Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (58)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nikoleta20 spune:

finally...am recuperat si eu tot ce ati mai scris in ult 2 zile...
bun venit,chatonel...sarcina usoara si bb dulce si frumos asteptam...
pun si eu cateva poze l albumul dc,sper sa reusesc...
gaza...nu stiu ce sa zic de starea ta...mai bine stai cumintica in pat...si speram k se bbita va sta cumintik...
burtik mea s-a mai potolit...azi nu prea s-a mai intarit delok...cred k e perioada aceea cu contractii false...
oricum,abia astept maine l doc sa ma lamureasca si sa imi vad comoara din nou...ma apuc sa fac si listuta cu intrebari...caci sigur voi uita sa il intreb cate ceva...
maine schimbam semnaturik....

Nikoleta 20 35+Mario Andrei

poze la albumul DC

http://babystrology.com/tickers/baby-ticker-glass.swf?parent=Mommy&year=2009&month=2&day=26&babycount=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

salutare fetelor.

mama dar iar ati inceput capitol nou.
aveti un spor la scris........

mihaela mergi la dr fuguta, nu sta asa. sau daca suporti leacuri babesti , sosete cu otet, de-astea.....stiu ca-i naspa si miroase rau, dar trece. si nu sta singura acasa , mai ales ca ti-e rau.
sa treaca.

gaza, si eu simt un bolovan in burta, o durere, si tot jos. eu cred ca-i de la bb ca e si cam plimbareata, face traseu in burta ca am lichid destul iar ea e micuta.mie-mi trece daca ma intind in pat.

chantal, bine ai venit in gasca noastra, sigur o sa-ti placa

ilinca, super surpriza pe care ti-au facut-o "copilasii" tai.cu alta surpriza sigur nu reuseau sa te emotioneze asa cum au facut cu lucrurile pt bb


http://community.webshots.com/album/564158202qLWcSl

poze cu floricelele primite de fii`mea de la taica`su

mitzica 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gaza22

Fetelor sunt un pic speriata si am nevoie de un sfat. Azi toata ziua m-a durut burtica, nu tare, asa o durere constanta. Daca stau intinsa in pat mai trece sau daca ma gheia o pauzasc. In schimb daca ma ridic in picioare zici ca am o piatra in partea de jos. A si am asa senzatia ca trebuie sa ma tin ca altfel fac pe mine sau scap copilul.(sa nu radeti de mine) Burtica nu e tare. dar am simtit de vre-o 3 ori, asa in functie de cum m-am miscat niste intepaturi in interior. Bebelina a fost linistita azi dar m-a lovit de cateva ori exact in partea de jos. Sa fie oare de la ea?
Ideea e ca acu doua zile am fost la doctor si totul era ok. I-am zis ca am mai avut asa in vre-o 2 zile niste dureri ca la menstruatie si mi-a dat magne B6 dar a zis sa nu ma ingrijorez. Totul era perfect, ieri am facut si ecografie si totul era inregula, analizele sunt bune. Nu stiu ce sa zic. Acu am luat 2 no-spa si stau in continuare cuminte.


28+ cu


in doua zile nu cred ca avea ce sa se intample rau. am mai avut si eu dureri in anumite zile, de obicei dupa ce exageram eu. inca nu realizez cat sunt de gravida si cand plec la drum ma ashtept sa pot sa merg in acelash ritm alert ca si pana acum. daca nu ai contractii si iti trece cand stai linishtita in pat eu cred ca nu e nimic de speriat. bine ai facut cu no-spa, odihneshte-te si vezi maine cum iti e. mai mult ca sigur o sa te simti mult mai bine

32+
poze

AMR 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui mababei

Fetelor, am febra 38*! Doctorul meu e la un congres inafara tarii, medicul de familie imi zice sa ma duc la spital, dar la care puii mei, ca ma dor toate! Le iau la rand?? N-am contractii, capul ma doare rau dar n-am alte simptome de raceala, poate cufureala mea o fi de vina, poate fac vreun pui de toxiinfectie alimentara? Am luat un paracetamol si-o smecta deocamdata, alte metode de scazut febra??? N-am deocamdata sot la domiciliu sa-mi faca o amarata de frectie, deci astept sugestii pe care sa le pot pune singura in aplicare!


La febra mare, algocalminul e sfant. Daca iti scade cu tableta, e ok, daca nu, poti sa papi o fiola in lingurita. Scade sigur febra! Nu lua nici un fel de antiinflamatorii nesteroidiene (Aspirina, Indometacin, Diclofenac, Naproxen, Ibuprofen etc) sunt contraindicate in trim 3.

Insanatosire grabnica!



Denisa-Madalina 28+ cu Adela-Marisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

ups - am dat-o in bara cu nurofenul....adevarul e ca eu atunci eram in trim 2. ma duc sa modific mesajul sa nu ramana asa, cine stie cine mai citeshte

32+
poze

AMR 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Monnvas eu ti-am trimis PM....da nu stiu dc am activat...eu am mai vb cu fetele pe PM....SPER SA PRIMESTI


Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaelacg spune:

chatonel, ai vazut ce te-am botezat?

acusica vine pastele.

eu abia am intrat monica cu printesele is bine, da?












http://community.webshots.com/album/564158202qLWcSl

poze cu floricelele primite de fii`mea de la taica`su

mitzica 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

simina - in ce perioada esti? nu de alta dar sa stim cand scoatem agitatele sa facem galerie pt testul ala norocos de luna asta

32+
poze

AMR 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

chatonel bun venit si sarcina usoara in continuare!

simina..asteptam vestile bune!

despre ayla si fetitele ei am vazut ca ati mai scris..deocamdata eu personal nu stiu nimic..insa daca aflu..va trasmit! DDsa fie cu ele

acum o jumatate de ora am ajusn acasa de la Brasov..unde am facut ecografia la clinica unde o sa nasc..vesti exceptionale!!! bebe este cu caputul in jos..pregatit pt nastere..dar am stabilit de comun acord k mai are de stat..trebuie sa se mai ingrase nitelus..are 1715grame..sau 1,715 kg..si caputul si toate cele se inscriu in parametrii normali..in legatura cu miscarile lu bebe mi-a zis sa fiu foarte atenta si sa le numar daca pot in fiecare zi..trebuie sa faca intre 25-30 miscari in 24 ore..si neaparat sa miste in fiecare ora..cu al meu nu am probleme..k este foarte activ..are un nasuc superb si buzite minunate si grasute..este minunat Dr. mi-a zis ca sa fac si vaccinul antitetanos de care am vazut ca se vorbea aici..la medicul de famile..si mi-a mai dat sa iau fier..numele pastilelor nu l-am retinut..este pe reteta..o pastiluta pe zi pe langa elevitul de toate zilele!
sa stau pe partea stanga de preferat, sa am grija ce mananc, nimic de la taran(am vorbit in alte capitole si despre branzeturi si lactate de la taran..nu) si pt orice durere sa iau norpa..
cam atat..dar este un medic exceptional!!!

va pup! ma duc sa papam

Cristina cu bebe mic 32+

nasterea in apa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

simina - in ce perioada esti? nu de alta dar sa stim cand scoatem agitatele sa facem galerie pt testul ala norocos de luna asta

32+
poze

AMR 8 saptamani




Aris..UM a fost pe 10 ian..deci pe 8-10 febr poti scoate agitatele!!!
Am mari sperante ca s-a prins pt ca am avut ameteli toata dupaamiaza..o sa stau ca pe ghimpi pana pe 8


Poze

Mergi la inceput