Mamici antistress si licurici de ian-feb 2009(128)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lisa79 spune:

ooo,trebuie sa aplic si eu metoda Irinei,nu m-am mai machiat de multa vreme,dar macar pijamaua sa o dau jos de pe mine.
sunt o lenesa

29 ianuarie 2009 a venit pe lume ciufulita Ana Teodora!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebelusi spune:

Irinuca la mine nu prea sunt semne, in afara de intepaturi in ...dansa seara cand ma pun sa dorm. Azi special m-am plimbat toata ziua.

Miere asa cum zici tu cu rimelatul, asa facea sora mea cand invata pentru facultate, radeam de ea ca statea in fotoliu cu cartile in brate dar RUJATA. Nu invata nerujata , zicea ca asta ii ridica moralul.

Selenuta ai mai vorbit cu tati??

Tutu , nastere usoara, iti tinem pumnii.

38+ Vlad Mihai

AMR 2 saptamani

"Cel mai mare dar primit de o femeie in viata este acela ca poate da nastere"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Bebelusi, iti dai seama ca mai ai maxim 2 sapt si nasti?? OAU!!! Cand a trecut timpul...eu mereu stiam ca tu esti mult in urma mea...dar uite ca a venit si randul tau! De abia astept sa ne dai vestea

Fetele din USA, va rog spuneti-mi un remediu (medicament) contra COLICILOR. Ceva ce stiti ca e bun. Vreau sa o rog pe prietena mea sa-mi trimita, dar mi-a zis sa-i spun ce. De aici am incercat cam tot...doar la Bonnisan ce si-a mai facut efectul, insa vreau sa stiu ce optiuni mai am...in caz ca...

S-a nascut minunea SABINA-MARIA (29 decembrie 2008)

Mami de printesa ANA
Mami de printesa SABINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miereamara spune:

Alina eu am in casa mylicon, dar nu l-am folosit inca.
http://www.mylicon.com/products/index.jhtml



www.flickr.com/photos/14984866@N07/" target="_blank"> Photo Album

www.eklipsse.net/gallery/" target="_blank">FineArt gallery

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris30 spune:

Alina eu ii dau Dariei Gripe Water si functioneaza si din cand in cand ii dau si picaturi antigas (substanta activa-simethicone).Iti dau un link ca sa-ti poti face o idee; http://www.drugstore.com/products/prod.asp?pid=161549&catid=9321

http://b1.lilypie.com/iAvwm5.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IRINA.C spune:

Care 2 sapt Alina? nu are dpn pe 6 .02???Bebelusi lumineaza-ma!



POZE ANDREI
mami cea mai fericita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Citat:
citat din mesajul lui catisto

Fetelor care ati avut epiziotomie , puteti sa-mi spuneti si mie cam la cat timp v-au cazut firele?
Eu am aproape 3 saptamani de la nastere si mi-au cazut doar doua . Si inca mai am .

de Ioana Ruxandra (14.01.2009) si Ana Maria (2.08.2004)
http://catisto.sunphoto.ro/


Mie nu mi-au cazut, am fost sa le scoata la 7 zile de la nastere. Si ultimul fir, care e de fapt si nodul (cel mai aproape de vagin) mi l-a scos acum o sapt.

S-a nascut minunea SABINA-MARIA (29 decembrie 2008)

Mami de printesa ANA
Mami de printesa SABINA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

lavinia deco ti-am mai scris o data cand ai postat prima oara. Incearca sa iti activezi PM si iti dau cate informatii vrei.

andreea Nadia regurgiteaza foarte des si mult, rar cand are o masa fara sa regurgiteze. Am inteles ca mannca multa si stomacelul ei e inca mic, nu stiu ce sa zic. Dar scoate lapte mai tot timpul, cum are crampe scoate lapte, cum sughite, iar scoate. Nici eu nu am patit cu Ioana, ea a regurgitat de 2 ori in toata viata ei de beblus. Chiar vreau sa vorbesc cu dr. acum.

offf ledi ce rau imi pare de voi, multa sanatate! Stiu cum e cu bebe racit, GROAZNIC!

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Naty spune:

bee stai linistita, greutatea de la nastere trebuie atinsa in 2 saptamani. Ioana de ex. a recuperat scaderea fiziologica la 2 saptamani dar dupa aia a luat vertiginos urmatoarele 2 saptamani asa ca la o luna avea un plus de 650 gr. fata de greutatea la nastere.

alina soacra-mea nu poate sa aiba grija de Nadia. Pe Ioana era sa mi-o omoare de cateva ori, tre sa stau cu ochii pe ea ca pe butelie cand e preajma copiilor. Nici nu-ti poti imagina, femeia asta e total antitalent la cresterea copiilor, nu numai ca nu are minime notiuni dar nici din instinct nu stie cam ce sa faca. Pe Octavian l-a crescut bunica-sa dinspre tata de asta probabil e viu si nevatamat Plus ca noi doua avem o realtie tare proasta si ma scoate din minti. Nici cu Ioana nu pot sa o las ca asta (Ioana) nu vrea nici 5 minute sa stea cu ea.

Raluca, mamica printeselor Ioana - Alexandra (10.10.2004) si Nadia - Ana (29.12.2008)

NOI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alina1976 spune:

Citat:
citat din mesajul lui IRINA.C

Care 2 sapt Alina? nu are dpn pe 6 .02???Bebelusi lumineaza-ma!



POZE ANDREI
mami cea mai fericita


Asa scrie la semnatura ei....AMR 2 saptamani.
Sa ne lumineze EA


S-a nascut minunea SABINA-MARIA (29 decembrie 2008)

Mami de printesa ANA
Mami de printesa SABINA

Mergi la inceput