adoarme la san si nu mai vrea sa pape...insa toate acestea vor trece. Important este sa va doriti sa alaptati exclusiv si sa faceti totul pentru a ajunge aici. Si o sa reusiti! Eu una asa am procedat si vreau sa va spun ca sunt mandra ca am reusit acest lucru. Cu sinceritate va spun ca la primul copil nu am fost in stare de aceasta performanta...
Sper ca nu v-am plictisit...prea tare...insa am vrut sa impartasesc aceste lucruri cu voi.


S-a nascut minunea SABINA-MARIA (29 decembrie 2008)

Mami de printesa ANA
Mami de printesa SABINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Tutu, BAFTA multa maine!!! Sa ne dai de veste imediat ce poti!

Bebelusi, sigur ca la inceput este o senzatie neplacuta cand te mulgi, apoi sanii se obisnuiesc (mai ales ca ii agreseaza bebe destul cand trage din ei) si nu mai simti durere...nici macar jena. O sa vezi...

S-a nascut minunea SABINA-MARIA (29 decembrie 2008)

Mami de printesa ANA
Mami de printesa SABINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jasmi spune:

Cami, aici sunt

Crisspoliss, felicitari mamico! Sa va aduca bebe numai bucurii, sa fie cuminte si mancacios!
Lisa, m-am emotionat tare cu povestea nasterii Imi pare rau ca a suferit micuta, dar ma bucur ca acuma e totul bine, iar ea e o frumoasa!
Porumbita, bebe robert e superb!
Carmen, ai un baietel frumos foc, sa-ti traiasca! Si bine ati revenit acasa
Alina, multumim de sfaturi! Nu am apucat zilele trecute sa-ti spun cat de frumoasa e Sabinuta!
Naty, imi pare tare rau ca ai atatea pe cap Iti doresc multa putere sa treci peste tot cat mai repede si sa ramai cu 2 printese frumoase si cuminti si toate problemele sa devina o amintire!
Catisto, IrinaC
Ledi, Daiopri va doresc multa multa sanatate si voua si celor mici (si sotilor daca nu le-a trecut inca )
Miere esti o fata extraordinara. Ai trecut prin momente asa grele si totusi ti-ai revenit rapid si esti si optimista Toata admiratia
Bee, Asparagus, Dark, Spic de grau, Ira, Micola, aveti niste bebelusi absolut superbi (in fiecare zi dau iama pe mailul comun )

Anca_, te felicit si eu cu intarziere pt bebe grasun si frumos!

Eu am iesit din depresie (desi dupa controlul de joia asta sigur o sa intru in alta ), bebe cuminte si miscareata, eu ca o balenuta - mi se pare ca am ramas printre ultimele (Cami, Patricia, Aalina - sa ma asteptati si pe mine )

Lily, Oanaq desi sper ca la ora asta ati nascut deja

aaaaa... si Cristi am murit de ras la faza cu scutecele de adulti

Jasmi 38+ cu
way to go, BB

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

MissParker, citesc acum. :)

miere, pentru simplul fapt ca stie f. bine ca nu e langa mine, in patul meu. Cand doarme cu mine, nu am probleme cu trezitul pana pe la 4 - 5 - 6 dimineata, depinde la cat se culca (11 - 12 - 01). Nu stiu, patul ei o fi mai rece, n-o fi mirosind a mine etc. etc. In patul ei, mereu are manutele si piciorusele (talpile) reci. In patul meu, i se incalzesc, daca doarme cu mine, pentru ca preia din caldura mea. Si s-o culc infofolita, nu e bine, din cate stiu.

Daria Nandini

http://b1.lilypie.com/KfqTp2.png

Am adus pe lume o minune!







Selene la cate argumente pro 'luat copil cu tine in pat' ai gasit poti incerca sa gasesti la fel si contra!?

Ar fi neplacut la cat de obosita ai putea fi intr-o seara din greseala sa se intample un accident..

o idee ..pune in patutul fetei un tricou ..care sa miroasa a tine... sau fatza de perna a ta...


stiti ca atunci cand plange bb... lapticul vine dintr-o data?!
Mie asa mi se intampla...cand il aud plangand imi simt sanii umplandu-se de laptik!
Ce e amuzant e ca simt asta si cand fratiorul cel mare de doi ani, Teo se mai jeleste din diverse alinturi..





Alinuk, Teo si minunea mica
nasterea - una dintre minunile lumii
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4b43ab1fe6e90f0fd2caa0" target="_blank">fericire, implinire..un an de Teo!
www.flickr.com/photos/13087113@N06/" target="_blank"> franturi de viata
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=2ad52edce530b33f65f3b1&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">spicuiri de botez
...................................................
Nimic nu-i intamplator!
...................................................

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Citat:
citat din mesajul lui jasmi



Alina, multumim de sfaturi! Nu am apucat zilele trecute sa-ti spun cat de frumoasa e Sabinuta!

[red]Jasmi 38+ cu




S-a nascut minunea SABINA-MARIA (29 decembrie 2008)

Mami de printesa ANA
Mami de printesa SABINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Vazut poze SUPERBE de bebei:
Lucas, Robert, Stefan, Ana-Teodora, Alexandru.

Sunt absolut superbi! Sa va traiasca, sa se faca mari si sa va aduca numai bucurii in viata.
mamicile.

S-a nascut minunea SABINA-MARIA (29 decembrie 2008)

Mami de printesa ANA
Mami de printesa SABINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmen_Marieta spune:

Seara buna fetele,

Cami eu am avut halatul, papuci, hartie igienica, servetele umede cu care ma stergeam pe fata, si apa plata muuuulttttaaaaa... tel se tine inchis pana nasti, eu mai ieseam pe hol si sunam, dar in sala de nasteri nu.
Selene incearca sa te odihnesti, Doamne cate ai pe cap...
Irina incearca sa te odihnesti, si nu-ti mai face griji.Eu cred ca toate problemele au o solutie.
am ramas pacientii dr-lui Toma.Este super...
Miere si eu procedez ca tine, face bine!!

Fetele voi faceti baita in fiecare seara??? Eu i-am facut aseara, si i-as face maine seara. Ma gandescca e micut...

Poze ..

de Stefan

Mergi la inceput