Bobocei de septembrie-octombrie 2008 (45)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns _irina_ spune:

Monica cred ca a trebuit sa se aranjeze asa fel treburile ca sa fie si injinerul de fata. Daca reuseai sa mergi ieri am inteles ca nu ar fi fost, deci vezi ca cineva de acolo de sus va vegheaza.

fericita de Andreea-Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Si de la noi:

Moni Moni

botez Karina


Nikole mami de Karina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Moni si eu gandesc la fel ca irina doar ca n-am apucat sa scriu.

Andy_g, copiii alaptati au o faza in care se trezesc foarte des noaptea, am citit de multe cazuri pe help line. In plus fata de asta, Andrei poate creste pur si simplu, si iti regleaza productia de laptic. am mamica obosita, si trimitem cafea virtuala; te inteleg perfect, entru ca si eu traiesc cu impresia ca anda se trezeste la lapte f des noaptea, desi adevaraul e ca uneori o face o data, alteori de doua ori...

E si cald rau la noi si transpira si cred ca i se face si sete. De altfel si mami bea vreun litru de ceai pe noapte si,d aca n-o trezeste anda, o trezeste baia portocalie. so... cum o fi mai bine?

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

irina, vazut pozici cu Andreuta cea somnoroasa

vazut si poze de Karinutza la botez

Pana in septembrie ma delectez si eu cu boboceii cei mai frumosi



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Minunea din burtica
7+ Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
Uite asa cresc eu la mami in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca81 spune:

Babymom, ce ne-am face fara tine

Nici eu nu sunt prea incantata si prea doritoare sa schimb laptele, medicul mi-a recomandat sa iau Milumil dar tocmai pentru aspectele enumerate de tine nu l-am schimbat. Carla a papat inca din maternitate Nan si cu el am mers desi am fost tentata sa incerc si altceva. Totusi poate incercam cu Nan2 si vedem cum stam cu burtica.

Am observat ca daca ii pun o masura de cereale in bibe bea laptele mai cu placere, asa ca la 7 bea lapte fara nimic (il bea practic in somn), la 11/14/18 pun o masura de cereale iar seara pun 2 masuri. Nu depasesc 5 pe zi dar tot mi-e teama sa nu se pufoseasca de la atata fainos

Si daca tot te-am prins te rog explica-mi si mie de ce Carla a papat atat de bine la inceput, chiar enorm de mult, avea 11 mese pe zi si ajungea la 2 luni sa pape 900 ml/zi iar acum e vai de capul ei. Doctorita mi-a spus eterna poveste: "poate s-a saturat de lapte, incepeti sa-i diversificati alimentatia" dar uite ca tot nu e bine. N-am diversificat-o la 3 luni cum mi-a spus sa fac, am inceput de pe la 4 luni si 3 saptamani dar nici acum nu s-a obisnuit.

Si promit ca termin cu subiectul acesta

Mamica fericita de Carla Alexandra (13.08.2008)
Piti mic se face mare
Povestea puiului meu drag
www.totsites.com/tot/carla" target="_blank"> Eu sunt Carla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica_dicut spune:

Pe Anda o spionez mereu si ma tot tin sa spun cat de mult seamana cu tati...



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Minunea din burtica
7+ Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
Uite asa cresc eu la mami in burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nikolici spune:

Moni....m-as face o musculitza "sterilizata" si as intra in cabinet in momentul cand faci ecografia.
Si noi traim emotii cu tine.Vom fi cu tine acolo...macar cu gandul.

botez Karina


Nikole mami de Karina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luminita2008 spune:

neatza la pranz si pe la noi...

suntem inca sub efectul vaccinelor... iar febra 38 aseara, azi ceva kk moale si criza de dimineata. de lunea trecuta avem criza in fiecare dimineata, amandoi o data, evident cand tati e plecat si eu nu stiu cum sa mai fac sa ii linistesc. azi am plans si eu cu ei, solidaritate ce mai.... acum e iar soare, au papat si dorm. sper sa ii tina.

ratonelu, nici eu nu te cunosc dar ma sa fie totul bine! Pot doar sa imi imaginez ce e in sufletul tau... si mai treci pe aici, macar descarca-te...

musette, imi pare rau sa aud de Luca. il si sper sa ii treaca repede! La fel si pe Carla, sa pape mai mult cat mai repede, sa ii treaca tusea si sa n-o mai sperie pe mami!

Angelynna, sar'na de cafea..........

300

monica, tinem pumnii si azi si tot timpul si ne ptr voi!

Luminita de Eduard Mihai si Robert Gabriel - 26 septembrie 2008

Am facut mereu doar dupa capul meu si mi-e teama de ziua in care n-am sa mai fiu eu…

poze cu gemenei dulci povestea noastra
GHIDUL MAMEI



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 300 spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica_dicut

Pe Anda o spionez mereu si ma tot tin sa spun cat de mult seamana cu tati...



POZNICI CU NOI

Toate se intampla in viata cu un scop. Nu trebuie sa intrebam "de ce", trebuie doar sa ridicam capul si sa mergem inainte


Mamica de INGERAS in ceruri
Minunea din burtica
7+ Doamne ajuta sa ne nastem sanatosi
Uite asa cresc eu la mami in burtica



, nu seamana, e tati cand era mic - clona, nu alta, e identica... El glumeste ca se uita el varianta fetita. Jur ca mi s-a parut stranie cand am vazut-o prima data tocmai pentruc a ma asteptam sa gasec si ceva trasaturi din neamul lui nebunescu pe fetisoara ei. In clar-obscurul din sala de nasteri n-am vazut ca are buzele mele dar nici acum nu se cunoaste.

de Anda Teodora din 10.10.2008

puiul meu dulce si mic Anda

pozne in asteptarea Andei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelynna82 spune:

Moni uite si fata mea e de acord cu toate fetele

mesaj pt fete nu se aude nimic

Luminita o mamica suparata



fericita de Crina Alexandra
Crinul Meu
Eco
Crina

Mergi la inceput