Alma, ingeras la ceruri

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Giulia si cu mine vom trimite baloane spre cer cu numele Almei
Multumesc ca mi-ai amintit ca e acum duminica


-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joklk spune:

Cu drag vom inalta si noi baloane pentru Alma.

Johanna mami de strengarita Karla Luiza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

cu siguranta o sa ma gandesc la ea..........

* "Romania, the land of choice".......of going anywhere else in the world*

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Multumesc! Daca puteti face o pozica, sa o pun la pagina ei.
Daria, din cate stiu, in Oradea se organizeaza ziua mamelor de ingeri. Tare as fi vrut sa fiu acolo.
Azi am iesit cu Luana. Am zis ca daca stau in casa mintea-mi fuge iar si plang, si chiar ne simtim mai bine. Sper sa trec si de ziua de duminica. Am pus-o pe Luana in marsupiu si am luat-o cu mine. Insa in fata florariei m-am oprit. Am simtit un dor in suflet. Si mi-am zis, hai sa-i ducem flori Almei. Am intrat in florarie, ceva ma impingea, si ceva ma oprea. M-am uitat la micuta din bratele mele, si la ochisorii ei care ma cercetau. Si, cel putin pt acel moment, am inteles ca trebuie sa traiesc viata.

_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Moni, merci, ma voi interesa unde anume va fi.

Si stii, poate ar trebui sa ai o zi pe luna care sa fie ziua Almei , in care sa te poti simti asa cum vrei tu, sa duci florile pe care le vrei tu, sa o plangi si sa nu te simti vinovata fata de nimeni.
Dar restul zilelor le vei trai asa cum meritati voi toti

Edit ca am gasit: http://www.crisana.ro/stiri/actualitate-13/ziua-mamelor-de-ingeri-77137.html

-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Uite aici locatiile unde se va desfasura www.organizatiaemma.ro/evenimente/viitoare" target="_blank">Ziua mamelor de Ingeri 2009.
In Oradea este la troita din Oraselul copiilor (langa Spitalul Clinic Municipal).
Multumesc Daria!


_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Uite aici locatiile unde se va desfasura www.organizatiaemma.ro/evenimente/viitoare" target="_blank">Ziua mamelor de Ingeri 2009.
In Oradea este la troita din Oraselul copiilor (langa Spitalul Clinic Municipal).
Multumesc Daria!


_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.


Baloane vor fi multe, si ... stiu ca Alma isi va primi toate baloanele ridicate la cer, pana tarziu, in noapte.
Tocmai de-asta, de aceasta data, noi nu vom trimite baloane. Vom aprinde lumanarele, pentru a-i aduce Almei lumina in care sa isi gaseasca baloanele...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Simona, multumesc!
Nu poate nimeni, Simona, Gigelica, dintre fetele din Bucuresti, sa fie in Bucuresti la intalnirea mamelor de ingeri? Sa trimita un balon cu numele Almei si sa faca poze, vreau sa am la pagina ei, pt sufletul meu.
Ma iertati ca cer asta.

_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Ayla,
la fetele de la grupul cu ingerasi nu merge nimeni ? Eu zic ca imposibil ca de acolo sa nu mearga nimeni.


-------
Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)
-------
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Port in suflet povestea licuriciului Emma
"Stelele care cad nu pier,
Stelele care cad se duc pe un alt cer"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns SimonaMami spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Simona, multumesc!
Nu poate nimeni, Simona, Gigelica, dintre fetele din Bucuresti, sa fie in Bucuresti la intalnirea mamelor de ingeri? Sa trimita un balon cu numele Almei si sa faca poze, vreau sa am la pagina ei, pt sufletul meu.
Ma iertati ca cer asta.

_
Monica, the best mommy for Claudiu, Luana, Alma
Every day brings new blessings.


Draga mea, mi-ar face mare placere sa pot sa fac asta pentru tine si Alma. Nu iti pot insa promite, pentru ca depinde mult de starea celor 2 pici din dotare, care in week-end sunt doar in ingrijirea mea, pentru ca in rest noi in fiecare week-end avem musafiri, si cineva trebuie sa se ocupe si de ei....
Sa speram ca si vremea va fi prielnica, iar noi sanatosi. Crede-ma ca voi face tot ce-mi sta in putinta sa ajung acolo, si sa iti pot oferi fotografia pe care ti-o doresti.

Daca insa vreuna dintre cele care le iubim pe Alma si Monica este nitel mai disponibila decat mine in acest week-end, ar fi minunat. Mi-ar parea ingrozitor de rau sa fiu eu singura sansa... si sa o ratez...

PS. Daca reusesc si eu, iar ar fi minunat sa ne putem intalni acolo, si sa avem o fotografie cu toate baloanele trimise catre Alma - asa cum am fost si noi in odisee - impreuna.


Mergi la inceput