Alma, ingeras la ceruri

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catalina2307 spune:

Monica....nu stiu ce as putea spune.....decat ca ma gandesc la tine si iti doresc sa ai puterea de a merge mai departe.
Daca exista un Dumnezeu, atunci sa ma ierte ,dar eu deocamdata nu inteleg cum si de ce aduce atata suferinta.




Catalina, mami de trei ingerasi la ceruri....puii mamii, dragii mamii...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Maya, catalina, , as vrea sa va dau putin din puterea si optimismul meu. Nu vreau sa ma intelegeti gresit, plang si sufar dupa ingerasul meu, sufletul mi-e tare chinuit. Ma uit mereu la pozicile lui si ma gandesc cum ar fi aratat acum si ce nazbatii ar fi facut si plang, plang pana ce nu mai pot si urlu si arunc cu obiecte si dupa imi revin si imi spun ca TREBUIE sa merg mai departe.

Sincer va spun ca nu sunt un om foarte credinicios, am credinta mea, si chiar cred ca totul se intampla cu un scop. Am ajuns insa la concluzia ca nu imi va raspunde nimeni la intrebarea "de ce", de ce tocmai mie sau altele asemenea. Drept pentru care incerc sa nu ma mai chinui si sa iau toate lucrurile ca atare. Acum doi ani am avut un accident groaznic, pe 23 decembrie. Masina s-a facut praf iar noi am scapat teferi si nevatamati fara nici o zgarietura. Puteam la fel de bine sa murim atunci, eu puteam sa mor la nastere dar uite ca am ramas in viata. POate ca Dumenzeu m-a lasat in viata in cele doua cazuri tocmai pentru ca are el alte planuri cu mine. Mi-a dat pe o parte si mi-a luat pe alta, acum imi da din nou si nu pot decat sa fiu fericita pentru asta.
catalina, te-am tot urmarit sa sti si la durere si m-am bucurat enorm atunci cand te-am vazut la mamici de zmeurici. Acum nu pot decat sa ma rog sa te bucuri din nou de o minune in viata ta care sa se nasca sanatoasa si sa-ti aduca multe bucurii. M-a impresionat drama ta inca de cand s-a intamplat si urmaream odiseea ta in speranta ca va veni o veste buna. La fel faceam si cu camy nestiind ce avea sa mi se intampla dupa numai o luna de zile...
sincer, in astfel de momente nici nu sti ce poti spune, e greu, e dureros, ti-e teama sa nu jignesti. Eu sper totusi sa nu ma intelegeti gresit si vreau sa stiti ca sunt totalmente alaturi de voi cu sufletul si cu gandul. Pur si simplu asa sunt eu si va rog sa ma credeti ca toata lumea zicea ca voi muri si ca sunt prea slaba ca sa trec peste tragedie. Dar la mine s-a adeverit proverbul ca "ce nu te omoara te face mai puternic". Pur si simplu nu stiu de unde am gasit atata putere si mai ales curaj de a o lua de la capat.

Maya, minunea din burtica ta merita sa traiesti pentru ea



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Minunea din burtica
7+ Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
Uite asa cresc eu la mami in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Asa este maya, doctorilor nu le plac pacientele destepte si informate mai ales. Te rog sa ma crezi ca eu ma rugam de doctorul meu sa imi dea sa fac sterptococul de grupa b in saptamana 36. Si el imi spunea ca nu e nevoie, ca n-am eu treaba. Si asta pentru ca sunt convinsa ca era hotarat sa-mi faca cezariana. Cand m-am dus la el al 35 de saptamani (pe 11 august) mi-a spus ca ne vedem pe 13 septembrie (cand aveam dpn-ul) si vedem atunci cum nasc. Si eu ii spuneam "domne, mi-e rau, am slabit, bebe nu prea misca, urina nu e cum trebuie, am amncarimi..." si el "lasa ca e normal". Ditamai profesorul universitar sef de clinica.... si pe langa asta imi zicea mereu sa mai las netu sa nu mai citesc atata ca el a nascut mii de gravide si ca stie el mai bine ce face...

Acum am o doctora tanara care este muuult mai interesata de ceea ce se intampla cu mine. Se vede ca isi da interesul.



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Minunea din burtica
7+ Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
Uite asa cresc eu la mami in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexas spune:

Dumnezeu o sa-ti mangaie sufletul si o sa iti de-a putere sa mergi mai departe ai grija de tine si de luana.va pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maya25 spune:

Of, Monica, ce nemernic de doctor! Si se mai pretinde profesor universitar.
Si eu ma stresez daca bebe misca putin o zi si cer sa vina cu dopplerul fetal sa-i aud inimioara ca bate ok. Ii stresez pe astia de aici, stiu, dar nici nu-i stresez pe cat as vrea (eu sunt internata in spital din 28 noiembrie anul trecut si raman aici pana nasc). Daca tot stau internata si prizoniera la pat, macar sa se ocupe de mine!
Sper din suflet ca de data asta sa fie bine. La fel iti doresc si tie!

Maya 33+
http://bd.lilypie.com/CHzwp1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

De ce esti internata Maya? AI probleme cu tine sau cu bebe sau te tin sub observatie asa cum ma ameninta si pe mine ca din sapt 28 voi cunoaste paturile spitalelor?



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Minunea din burtica
7+ Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
Uite asa cresc eu la mami in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

La multi ani micutei Luana care papa mai bine decat inainte!!!

a implinit o saptamana si mamica ei este tare mandra de ea!



Cristina cu bebe mic 33+

nasterea in apa

pozici dragute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gargaritza85 spune:

Ayla imi pare foare rau pentru ceea ce ai patit...eu abia acum am aflat de tragedia prin care treci. stiu ca in momentele astea nu prea au mare efect cuvintele noastre, parerile noastre de rau dar nu trebuie sa uiti nici o clipa ca nu esti singura si ca noi toate cele care ti-am scris cate o vorba buna aici,desi nu te cunoastem personal ne esti draga, iar pentru asta suntem alaturi de tine, te sustinem si ne dorim sa fii puternica pentru ca micuta Luana are nevoie de tine mai mult ca oricand. ma doare sufletul cand ma gandesc prin ce clipe ai trecut si imi pare rau ca nu pot face nimic mai mult pentru a-ti alina durerea macar putin... te imbratisez cu drag, iar daca te pot ajuta cu ceva nu ezita sa ma anunti



fericita de Arianna Stefania

bebe si pe tati lu' bebe

pozici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Multumesc!
Asa e, ieri Luana a implinit o saptamana.
La fel ar fi implinit si Alma. Am primit si eu, dar si ea, de la tati, ghiocei. Trebuia sa fie un ghiocel. Poate a fost un ghiocel putin grabit.

_
I love you so much my tiny princess

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Ayla, la multe saptamani, luni si ani inainte cu sanatate si numai bucurii. Ma pentru voi sa fiti bine si te urmaresc indeaproape



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Minunea din burtica
8+ Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
Uite asa cresc eu la mami in burtica

Mergi la inceput