Mamici de Ghiocei Martie-Aprilie 2009 (58)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Leeloo21 spune:

asa si inca o completare..fetele cu fibrinogenul crescut, vsh-ul si leucocitele..colesterolul deasemenea..nu va speriati! este normal in conditiile noastre..adik fiind insarcinate! da aveti grija cu fierul..mi-e v-am zis..mi-a dat sa iau suplimente..



Cristina cu bebe mic 32+

nasterea in apa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

leeloo - super vesti si multumim pt sfaturile impartasite. cum a ramas, va duceti din timp in brashov sau plecati la primul semn?

32+
poze

AMR 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aris26 spune:

simina - iti tin pumnii, si la mine asta a fost primul semn...o ametzeala cand faceam bagajele

32+
poze

AMR 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adee spune:

Leeloo felicitari pt vestile bune.

Simina noi nu am avut rabdare cu facutul testului si l-am facut cu cateva zile inainte de data la care trebuia sa imi vina ciclu. Cand m-am apucat sa anunt lumea, ma intreba...dar cat ti-o intarziat...pai, maine ar trebuie sa imi vina Cu toate astea sa vazut a doua linuta...ii drept ca era numai rozalie Asteptam vestile cu nerabdare



33Ariana

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Leelo, neaparat sa miste in fiecare ora?? Mie mi se pare foarte mult, bebe cand mai doarme? Mi-am intrebat si eu dr despre monitorizarea miscarilor si a zis ca e ok daca il simt seara, si de ingrijorat ma pot ingrijora dupa 1-2 zile de nemiscare. Poate conteaza si varsta sarcinii, eu sunt ceva mai in urma.Ana-Maria 27+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

DENISAMADA...am si eu o problema ..poate ma linistesti tu
La mine in gradinita am 5 cazuri de varicela.Acuma dc eu fac varicela si este posibil sa fi ramas gravida nu-mi afecteaza sarcina????
Nu stiu care-i dif intre varicela , varsat de vant..etc...
Eu stiu ca am avut ceva...da nu stiu dc era varicela...aveam basicute pe tot corpul si le spargeam
O sa o intreb si pe mama maine dc am facut varicela cand eram mica!!!
Da pana maine ...ma manaca pielea deja..poate lucreaza subconstientul..nu stiu

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

M-am linistit!! Am citit pe DC ca varicela este acelasi lucru cu varsatul de vant si areata si poze cu bubitele...deci am avut varicela in copilarie...nu mai fac acum!!

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maria_K spune:

helou tufete burtoase
am venit si noi de la medic cu vesti bune
printesa noastra are 2700 (acum 2 sapt avea 2000 gr, deci se vede ce face concediul..... si ceva paine cu slanina), nu mai sta oblic, s-a aliniat perfect, si... si-a montat capsorul intre oasele mamicii(abia a mai putut doctorita sa-l masoare). cum la prima sarcina asta se intampla cam cu 2 sapt inainte.... cam atat mai avem (maxim)e grabita galushca duminica facem mutarea la cluj. bagajul e pregatit. inima mi-a urcat in gat

Maria 35+ Casandra-Maria

vine bb!


Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Simina is acelasi lucru. Trebuie sa fi avut si tu, e printre cele mai frecvente boli ale copilariei.

Leeloo felicitari pentru grasutz (al meu cam la fel avea la 32s). Te mai asteptam si cu alte vesti bune.



Monica Elefantica 35+ CRI

CASA LU' BEBE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Bun, deci pregatim agitatele si pt Maria



Monica Elefantica 35+ CRI

CASA LU' BEBE

Mergi la inceput