Alma, ingeras la ceruri

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

Ayla,imi pare foarte rau pentru pierderea suferita de tine;imi cer scuze,deoarece sunt mai mica decat tine,si nu am dreptul sa iti dau sfaturi,insa,te rog sa nu te invinovatesti pentru ceea ce s-a intamplat...iar faptul ca nu ai reusit sa ii spui ca o iubesti,sa o tii in brate asa cum ai fi vrut...a fost starea de soc care te-a paralizat efectiv emotional...ea stie,si va stii intotdeauna ca ai iubit-o si o vei iubi neincetat...acum incearca sa stai cat mai mult cu Luana,sa nu o respingi(poate gresesc,dar ma gandesc ca in asemenea cazuri,nu mai poti fii chiar atat de lucid,si poti gasi diversi responsabili pt pierderea suferita) si sa te gandesti ca o parte din ingerasul tau este in printesica ce te asteapta cuminte in patut sa o iubesti...sa o mangai si sa o rasfeti...
multa putere iti doresc si multa sanatate tie si iubitei tale Luana.

Nikoleta 20 36+Mario Andrei

poze la albumul DC

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Mommy&year=2009&month=2&day=26&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns poohy spune:

Ayla nu exista cuvinte pe care pot sa le zic acum
pentru micuta Alma
Si multa sanatate si forta pentru surioara ei si pentru tine!

Nu pot sa zic decat ca atunci cand am facut varicela tu ai fost langa mine desi nu ma cunosteai - ai un suflet mare
Nu mai pot sa zic nimic

Anca 29+ & Manu 02.06.2007

www.helpsonia.com" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

monica, hai iubita, inca o zi. le luam pe rand, da?? multi multi pupici pentru iubita noastra Luana, sa creasca mare si frumoasa.

diana 30+ David Gabriel
poze si filmulet 4D bebe mic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Am minute bune de cand stau cu reply-ul deschis si incerc sa adun cuvintele potrivite care sa-mi aduca macar speranta ca iti pot alina o farama din durerea imensa pe care o simti acum. Am inteles ca nu exista astfel de cuvinte...Am fost cu sufletul si gandul alaturi de tine la nastere, si vestea despre micuta Alma m-a zguduit efectiv...ma gandesc mereu la voi doua...si plang, si incerc sa imi imaginez ce e in sufletelul tau...ma doare ca nu am ce sa fac sau sa iti spun ca sa iti fie un picut mai bine, poate daca te gandesti ca pentru ea asta a fost drumul cel bun? Ca ii este mai bine acolo in ceruri decat aici printre noi? Cred ca Dumnezeu a ales-o cu un motiv. Noi suntem aici alaturi de tine, te imbratisam cu drag!Ana-Maria 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

asa cum zce si dyana..inca o zi trece..viata merge inainte..si asa trebuie sa facem si noi!

Ayla..am vrut sa zic ca este minunata fetita din poza..micutul copilas pe care l-am vazut..pt ca atunci nu mi-ai zis ca este Luana..nu am vrut sa se faca vreo confuzie si sa te intristez mai tare..este superba fetita! sa se faca mare si papacioasa si sa va iubiti mult! sunt sigura ca este o fiinta puternica pt ca are langa ea o mamica puternica!

ma gandesc incontinuu la voi si il rog pe DD sa va binecuvanteze, sa va dea putere sa mergeti mai departe si sa ii iubiti pe cei care sunt langa voi! micutul ingeras va ramane vesnic in sufletele noastre!



Cristina cu bebe mic 33+

nasterea in apa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Monica, sper ca ziua de azi sa te ajute sa te linistesti. Nici eu nu cred in toate descrierile acelea ale drumului sufletului, nu cred ca in lumea de ingeri timpul e la fel ca la noi si ca il poti masura in zile, ore etc. Important e ca o sa ajunga acolo unde ii e bine si de acolo o sa aiba grija de surioara ei si de toata familia. In plus, cred ca simte si intelege tot ce nu s-a rostit in preajma ei, ca simturile sufletului sunt ceva mai subtile si mai patrunzatoare si STIE cat o iubiti.

si te asteptam sa ne spui cum creste Luana. Trebuie sa luam exemplu si de la ea, o fetita luptatoare...



Monica Elefantica 35+ CRI

CASA LU' BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

Monica am vrut sa intru putin si sa iti spun ca sunt in continuare alaturi de tine si durerea voastra. Sper ca dupa ziua de astazi sa incepi sa te linistesti cat de cat si sa te pastrezi asa puternica pt. micuta Luana

Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - Codrin - 30+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

Monica probabil ti-a fost tare greu azi...DD e langa tine, te sprijina, te indruma....Nu pot decat sa plang
Si pentru tine si micutza Luana

Sorana de Diana (10.11.2008) si Codrin (15.02.2005)
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[ Codrin]

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?ownerId=215017846&albumId=292622548" target="_blank">[ Diana]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

fetelor..Monicai ii este greu cred sa mai scrie aici..si m-a rugat daca ati vrea sa stiti povestea micutei Alma..povestea lor..

m-a rugat sa copiez ce mi-a trimis doar daca vreti sa stiti..pt ca nu vrea sa intristeze pe nimeni.

Cristina cu bebe mic 33+

nasterea in apa

pozici dragute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyana27 spune:

leeloo, cu siguranta vrem sa fim alaturi de ea. chiar te rugam daca ea e dispusa sa imparta durerea cu noi sa ne scrii cat mai repede; daca stim mai multe, poate reusim sa-i dam putere mai mare

diana 30+ David Gabriel
poze si filmulet 4D bebe mic

Mergi la inceput