Alma, ingeras la ceruri

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

inca o zi dragelor!

monica m-a rugat sa va transmit gandurile ei:

"Am stat cu ea,am stat 3 ore acolo.mi-a fost greu sa nu plang sa nu ma dea afara.a zis asistenta ca ma mai lasa asa pe timp de noapte cand e ea pe tura.e ca o papusa mica-mica.se misca incet ca un alien in reluare.a zis asistenta sa nu imi fie teama ca scapa ca a vazut ea copii si mai mici.nu o pot tine in brate dar abia astept.imi curg lacrimi de bucurie acum."
"Si dimineata cand merg iar ii transmit ca si voi o iubiti.sa stie cata lume o iubeste si se roaga pt ea si ca are pt ce sa lupte"

timpul si iubirea vindeca cel mai bine..Ayla sunt aici cand ai nevoie de mine..cred ca toate suntem!

trimitei Luanei iubirea noastra!

Cristina cu bebe mic 33+

nasterea in apa

pozici dragute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gessy spune:

Ayla , sunt alaturi de tine si te rog sa fii tare pentru fetita ta. Pur si simplu nu stiu ce sa mai scri, parca mi-au intepenit degetele pe tastatura.
Dumnezeu sa va ajute si sa va dea multa putere pentru a trece peste acest eveniment nefericit.
Multa sanatate va doresc.

29+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

monica buna iubita .
ma bucur mult ca poti sa petreci ceva timp cu printesica noastra; chiar daca nu o iei in brate, ea iti simte prezenta si cu siguranta ii face bine; daca te lasa asistentele vorbeste-i, cat mai mult, despre orice, despre tati, despre fratiorul care o asteapta si despre surioara care o protejeaza din cer. povesteste-i cum e camera, ce desene are pe pereti, si o s-o vezi in fiecare zi mai bine.
noi te asteptam cu vesti, sa ne spui cum evolueaza, daca ia in greutate, daca se stramba... orice.
si tie ca de obicei iti transmit sa ai multa putere, sa mai trecem impreuna cu bine peste o zi.


diana 30+ David Gabriel
poze si filmulet 4D bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maya25 spune:

Ieri dimineata am citit povestile Aylei si a lui Camy pus. Am izbucnit in plans, de-abia m-am putut opri. M-am regasit in totalitate in povestile lor. Nici nu am mai ptutut sa ma apropii de forum ieri. Amintirile sunt prea dureroase...
Doar cine a trecut prin asa ceva intelege ce e in sufletul unei mame cand isi pierde puiul. Si, cel putin pt mine, viata nu a mers si nu va merge inainte. Cand aud expresia asta imi dau seama ca e spusa de cineva care poate ca e bine intentionat dar nu intelege durerea de a-ti pierde copilul. Sunt vorbe goale... Viata e din acel moment distrusa pt totdeauna, tot ce a fost frumos in aceasta viata s-a intamplat inainte de a-mi pierde puiul cel putin pt mine. Si chiar daca intamplator mai apar lucruri relativ bune in aceasta viata, nu te bucuri nici pe sfert cat te bucurai inainte. Ceva in suflet a murit pt totdeauna.
Nu mai pot sa scriu ca simt ca recad in depresia de ieri.
Ayla, Cami pus si toate cele care ati trecut prin o asemenea grea incercare, va doresc putere.

Maya 33+
http://bd.lilypie.com/CHzwp1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Maya, eram ingrijorata pt tine, ca am vazut ca nu ai mai aparut............

Mami de fetita si de baietel 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

of maya ne-ai speriat, nu ai intrat la odisee; m-am gandit eu bine ca te gasesc aici.
aveti perfecta dreptate, nu avem de unde sa stim prin ce treceti. nici nu putem sa ne inchipuim durerea voastra, dar cu siguranta putem sa va sprijinim atat cat ne pricepem. maya din pacate tie ti s-a luat totul intr-o secunda si nu ti-a ramas decat durerea. dar monica trebuie sa lupte din toate puterile pentru printesica pe care o are, si care merita o mamica luptatoare, merita zambetul mamei ei si merita sa simta bucurie in jurul ei. stiu ca tu o intelegi cel mai bine pe monica, stai alaturi de ea, dar tine-te tare pentru bebelina ta, care trebuie sa stea cumintica la mami in burta inca o perioada.
va pup pe toate si va rugam, orice noutate e binevenita

diana 30+ David Gabriel
poze si filmulet 4D bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maya25 spune:

Eseea, Dyana27 va multumesc ca v-ati gandit la mine.
Dyana ai dreptate, Monica mai are doua sufletele aici pe pamant pt care sa lupte si care au mare nevoie de ea. Eu nu am mai avut nimic, nu stiu insa daca a fost mai greu pt mine decat pt ea, pot doar sa banuiesc ca si daca ai 10 copii, suferi pt fiecare si il iubesti pe fiecare.
Sper ca totusi cei 2 copilasi sa-i dea puterea de a supravietui acestei dureri.

Maya 33+
http://bd.lilypie.com/CHzwp1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina.n spune:

Maya , Ayla

29+ cu Maria-Natalia
Vine barza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Maya, ai o minune in burtica pentru care trebuie sa mergi mai departe si sa lupti. E adevarat ca viata s-a oprit in acel moment, e adevarat ca nu vom uita niciodata dar eu cred ca puii nostri de acolo de sus vor sa ne vada fericite, vor sa ne vada razand pentru ca daca traim, traim si pentru ei si daca radem, radem si pentru ei pentru ca EI sunt parte din viata noastra si vor fi mereu.



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Minunea din burtica
7+ Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
Uite asa cresc eu la mami in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maya25 spune:

Alina.n
Monica dicut abia acum ti-am citit povestea. Cata inconstienta din partea medicului tau! Dar am intalnit si eu, din pacate, asemenea medici. Ai dreptate cand spui ca nu trebuie sa ne incredem intr-un medic daca simtim ca ceva nu e in regula. Trebuie verificat la alt medic, te documentezi singura si-ti faci analize fara sa ti le ceara medicul (eu am facut asta de n ori si dupa aia m-am dus cu ele si i le-am prezentat - nu toti sunt incantati de paciente "destepte" care pot sa-i prinda la cotitura cu incompetenta lor dar daca nu-mi convine atitudinea lui, schimb medicul!).
Dumnezeu sa-l aiba in paza Lui pe ingerasul Andrei si tie sa-ti dea putere! Ma bucur pt tine ca esti o fire optimista, eu nu sunt... Tine de natura fiecaruia.
Doamne Doamne sa aiba in paza Lui minunea ce creste la tine in burtica.

Maya 33+
http://bd.lilypie.com/CHzwp1.png

Mergi la inceput